GENGIGEL 0,2% 20ml - żel zawierający kwas hialuronowy wspomagający gojenie się stanów zapalnych dziąseł

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 12901
  • Producent: Ricerfarma
  • Waga: 0.05 kg
  • Dostępność: DUŻA ILOŚĆ NA MAGAZYNIE DUŻA ILOŚĆ NA MAGAZYNIE
    Czas realizacji: Wysyłka w 24h
  • Dostawa od: 11,90 zł
  • szt.
  • 39,90 zł


Opis żelu GENGIGEL:

GENGIGEL może być używany w celu wspomagania gojenia się śluzówki w przypadkach stanów zapalnych (zapalenie dziąseł, zapalenie ozębnej, afty), uszkodzeniach tkanki dziąsłowej (uszkodzenia mechaniczne, ekstrakcje zębów, zabiegi operacyjne). Może być stosowany bez ograniczeń u wszystkich pacjentów nie wyłączając dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i diabetyków.

Żel zawiera 0,2% kwasu hialuronowego.
Opakowanie: 20ml

Cechy preparatu:

1. Posiada długotrwałe działanie miejscowe.
2. Wykazuje adhezję do błony śluzowej wynikającą z naturalnych cech wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego.
3. Zawiera Xylitol jako środek słodzący, który nie wywołuje próchnicy jak również nie oddziaływuje na poziom cukru we krwi.
4. Posiada przyjemny smak.
5. Wykazuje wysoką obojętność biologiczną.

Sposób użycia:

Po zastosowaniu właściwych warunków higieny jamy ustnej nanieść cienką warstwę żelu na leczoną tkankę po jej delikatnym osuszeniu. Stosować 3-4 razy dziennie (po posiłkach) przez okres niezbędny do ustąpienia niepożądanych zmian tkanek.

Kwas hialuronowy i gojenie się tkanek:

Błona śluzowa oraz inne elementy osłaniające ozębną są zbudowane z tkanki łącznej, która odgrywa znaczącą rolę w zdrowym funkcjonowaniu jamy ustnej. Kwas hialuronowy jest z fizjologicznego punktu widzenia jednym z najważniejszych naturalnych glikoproteidów stwierdzonym wśród substancji międzykomórkowych, decydującym o odpowiednich właściwościach mechanicznych śluzówki.

Kwas hialuronowy posiada wiele pozytywnych właściwości pomocnych w leczeniu dentystycznym i higienie jamy ustnej. W szczególności zaś jest w stanie zaabsorbować wodę w ilości 50-krotnie przekraczającą jego sucha masę. Ta cecha kwasu hialuronowego pozwala mu tworzyć barierę zabezpieczającą przed drobnoustrojami oraz innymi czynnikami toksycznymi.

W czasie procesu gojenia odnawiająca się śluzówka syntetyzuje kwas hialuronowy jako żywotny składnik w formowaniu nowej tkanki. GENGIGEL zawiera biotechnologicznie produkowany, wysokiej jakości i czystości kwas hialuronowy w postaci wielkocząsteczkowej soli sodowej, wspomagając naturalny proces gojenia śluzówki zmniejszając dyskomfort pacjenta, przyspiesza czas regeneracji i jest środkiem pomocniczym w utrzymywaniu właściwej higieny jamy ustnej.

Więcej informacji na www.dbajozeby.pl