Ranking irygatorów do zębów

Ranking irygatorów do zębów

 

Ranking irygatorów do zębów stworzyliśmy specjalnie dla ciebie, aby ułatwić ci wybór odpowiedniego modelu. Tworząc ranking oparliśmy się na własnym doświadczeniu oraz opinii specjalistów i użytkowników.

Wybór odpowiedniego irygatora do zębów spośród wielu różnych modeli może okazać się trudnym zadaniem, dlatego aby je ułatwić, przygotowaliśmy ranking irygatorów do zębów. Wybraliśmy pięć najlepszych modeli na rynku i dokładnie je przeanalizowaliśmy pod względem działania, wyglądu i składu zestawu. Nasz ranking opracowaliśmy w oparciu o własne doświadczenie oraz opinię specjalistów i użytkowników.

Irygator do zębów jest świetnym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej, gdyż oczyszcza miejsca niedostępne dla szczoteczki podczas klasycznego szczotkowania. Irygatory do zębów stanowią skuteczniejszą alternatywę dla innych produktów do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, tj. nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych czy wykałaczek. Jeśli planujesz zakup tego urządzenia, to nasz ranking irygatorów do zębów na pewno pomoże ci podjąć odpowiednią decyzję.

Dlaczego warto zainwestować w irygator do zębów? Ponieważ dokładnie i bezinwazyjnie usuwa resztki pokarmów z przestrzeni międzyzębowych, linii dziąsłowej, kieszeni, okolic mostów, implantów, a także stałych aparatów ortodontycznych. Irygator do zębów redukuje ilość płytki nazębnej z powierzchni szkliwa, zapobiegając formowaniu się kamienia nazębnego. Ponadto to urządzenie zapewnia profesjonalny masaż dziąseł, poprawiając ich kondycję. Warto dodać, że producenci oferują dwa rodzaje irygatorów do zębów – stacjonarne oraz bezprzewodowe.

Jednak przed zakupem irygatora trzeba wiedzieć, jak właściwie działa to urządzenie. Otóż irygator posiada wbudowaną pompę, która spręża wodę znajdującą się w zbiorniku urządzania. Woda zostaje transportowana pod ciśnieniem i przy pomocy dyszy jest kierowana w miejsce wymagające czyszczenia. Część irygatorów do zębów miesza wodę z powietrzem – spręża je, tworząc miliony trwałych mikro bąbelków, które są transportowane strumieniem wody.

Po wstępnym przedstawieniu bohatera przejdźmy do specyfiki naszego rankingu irygatorów do zębów. Przeanalizujemy pięć modeli irygatorów pod kątem działania, wyglądu i składu zestawu. Na początku opiszemy każde urządzenie, a potem przyjrzymy się im bliżej. Ostateczny ranking irygatorów do zębów przedstawimy na samym końcu. Zapraszamy do lektury!

 


Nasi Faworyci


 

Przedstawiamy wam naszą złotą piątkę! W tym przypadku kolejność przedstawiania jest zupełnie przypadkowa.

 

1. Irygator Panasonic EW-1611

KUP TERAZ irygator panasonic ew-1611

Panasonic EW-1611

To pierwszy stacjonarny model marki znanej z produkcji bezawaryjnych irygatorów bezprzewodowych. Ten irygator do zębów jest najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem irygującym – wyróżniają go wysokie parametry ciśnienia i pulsacji strumienia, ultradźwiękowa fala uderzeniowa zwiększająca jakość czyszczenia, nowoczesny design oraz precyzja wykonania.

 

2. Irygator WATERPIK WP-100

KUP TERAZ irygator waterpik wp-100

Waterpik Wp-100

To flagowy model amerykańskiej marki, która jest pomysłodawcą i producentem pierwszego irygatora na świecie (pierwszy model został skonstruowany w 1967 r.!). Model WATERPIK WP-100 charakteryzuje się precyzją strumienia czyszczącego i niezawodnością. Urządzenia WATERPIK są najmniej awaryjnymi irygatorami na rynku.

 

3. Irygator WATERPIK WP-300

KUP TERAZ irygator waterpik wp-300

Waterpik Wp-300

Ten irygator z pewnością zadowoli pasjonatów podróżowania . To jeden z ciekawszych modeli spełniających cechy irygatora stacjonarnego oraz turystycznego. Jest zasilany sieciowo, posiada rękojeść zamocowaną na elastycznym przewodzie, a zbiornik na wodę wystarcza na irygację całej jamy ustnej. Dołączone do zestawu zgrabne etui podróżne pozwana na higieniczny i bezpieczny transport irygatora oraz kompletu dysz wymiennych.

