ELGYDIUM zestaw ortodontyczny START - pasta ARTHRODONT Classic + szczoteczki międzyzębowe Mono COMPACT

Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 09101
  • Producent: Pierre Fabre
  • Waga: 0.17 kg
  • Dostępność: DUŻA ILOŚĆ NA MAGAZYNIE (CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA OD 1 DO 3 DNI ROBOCZYCH) DUŻA ILOŚĆ NA MAGAZYNIE (CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA OD 1 DO 3 DNI ROBOCZYCH)
  • Dostawa od: 11,90 zł
  • szt.
  • 22,90 zł

Zestaw ortodontyczny ELGYDIUM ORTHO to doskonała propozycja dla osób zaczynających leczenie ortodontyczne. Zestaw zawiera produkty stanowiące niezbędną pomoc w pielęgnacji jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego. 

Opis pasty ARTHRODONT CLASSIC 80g(75ml) NOWA

Pasta do zębów Arthrodont CLASSIC zapewnia skuteczne czyszczenie zębów i bierze udział w poprawie zdrowia dziąseł.

Podrażnienie i stany zapalne dziąseł spowodowane są gromadzeniem się płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego na granicy zębów i dziąseł. Odkładająca się płytka nazębna może spowodować miejscowe osłabienie i podrażnienie dziąseł (obrzęk, zaczerwienie, krwawienie).

Pasta Arthrodont CLASSIC zawierająca kwas glicyretynowy, wykazujący silne właściwości kojące, redukuje stany zapalne i utrzymuje dziąsła w dobrej kondycji. Lekarze stomatolodzy zalecają szczotkowanie zębów pastą Arthrodont CLASSIC po każdym posiłku, szczególnie podczas leczenia ortodontycznego. W tym czasie dziąsła narażone są na otarcia i uszkodzenia, które pasta ARTHRODONT bardzo szybko wygaja.

Stosowanie: Szczotkować zęby 2-3 razy dziennie, po posiłkach. Pasta przeznaczona jest do stosowania  dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Nie połykać pasty oraz nie stosować w przypadku alergii na jakikolwiek za składników.

ELGYDIUM CLINIC Mono COMPACT to szczoteczki międzyzębowe wspomagające codzienną pielęgnację jamy ustnej. Szczoteczki ELGYDIUM Mono COMPACT posiadają optymalną elastyczność, co zapewnia skuteczne usuwanie płytki nazębnej i resztek jedzenia pozostałych w miejscach trudnodostępnych dla klasycznej szczoteczki do zębów. Charakteryzują się bardzo cienkim i wytrzymałym rdzeniem oraz antypoślizgowym uchwytem, który zapewnia stabilność, łatwość i bezpieczeństwo użycia. Każda ze szczoteczek ELGYDIUM Mono COMPACT posiada plastikową osłonkę, która zapewnia higieniczne przechowywanie szczoteczki.

Szczoteczki ELGYDIUM Mono COMPACT występują w następujących rozmiarach:

- Szczoteczki przeznaczone do wąskich przestrzeni międzyzębowych:

    Elgydium Clinic Mono Compact niebieska 1,9mm,
    Elgydium Clinic Mono Compact żółta 2,5-2,2mm,
    Elgydium Clinic Mono Compact pomarańczowa 3,5-2,7mm,*

- Szczoteczki przeznaczone do szerokich przestrzeni międzyzębowych:

    Elgydium Clinic Mono Compact czerwona 4-3mm,
    Elgydium Clinic Mono Compact fioletowa 6-4mm,

- Szczoteczki przeznaczone do bardzo szerokich przestrzeni międzyzębowych:

    Elgydium Clinic Mono Compact zielona 8-7mm.

* - rodzaj obecnie prezentowany

Sposób użycia: Szczoteczkę ELGYDIUM Mono COMPACT należy wprowadzić w przestrzeń międzyzębową bez użycia siły. Szczoteczka powinna wsunąć się w przestrzeń bez oporu. Jeżeli szczoteczka blokuje się w przestrzeni międzyzębowej lub jej wprowadzenie wymaga użycia nadmiernej siły należy przerwać czyszczenie. Jeżeli wprowadzenie szczoteczki jest problematyczne należy zmienić rozmiar szczoteczki na mniejszy lub skonsultować sposób czyszczenia z lekarzem stomatologiem. Po użyciu należy wypłukać szczoteczkę pod bieżącą wodą lub w płynie antyseptycznym. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych szczoteczkami ELGYDIUM Mono COMPACT nie wymaga użycia pasty.

Cały zestaw znajduje się w estetycznej kosmetyczce, która posłuży do higienicznego przechowywania wszystkich akcesorii ortodontycznych.

Skład: Water (Aqua), Calcium Carbonate, Glycerin, Sodium Lauryl Sulfate, Algin, Carrageenan, Cetylpyridinium Chloride, Eugenol, Flavor (Aroma), Glycyrrhetinic Acid, Illcium Verium (Anise) Fruit/seed Oil (Illicium Verum Fruit/Seed Oil), Limonene, Mentha Piperita (Peppermint) Oil (Mentha Piperita Oil), Menthol (l-Menthol), Saccharin, Sodium Carbonate, Sodium Silicate