ELGYDIUM zestaw ortodontyczny START - mini pasty Elgydium + szczoteczki międzyzębowe

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 09101
 • Producent: Pierre Fabre
 • Waga: 0.17 kg
 • Dostępność: PRODUKT WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY PRODUKT WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY
  Czas realizacji: Wysyłka w 24h
 • Dostawa od: 11,90 zł
 • szt.
 • 22,90 zł

Zestaw ortodontyczny ELGYDIUM ORTHO to doskonała propozycja dla osób zaczynających leczenie ortodontyczne. Zestaw zawiera produkty stanowiące niezbędną pomoc w pielęgnacji jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego. 

Zestaw do pielęgnacji zębów podczas leczenia ortodontycznego zawiera:

 • szczoteckzę międzyzębową Elgydium Clinic Mono Compact zieloną 8-7mm
 • zestaw szczoteczek międzyzębowych Elgydium Mix Narrow
 • szczoteczkę ortodontyczną podróżną Elgydium Ortho Pocket
 • miniaturę pasty do zębów Arthrodont CLASSIC 7ml
 • miniaturę pasty do zębów Elgydium Decay Protection 7ml
 • miniaturę pasty do zębów Elgydium Anti-Plaque 7ml
 • miniaturę żelu Elugel 1,2ml

Pasta do zębów Arthrodont CLASSIC zapewnia skuteczne czyszczenie zębów i bierze udział w poprawie zdrowia dziąseł.

Podrażnienie i stany zapalne dziąseł spowodowane są gromadzeniem się płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego na granicy zębów i dziąseł. Odkładająca się płytka nazębna może spowodować miejscowe osłabienie i podrażnienie dziąseł (obrzęk, zaczerwienie, krwawienie). Pasta Arthrodont CLASSIC zawierająca kwas glicyretynowy, wykazujący silne właściwości kojące, redukuje stany zapalne i utrzymuje dziąsła w dobrej kondycji. Lekarze stomatolodzy zalecają szczotkowanie zębów pastą Arthrodont CLASSIC po każdym posiłku, szczególnie podczas leczenia ortodontycznego. W tym czasie dziąsła narażone są na otarcia i uszkodzenia, które pasta ARTHRODONT bardzo szybko wygaja.

Pasta do zębów Elgydium Decay Protection chroni zęby przed próchnicą.

Pasta przeciwpróchnicza zawiera aminofluorek, który tworzy warstwę na powierzchni szkliwa chroniąc zęby przed działaniem kwasów. W przypadku wczesnych zmian próchniczych, rozpoczynających się pod powierzchnią szkliwa, pobudza proces remineralizacji szkliwa. Syliglikol tworzy ochronną warstwę na powierzchni szkliwa, zapobiegając adhezji bakterii. Miętowy smak zapewnia długotrwałe uczucie świeżości.

Pasta do zębów Elgydium Anti-plaque zapewnia działanie antybakteryjne w jamie ustnej.

Dzięki zawartości chlorcheksydyny pasta do zębów Elgydium Anti-plaque działa antybakteryjnie redukując stany zapalane i krwawienie dziąseł.

 

ELGYDIUM CLINIC Mono COMPACT to szczoteczki międzyzębowe wspomagające codzienną pielęgnację jamy ustnej. Szczoteczki ELGYDIUM Mono COMPACT posiadają optymalną elastyczność, co zapewnia skuteczne usuwanie płytki nazębnej i resztek jedzenia pozostałych w miejscach trudnodostępnych dla klasycznej szczoteczki do zębów. Charakteryzują się bardzo cienkim i wytrzymałym rdzeniem oraz antypoślizgowym uchwytem, który zapewnia stabilność, łatwość i bezpieczeństwo użycia. Każda ze szczoteczek ELGYDIUM Mono COMPACT posiada plastikową osłonkę, która zapewnia higieniczne przechowywanie szczoteczki.

Jak używać szczoteczki międzyzębowe Elgydium Mono COMPACT?

Szczoteczkę ELGYDIUM Mono COMPACT należy wprowadzić w przestrzeń międzyzębową bez użycia siły. Szczoteczka powinna wsunąć się w przestrzeń bez oporu. Jeżeli szczoteczka blokuje się w przestrzeni międzyzębowej lub jej wprowadzenie wymaga użycia nadmiernej siły należy przerwać czyszczenie. Jeżeli wprowadzenie szczoteczki jest problematyczne należy zmienić rozmiar szczoteczki na mniejszy lub skonsultować sposób czyszczenia z lekarzem stomatologiem. Po użyciu należy wypłukać szczoteczkę pod bieżącą wodą lub w płynie antyseptycznym. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych szczoteczkami ELGYDIUM Mono COMPACT nie wymaga użycia pasty.

Szczoteczki międzyzębowe ELGYDIUM Clinic MIX Trio zostały opracowane specjalnie do wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Trzy końcówki zostały połączone w jedną kompaktową szczoteczkę (jedna końcówka na górze, dwie na dole).

Cały zestaw znajduje się w estetycznej kosmetyczce, która posłuży do higienicznego przechowywania wszystkich akcesoriów ortodontycznych.