 

4. Irygator Panasonic EW-1211

KUP TERAZ irygator panasonic ew-1211

Panasonic EW-1211

To obecnie najpopularniejszy model wśród irygatorów bezprzewodowych dostępnych na rynku. Użytkownicy cenią przede wszystkim jego niezawodność. Jednak przystępna cena, funkcjonalność oraz niska awaryjność także przekonują do zakupu .

 

5. Irygator Oral-B MD20

KUP TERAZ irygator oral-b md20

Braun Oral-b MD20

Kultowy model irygatora niemieckiej marki Braun. To urządzenie jako jedyne z dostępnych na rynku, dzięki odpowiednio skonstruowanej dyszy, generuje dwa rodzaje strumienia – punktowy oraz spiralny, dzięki czemu zapewnia doskonały masaż dziąseł. Poza tym użytkownicy cenią go za niezawodność i prostotę obsługi.

 

 


DZIAŁANIE, WYGLĄD I SKŁAD ZESTAWU, CZYLI IRYGATORY POD LUPĄ


 

Po wstępnym przedstawieniu wybranych przez nas modeli pora skupić się na ich dokładnej analizie. Zatem zaczynamy nasz ranking irygatorów do zębów! W tym przypadku kolejność nie jest już przypadkowa – na pierwszym miejscu znajduje się irygator, który zrobił na nas największe wrażenie, natomiast na miejscu piątym umieściliśmy ten, który najmniej przypadł nam do gustu.

 


DZIAŁANIE 


 

1. Irygator Panasonic EW 1611 

Irygator do zębów Panasonic EW 1611 generuje strumień punktowy, pulsacyjny. Skonstruowana w nowoczesnej technologii ultradźwiękowej dysza zwiększa przepływ wody, mieszając ją z powietrzem. Powstaje w ten sposób fala uderzeniowa, która poprawia skuteczność czyszczenia. Mikro bąbelki wspomagają odrywanie płytki nazębnej, zwiększając efektywność czyszczenia. Wysokie ciśnienie oraz duża ilość pulsacji zapewniają precyzyjne czyszczenie miejsc trudno dostępnych oraz doskonały masaż dziąseł.

 

2. Irygator WATERPIK WP-100

Irygator WATERPIK WP-100 generuje strumień punktowy, pulsacyjny. Dysze klasyczne generują precyzyjny strumień, który dokładnie oczyszcza miejsca w jamie ustnej. Irygator posiada płynną, 10-stopniową regulację ciśnienia, pozwalając na optymalne dopasowanie mocy strumienia do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

3. Irygator WATERPIK WP-300

Można powiedzieć, że ten model działa podobnie do powyższego. Irygator WATERPIK WP-300 generuje strumień punktowy, pulsacyjny. Dysze klasyczne generują precyzyjny strumień, który dokładnie penetruje miejsca trudno dostępne w jamie ustnej. Irygator posiada płynną, 3-stopniową regulację ciśnienia, pozwalając na optymalne dopasowanie mocy strumienia do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

4. Irygator Oral-B MD20

Generuje pulsacyjny strumień czyszczący. Dzięki specjalnej budowie dyszy generuje dwa rodzaje strumienia – punktowy i spiralny. Strumień punktowy polecany jest do codziennej irygacji miejsc trudno dostępnych, natomiast strumień spiralny służy do masażu dziąseł. Strumień masujący dziąsła oraz niskie ciśnienie wyróżniają irygator do zębów Oral-B od pozostałych urządzeń irygujących, przez co poleca się go osobom z paradontozą, delikatnymi i wrażliwymi dziąsłami oraz po zabiegach operacyjnych w jamie ustnej.

 

5. Irygator Panasonic EW-1211

Irygator Panasonic EW 1211 generuje strumień punktowy, pulsacyjny. Posiada wbudowany akumulator ładowany indukcyjnie poprzez ładowarkę. Pełny poziom naładowania irygatora pozwala na 15 minut ciągłej pracy urządzenia. Ten model posiada trzy tryby pracy, które różnią się mocą ciśnienia strumienia wody.

