Oferta hurtowa - kliknij tutaj

CURASEPT - płyn stomatologiczny z kwasem hialuronowym

 

Właściwości kwasu hialuronowego w kosmetologii znane są już od lat ale czy może on znaleźć swoje zastosowanie również w dziedzinie stomatologii...?? Jak najbardziej!!! I dlatego opiszę dla Państwa nowy płyn stomatologiczny na bazie PVP/VA (poliwinylopirolidon/octan winylu) i kwasu hialuronowego - CURASEPT ADS 020 HAP.

 

Właściwości innowacyjnego płynu CURASEPT ADS 020 HAP

Płyn stomatologiczny CURASEPT ADS 020 HAP hamuje powstanie płytki nazębnej a także wspomaga regenerację dziąseł i chroni błonę śluzową jamy ustnej. A jak działają jego poszczególne składniki? PVP-VA (poliwinylopirolidon-octan winylu) to polimer mieszany (kopolimer) z efektem błonotwórczym (przy obecności wody zapewnia odpowiednio długie utrzymanie leku w określonym miejscu aplikacji), tworzy warstwę ochronną na błonie śluzowej, dziąsłach i zębach. Zapobiega gromadzeniu się bakterii co w efekcie spowalnia ich gromadzenie i rozwój płytki nazębnej. Nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych nawet przy większych dawkach. Kwas hialuronowy - budulec tkanki łącznej i macierzy zewnątrzkomórkowej. Dzięki dostoskonałej proporcji masy cząsteczkowej, tworzy warstwę ochronną na błonie śluzowej i dziąsłach, nawilżając górne warstwy skóry o działaniu czysto mechanicznym. Jest to pierwszy krok do regeneracji.Ponad to ułatwia migrację komórek i ich rozmnażania. Wspiera tworzenie się i stabilizację tkanki ziarninowej, biorącej udział w procesie naprawczym zniszczonej tkanki o małej zdolności regeneracji. Zwalcza stany zapalne, a tym samym przyspiesza gojenie się ubytkó naskórka. Chroni mechanicznie przed substancjami drażniącymi lub jedzeniem. Chroni rany pooperacyjne przed szkodliwymi mikroorganizmami, zmniejszając ryzyko infekcji. Chroni implanty tytanowe, błonę i miejsca wokół.

płyn stomatologiczny curasept

Chlorheksydyna - posiada doskonałe właściwości antybakteryjne oraz wysoką substantywność, dzięki której doskonale przylega do zębów i błony śluzowej dziąseł. Charakteryzuje się przedłużonym działaniem antybakteryjnym dzięki czemu zapewnia kompleksową ochronę jamy ustnej. Formuła ADS (Anti-Discoloration ADS) - minimalizuje przebarwienia nie zakłócając działania chlorheksydyny. Skuteczność działania potwierdzają wieloośrodkowe, randomizowane badania z podwójną, a nawet potrójną ślepą próbą. Najważniejsze, że badania te potwierdza codzienna praktyka a liczba zadowolonych Pacjentów stale się powiększa.

 

Zalety płynów z linii CURASEPT potwierdzają Pacjenci i ja sama!

  • zdolność szybkiego i skutecznego zmniejszania stanów zapalnych i krwawienia dziąseł, - dogłębne usuwanie płytki nazębnej,
  • szybkie gojenie się raz i profilaktyka po zabiegach chirurgicznych, - znaczne zmniejszenie przebarwień, - mniejsze zmiany w odczuciach smakowych i postrzegania zasolenia, - brak efektów ubocznych typowych dla produktów z chlorheksydyną, - wysoka tolerancja i akceptacja, - brak w składzie alkoholu, dzięki czemu możliwość podrażnienia dziąseł zostaje zminimalizowana, - nie zawierają SLS (laurylosiarczanu sodu), skutecznego spieniacza, który występuje w większości past i negatywnie wpływa na działanie chlorheksydyny, obniżając jej skuteczność.

 

Płyn stomatologiczny CURASEPT w stanach zapalnych

W stanach zapalnych i krwawieniu dziąseł, - po zabiegach chirurgicznych (ekstrakcjach zębów, wstawianiu implantów, regeneracji kości czy chirurgi plastycznej przyzębia), - podczas leczenia ortodontycznego, - dla osób noszących protezy zębowe, - po założeniu implantów, mostów, koron, - Pacjentów z problemem paradontozy. Dla wszystkich zainteresowanych przedstawię jeszcze skład płynu stomatologicznego CURASEPT ADS 020 HAP. Purifed Water, Xylitol, Propylene Glycol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Ascorbic Acid, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Hyaluronate, Aroma, Poloxamer 700, Sodium Metabisulfite, Sodium Citrate, Citric Acid, Cl42090, Cl 17200

curasept logo