Oferta hurtowa - kliknij tutaj

FITTYDENT Denture Tablets

 

FITTYDENT Denture Tablets to kolejne tabletki czyszczące. Wybrałam wersję "ogólną" mimo, że w ofercie HappyDental.pl znajdziecie również tabletki Ortho. Dlaczego? Powód jest banalny. Wersje nie różnią się zbytnio w kwestii składu, w opisach obu przeczytamy, iż stosować można je do oczyszczania ruchomych aparatów ortodontycznych, a FITTYDENT Denture Tablets są tańsze, mimo, że w opakowaniu znajdziemy 32 zamiast 24 tabletek jak to wygląda w przypadku wersji Ortho Tablets. Krótko mówiąc, nie mogłam wybrać inaczej :)

FITTYDENT - kilka słów o marce

Firma FITTYDENT, a uściślając FITTYDENT INTERNATIONAL GMBH pochodzi z Austrii, gdzie z sukcesami funkcjonuje od 1982 roku. Produkty, które oddaje w ręce swoich klientów to głównie preparaty pomagające w stabilnym osadzeniu protez zębowych oraz tabletki do ich czyszczenia. Jak zapewnia sam producent, są to produkty najwyższej jakości, które powstały w ścisłej współpracy ze stomatologami oraz uniwersytetami medycznymi. Czy skuteczność produktów faktycznie zachwyca? W temacie klei i podkładek mocujących na szczęście nie będę mogła się wypowiedzieć, ale o FITTYDENT Denture Tablets mogę trochę podyskutować.

 

Skład tabletek

Sodium Bicarbonate, Sodium Carbonate Peroxyhydrate, Trisodium, Phosphate, Potassium Monopersulphate, Sulfanic Acid, Sodium Perborate Monohydrate, PVP, Sodium Lauryl Sulfate, TAED, Aroma, Color Cl 42090

Jak działają poszczególne składniki?

  • wodorowęglan sodu (Sodium Bicarbonate) – działanie czyszczące, ułatwia usuwanie zanieczyszczeń i przebarwień
  • nadwęglan sodu (Sodium Carbonate Peroxyhydrate) – ekologiczny wybielacz f
  • osforan sodu (Trisodium Phosphate) – substancja zmiękczająca wodę
  • monosiarczan potasu (Potassium Monopersulphate) – utleniacz, zabija niektóre bakterie w wodzie
  • kwas sulfaminowy (Sulfamic Acid) – stosowany do odkamieniania, usuwania osadów w twardej wodzie
  • monohydrat nadboranu sodowego (Sodium Perborate Monohydrate) – źródło aktywnego tlenu w preparatach do wybielania
  • poliwinylopirolidon (PVP) – usuwa przebarwienia
  • laurylosiarczan sodu (SLS – Sodium Lauryl Sulphate) – syntetyczny spieniacz
  • Tetraacetyloetylenodiamina (TAED) - tzw. aktywator wybielania
  • aromat (Aroma) C.I. 42090 (BLUE N 1) – błękit brylantowy – niebieski barwnik

Denture Tablets opinia

FITTYDENT Denture Tablets to już 3 tego typu produkt, który miałam okazję testować od początku mojej znajomości ze Stefanem. Jeśli chodzi o opakowanie, kształtem i wielkością nie różni się od poprzednich tu opisywanych. Stylistyka na kolana nie powala, ale jak w przypadku poprzednich tabletek, tak i tutaj zupełnie się na niej nie skupiam. Jak by powiedziała moja babcia ani mnie ona ziębi, ani parzy :) Zdecydowanie bardziej zwracam za to uwagę na formę blistrów. Pojedyncze tabletki FITTYDENT zapakowane są w dokładnie taki sam sposób, jak recenzowane przeze mnie ostatnio VITIS Orthodontic. Wspominałam już, że taka forma jest średnio wygodna, ale można się do niej przyzwyczaić. Sposób użycia również jest analogiczny, różni się jedynie czasem zanurzenia aparatu, który w tym przypadku wyznaczony jest na 5 minut. Tabletka rozpuszcza się stosunkowo szybko, a woda zmienia kolor na niebieski. Przechodzimy do najważniejszego, czyli efektu doczyszczenia. Niestety FITTYDENT Denture Tablets niespecjalnie przypadły mi do gustu. Pierwszy raz odkąd noszę aparat, w jego czyszczeniu musiałam wspomagać się szczoteczką. Gdy tego nie robiłam na elementach aparatu pojawiały się nieestetyczne zacieki, które po prostu mnie drażniły. Nie wiem co mogło powodować taki efekt, bo skład preparatu jest bardzo podobny do składu tabletek VITIS, które nie stwarzały takich problemów... Tak, czy inaczej na ten moment FITTYDENT Denture Tablets zajmują 3 miejsce w moim rankingu. Może ktoś z Was też stosował te tabletki? Jestem ciekawa czy u Was kwestia zacieków wyglądała podobnie... A może tylko ja miałam taki problem i normalnie preparat sprawdza się świetnie? Czekam na Wasze opinie :)

 

Jak wyglądają Denture Tablets?

FORMA: tabletki

KOLOR ROZTWORU: niebieski

ZAPACH: bez zapachu

OPAKOWANIE: 32 tabletki