 


Wygląd


 

1. Irygator Panasonic EW 1611

Ten irygator do zębów odznacza się najwyższą precyzją wykonania i jakością użytych materiałów. Ponadczasowa kolorystyka i nowoczesny design doskonale sprawdzą sie w każdej łazience. Magnetyczny uchwyt na rękojeść oraz prosta obudowa ułatwiają utrzymanie irygatora w czystości, zaś elastyczny wężyk zapewnia łatwe manewrowanie rękojeścią.

 

2. Irygator WATERPIK WP-300

To urządzenia charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania i użytych materiałów. Przeważają kolory biały i niebieski. Gładkie powierzchnie obudowy urządzenia ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości. Natomiast eleganckie, tekstylne etui chroni irygator i pozwala na jego bezpieczny transport. Warto dodać, że budowa tego irygatora umożliwia jego złożenie.

 

3. Irygator WATERPIK WP-100

Podobnie jak irygator WATERPIK WP-300, ten model charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania i użytych materiałów. Również przeważa kolorystyka biało-niebieska. Urządzenie zostało wykonane z estetycznego plastiku, a zamykana pokrywa zbiornika posiada miejsce do przechowywania końcówek wymiennych.

 

4. Irygator Panasonic EW-1211

Ten irygator dentystyczny charakteryzuje się dobrą jakością wykonania i użytych materiałów. Gumowe elementy rękojeści sprawiają, że urządzenie pewnie leży w dłoni, zapewniając komfort użycia. Ten model również jest utrzymany w kolorystyce biało-niebieskiej. Warto dodać, że irygator posiada diodę sygnalizującą proces ładowania urządzenia.


 

5. Irygator Braun Oral-B MD20

Charakteryzuje się prostym i solidnym wykonaniem. Przeważają kolory niebieski i biały. Gładkie powierzchnie obudowy urządzenia ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości. Warto dodać, że uchwyt znajdujący się w tylnej części odbudowy irygatora daje możliwość przymocowania urządzenia do ściany.

 


SKŁAD ZESTAWU


 

W naszym rankingu irygatorów do zębów nie mogło zabraknąć przedstawienia składu zestawów poszczególnych modeli. Przyjrzymy się, co producent oferuje nam w zestawie z wybranym irygatorem. Dodatkowe gadżety są niekiedy bardzo przydatne, poza tym nie ulega wątpliwości, że skutecznie zachęcają nas do kupna konkretnego modelu.

 

1. Irygator Panasonic EW 1611

W zestawie znajdziemy

 • irygator dentystyczny Panasonic EW 1611,
 • dwie dysze czyszczące WEW 0982,
 • uchwyt z miejscem na 4 dysze wymienne.

2. Irygator WATERPIK WP-100

W zestawie znajdziemy

 • irygator dentystyczny WATERPIK WP-100E2,
 • siedem specjalistycznych dysz czyszczących.

3. Irygator Panasonic EW-1211

W zestawie znajdziemy:

 • irygator dentystyczny Panasonic EW 1211,
 • dwie dysze wymienne EW0950,
 • ładowarkę indukcyjną.

 4. Irygator Braun Oral-B MD20

W zestawie znajdziemy:

 • irygator dentystyczny Oral-B MD20,
 • cztery dysze wymienne z kolorowymi znacznikami,
 • dwa kołki do zamocowania irygatora na ścianie.

 

5. Irygator WATERPIK WP-300

W zestawie znajdziemy:

 • irygator dentystyczny WATERPIK WP-300E2,
 • cztery specjalistyczne dysze czyszczące.

 


IRYGATORY DO ZĘBÓW RANKING


Po przeanalizowaniu wszystkich modeli, nasz ranking prezentuje się następująco:

1. Irygator Panasonic EW 1611
2. Irygator WATERPIK WP-100
3. Irygator WATERPIK WP-300
4. Irygator Panasonic EW-1211
5. Irygator Oral-B MD20

 

 


Mamy nadzieję, że nasz ranking irygatorów do zębów okaże się pomocny przy podjęciu decyzji. Przygotowaliśmy go specjalnie dla was, gdyż świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego irygatora do zębów spośród wielu różnych modeli może okazać się nie lada wyzwaniem. Przeanalizowaliśmy pięć naszym zdaniem najlepszych modeli na rynku, dlatego tak naprawdę żaden wybór nie będzie złym wyborem. Kupując irygator, warto kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Ranking irygatorów do zębów niech będzie dobrą wskazówką.