Oferta hurtowa - kliknij tutaj

GENGIGEL 0,2% 20ml - żel zawierający kwas hialuronowy wspomagający gojenie się stanów zapalnych dziąseł

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 12901
 • Producent: Ricerfarma
 • Waga: 0.05 kg
 • Dostępność: CHWILOWO BRAK W MAGAZYNIE
 • szt.
 • 39,90 zł
 • Niedostępny

GENGIGEL - żel stomatologiczny na zapalenie dziąseł


GENGIGEL żel z kwasem hialuronowym do stosowania wspomagająco na goje się śluzówki w przypadkach stanów zapalnych (zapalenie dziąseł, zapalenie ozębnej, afty), uszkodzeniach tkanki dziąsłowej (uszkodzenia mechaniczne, ekstrakcje zębów, zabiegi operacyjne). Może być stosowany bez ograniczeń u wszystkich pacjentów nie wyłączając dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i diabetyków.

Żel GENGIGEL zawiera 0,2% kwasu hialuronowego o właściwościach pomocnych w leczeniu dentystycznym i higienie jamy ustnej. W szczególności zaś jest w stanie zaabsorbować wodę w ilości 50-krotnie przekraczającą jego sucha masę. Ta cecha kwasu hialuronowego pozwala mu tworzyć barierę zabezpieczającą przed drobnoustrojami oraz innymi czynnikami toksycznymi. W czasie procesu gojenia odnawiająca się śluzówka syntetyzuje kwas hialuronowy jako żywotny składnik w formowaniu nowej tkanki.

Właściwości żelu stomatologicznego GENGIGEL

 • posiada długotrwałe działanie miejscowe,
 • wykazuje adhezję do błony śluzowej wynikającą z naturalnych cech wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego,
 • zawiera ksylitol jako środek słodzący, który wspomaga ochronę przeciwpróchniczą,
 • posiada przyjemny smak co zwiększa komfort stosowania,
 • wykazuje wysoką obojętność biologiczną.

 

Sposób stosowania żelu GENGIGEL


Po zastosowaniu właściwych warunków higieny jamy ustnej nanieść cienką warstwę żelu na leczoną tkankę po jej delikatnym osuszeniu. Stosować 3-4 razy dziennie (po posiłkach) przez okres niezbędny do ustąpienia niepożądanych zmian tkanek. Dla zwiększenia skuteczności leczenia zaleca się również stosowanie się płynu do płukania jamy ustnej GENGIGEL.

 

GENGIGEL żel z kwasem hialuronowym wspomaga gojenie tkanek


Błona śluzowa oraz inne elementy osłaniające ozębną są zbudowane z tkanki łącznej, która odgrywa znaczącą rolę w zdrowym funkcjonowaniu jamy ustnej. Kwas hialuronowy jest z fizjologicznego punktu widzenia jednym z najważniejszych naturalnych glikoproteidów stwierdzonym wśród substancji międzykomórkowych, decydującym o odpowiednich właściwościach mechanicznych śluzówki.

Kwas hialuronowy posiada wiele pozytywnych właściwości pomocnych w leczeniu dentystycznym i higienie jamy ustnej. W szczególności zaś jest w stanie zaabsorbować wodę w ilości 50-krotnie przekraczającą jego sucha masę. Ta cecha kwasu hialuronowego pozwala mu tworzyć barierę zabezpieczającą przed drobnoustrojami oraz innymi czynnikami toksycznymi.

W czasie procesu gojenia odnawiająca się śluzówka syntetyzuje kwas hialuronowy jako żywotny składnik w formowaniu nowej tkanki. GENGIGEL zawiera biotechnologicznie produkowany, wysokiej jakości i czystości kwas hialuronowy w postaci wielkocząsteczkowej soli sodowej, wspomagając naturalny proces gojenia śluzówki zmniejszając dyskomfort pacjenta, przyspiesza czas regeneracji i jest środkiem pomocniczym w utrzymywaniu właściwej higieny jamy ustnej.

Więcej informacji na www.dbajozeby.pl

 

Skład żelu na zapalenie dziąseł GENGIGEL

100g żelu Gengigel zawiera 200mg kwasu hialuronowego. Pozostałe składniki żelu Gengigel: Aqua, Xylitol, Cellulose Gum, Alcohol, PEG40 Hydrogenated Castor Oil, PVA, Polycarbophil, Dichlorobenzyl Alcohol, Aroma, Sodium Hydroxide, Acid Blue 9 (Cl42090).