Oferta hurtowa - kliknij tutaj

ORAL7 Tiny Teeth - żel pielęgnacyjny, żel na ząbkowanie + silikonowa szczoteczka - 48ml

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 30521
 • Producent: ORAL7
 • Waga: 0.12 kg
 • Dostępność: PRODUKT WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 9,90 zł brutto
 • szt.
 • 29,90 zł
 • Niedostępny

Żel na ząbkowanie - ORAL7 Tiny Teeth

Żel pielęgnacyjny Oral7 Tiny Teeth posiada specjalną formułę, która zapewnia delikatną i bezpieczną higienę jamy ustnej niemowląt od 3 miesiąca życia i malutkich dzieci. Oral7 Tiny Teeth zawiera naturalne enzymy występujące w mleku matki, zapewniające równowagę flory bakteryjnej w jamie ustnej, chroniąc przed pleśniawkami i chorobami błon śluzowych. Posiada bezpieczny, przystosowany do wieku najmłodszych dzieci, skład dzięki czemu jest bezpieczny w razie połknięcia. Żel na ząbkowanie Oral7 nie zawiera fluoru, cukru, sztucznych barwników i detergentów.
 
Opatentowana formuła produktów ORAL7 bazuje na enzymach z zakresu Oral Care, akceptowanych i uznanych za bezpieczne dla naturalnej flory bakteryjnej w jamie ustnej.

 

Oral7 Tiny Teeth - pielęgnacja dziąseł i ochrona zębów mlecznych


Zdrowie zębów mlecznych to podstawa dobrej kondycji zębów stałych. Właściwa higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna dla zdrowia całego organizmu dziecka!

Dziecko posiada 20 zębów mlecznych, które są znacznie mniejsze od zębów stałych. Formowanie zębów mlecznych zaczyna się już w łonie matki, a pojawiają się w okresie od 5 do 8 miesiąca życia malucha. U dziewczynek zęby mleczne pojawiają się nieco szybciej niż u chłopców. Ostatnie zęby mleczne pojawiają się w okresie między 2 a 3 rokiem życia.

Zęby mleczne są niezbędne dla prawidłowego rozwoju aparatu mowy jak również odgrywają ważną rolę w utrzymywaniu prawidłowej pozycji dla przyszłych zębów stałych. W przypadku szybkiej utraty zębów mlecznych, na skutek nieprawidłowej pielęgnacji jamy ustnej, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zęby stałe wyrosną krzywe lub będą blokowane przez inne zęby. W przypadku próchnicy zębów mlecznych zwiększa się również ryzyko chorób zębów stałych.

Zęby mleczne pełnią wiele ważnych funkcji w rozwoju dziecka, a także są niezbędne w pierwszym etapie trawienia: żuciu, gryzieniu, miażdżeniu. Zęby mleczne mają wpływ na prawidłowy rozwój mięśni twarzy i szczęki!

Próchnica i choroby przyzębia występujące w okresie zębów mlecznych łatwo przenoszą się na zęby stałe. Trzonowce zębów mlecznych pozostają w jamie ustnej do około 10-12 roku życia. Jeżeli będą zakażone próchnicą szybko zarażą sąsiadujące zęby stałe. Jeżeli infekcja rozprzestrzenia się do korzeni zębów mlecznych to próchnica może doprowadzić do uszkodzenia zęba stałego znajdującego się bezpośrednio pod chorym "mleczakiem".

Właściwości żelu pielęgnacyjnego ORAL7 Tiny Teeth

 • specjalna formuła żelu zapewnia delikatną i bezpieczną higienę jamy ustnej niemowląt i malutkich dzieci,
 • zawiera naturalne enzymy występujące w mleku matki, zapewniające równowagę flory bakteryjnej w jamie ustnej,
 • nie zawiera fluoru, cukru, sztucznych barwników i detergentów,
 • bezpieczny w razie połknięcia.
 • szczoteczka zapewnia doskonały masaż i oczyszczanie dziąseł,
 • masaż szczoteczką przynosi ulgę i koi ból występujący podczas ząbkowania.
 • szczoteczka doskonale dopasowuje się do palca osoby dorosłej,
 • delikatny smak jabłuszka zachęci dziecko do pielęgnacji i odświeży jamę ustną,


