Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Czarna pasta do zębów - hit czy kit?

 

Nie jest żadną tajemnicą, że uśmiech ma bardzo duży wpływ na to, jak postrzegają nas inni. To on topi pierwsze lody, rozładowuje napiętą atmosferę i pomaga w kryzysowych sytuacjach. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym aby był piękny, zdrowy i olśniewająco biały. W osiągnięciu tego wymarzonego efektu mają nam pomóc bardzo popularne w ostatnim czasie czarne pasty do zębów. Ich producenci obiecują wspaniałe efekty, a my skuszeni tą wizją z determinacją szukamy kolejnych czarnych opakowań wśród sklepowych półek. Czy jednak faktycznie gra jest warta świeczki, a czarna pasta do zębów zawsze działa idealnie?

Skład czarnej pasty do zębów

Podstawowym składnikiem czarnych past do zębów jest aktywny węgiel. To on po pierwsze odpowiada za kolor produktu, po drugie dzięki swoim właściwościom absorpcyjnym pochłania i usuwa przebarwienia z powierzchni zębów, zapewniając tym samym efekt ich wybielenia. Należy jednak pamiętać, że jest to działanie powierzchniowe. Preparat nie zmieni więc koloru zębów, a jedynie przywróci ich "naturalną biel". Poza właściwościami rozjaśniającymi uśmiech, aktywny węgiel zapobiega również namnażaniu się bakterii w jamie ustnej oraz pomaga w walce z nieświeżym oddechem.

Opinie o czarnej paście

Czarnych past do zębów w ofercie HappyDental.pl jest sporo. Poszczególne produkty różnią się od siebie przede wszystkim składami i ceną. Każdy z nich znajduje jednak swoich fanów. Nie ma jednego idealnego rozwiązania dla wszystkich, bo każdy z nas ma inne upodobania, oczekiwania i potrzeby.

Niejednokrotnie pisaliśmy, że nasze zadowolenie ze skuteczności danej pasty wybielającej zależy głównie od świadomości co do charakterystyki jej działania. Pamiętajmy, że jeśli z natury mamy ciemniejsze zęby, to nawet najdroższa pasta nie zmieni wiele w ich kolorze. Wówczas jedynym wyjściem jest profesjonalny zabieg wykonany w gabinecie stomatologicznym.

Większość osób stosujących czarne pasty do zębów zgodnie twierdzi jednak, że dają one bardzo dobry efekt doczyszczenia powierzchni szkliwa. Zęby po ich umyciu są gładkie i przyjemnie śliskie. Jedynym minusem stosowania tego typu produktów jest ich czarny kolor. Trzeba na niego uważać zwłaszcza myjąc zęby tuż przed wyjściem z domu. Jest to jednak niuans, do którego z czasem można się przyzwyczaić.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

 

Niestety im więcej mówi się o wybielających właściwościach aktywnego węgla, tym więcej "genialnych" pomysłów na jego stosowanie pojawia się w sieci. Temat rozdrabniania tabletek zakupionych w aptece, a przeznaczonych do zgoła innego stosowania już opisywaliśmy, a to tylko jedna z wielu internetowych rewelacji dotyczących domowego wybielania zębów. Chcemy zatem jeszcze raz przypomnieć, że szkliwo zębów jest jedyną tkanką w ludzkim organizmie, która nie ma zdolności do samoregeneracji. Raz uszkodzone już takim pozostanie. Dlatego tak ważnym jest rozsądne podejście do tematu wybielania zębów i nie uleganie kolejnym modom w tej kwestii. Węgiel stosowany w pastach do zębów ma specjalnie dobraną wielkość i formę cząsteczek. Wszystkie składowe tych produktów zostały opracowane tak, aby ich stosowanie było bezpieczne dla naszych zębów i dziąseł. Oczywiście decyzja o tym, którą wersję wybierzemy: pastę czy tabletki z apteki, należy do nas.

Namawiamy jednak aby sięgać po produkty sprawdzone, z pewnych źródeł i przede wszystkim w oryginalnych opakowaniach. Stosujmy je zgodnie z zaleceniami producenta, a jeśli nie jesteśmy pewni skorzystajmy z wiedzy lekarza dentysty, czy higienistki stomatologicznej.