Codzienne oczyszczanie i pielęgnacja dziąseł pozwala zachować zdrowie całej jamy ustnej i pojawiających się zębów mlecznych.oral7 tinny teeth

Jak stosować żel pielęgnacyjny Oral7 Tiny Teeth

 • umyć dłonie a następnie umieścić szczoteczkę na palcu wskazującym,
 • wycisnąć niewielką ilość żelu ORAL7 TINY TEETH na szczoteczkę a następnie wykonując delikatne, okrężne ruchy masować dziąsła oraz oczyszczać zęby mleczne, pielęgnację powtarzać rano i wieczorem,
 • w przypadku wrażliwych dziąseł oraz bólu związanego z ząbkowaniem należy masować dziąsła niezwykle delikatnie je uciskając,
 • szczoteczkę opłukać pod bieżącą wodą po każdym użyciu,
 • szczoteczka może być czyszczona w zmywarce lub sterylizatorze,


Szczoteczka nie jest zabawką i nie należy pozostawiać jej dziecku do samodzielnej zabawy.

Skład żelu na ząbkowanie Oral7 Tiny Teeth

Glycerine, Aqua, Xylitol, Propylene Glycol, Sorbitol, Pectin, Xanthan Gum, Silica, Aroma, Calcium Lactate, Lactoferin, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Lysozyme, Lactoperoxidase.

 

Warto wiedzieć...

W okresie karmienia piersią, mleko matki wspomaga utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej w jamie ustnej niemowlaka poprzez dostarczenie niezbędnych enzymów, które regulują ilość dobrych i złych bakterii. Żel ORAL7 TINY TEETH zawiera trzy enzymy: Lizozym , Laktoferynę, Laktoperoksydazę, które hamują rozwój patogennych bakterii, wywołujących próchnicę, choroby dziąseł i nieprzyjemny zapach z ust.

Oral7 Tiny Teeth żel zawiera naturalne enzymy występujące również w mleku matki i ślinie dzięki czemu utrzymuje naturalna florę bakteryjną w jamie ustnej, np. u niemowląt, które nie są karmione mlekiem matki (badania wykazują, że niektóre składniki mleka matki przyczyniają sie do szybszego rozwoju układu odpornościowego).

Pielęgnacja jamy ustnej żelem ORAL7 TINY TEETH, przy pomocy specjalnej szczoteczki masującej, powinna rozpocząć się jeszcze przed pojawieniem się zębów mlecznych. Żel ORAL7 TINY TEETH będzie obniżał pH w jamie ustnej neutralizując szkodliwe działanie kwasów oraz zapewni ochronę przeciwpróchniczą wkrótce pojawiającym się zębom mlecznym. Ponad to codziennym zabiegiem oczyszczania przy pomocy żelu i szczoteczki zaczynamy przyzwyczajać dziecko do regularnej pielęgnacji jamy ustnej, które w późniejszych latach będzie samodzielnie wykonywało. Im szybciej dziecko przyzwyczai się do oczyszczania jamy ustnej tym później chętniej będzie przystępowało do codziennego szczotkowania zębów.


oral7 tinny teeth

ZAPAMIĘTAJ! Pomocne wskazówki...

Bądź cierpliwy
Dziecko trzeba stopniowo oswajać z codzienną pielęgnacją jamy ustnej, czasem należy poświęcić tej czynności więcej czasu i uwagi.

Masuj obolałe dziąsła podczas ząbkowania!
Masuj dziąsła przy pomocy szczoteczki wykonując delikatne ruchy okrężne w okolicy bólu.

Zimne okłady pomagają!
Włóż szczoteczkę do zamrażarki na 30 minut, po wyjęciu zacznij masaż. Taki zabieg przynosi natychmiastową ulgę i zmniejsza opuchliznę dziąseł.

Stosuj ORAL7 TINY TEETH żel!
Oczyszczaj jamę ustną żelem ORAL& TINY TEETH, który zapewni zdrowie całej jamy ustnej Twojego maluszka.