Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów

 

jak myć zęby szczoteczką soniczną

Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów

Jak myć zęby szczoteczką soniczną, aby je dobrze umyć? Niby wszyscy wiemy, ale jak pokazują statystyki, większość z nas robi to niestety źle. Technologia soniczna zapewnia najwyższą jakość szczotkowania zębów i co do tego żaden specjalista zastrzeżeń nie ma. Szczoteczki soniczne to jedne z najchętniej polecanych szczoteczek elektrycznych do zębów, po które zresztą coraz częściej sięgamy. Co zatem jest nie tak? Dlaczego podczas zabiegu higienizacyjnego, część z Was słyszy, że nie domywa zębów, choć w łazience od miesięcy gości najwyższy model szczoteczki sonicznej?

Jak działa szczoteczka soniczna

Mechanizm szczoteczki sonicznej generuje fale dźwiękowe, które wprawiają włókna końcówki czyszczącej w ruch wymiatający. Obecnie dostępne szczoteczki soniczne generują od 31 000 do nawet 48 000 ruchów wymiatających (od 62 000 do 96 000 drgań sonicznych), dzięki czemu dogłębnie oczyszczają powierzchnię szkliwa z płytki nazębnej oraz najbardziej uporczywych osadów i przebarwień. Dodatkowo, podczas szczotkowania zębów szczoteczką soniczną, tworzą się w jamie ustnej pęcherzyki powietrza, które penetrują miejsca niedostępne dla włókien szczoteczki. Zjawisko mikro pęcherzyków powietrza znacznie zwiększa efektywność czyszczenia. Szczoteczki soniczne usuwają zalegającą płytkę nazębną zdecydowanie skuteczniej w porównaniu ze szczoteczką manualną, a różnicę w jakości czyszczenia czuć już po pierwszym użyciu.

 

szczoteczka soniczna jak działa

Szczoteczka soniczna zwiększa dokładność czyszczenia

Szczoteczki soniczne posiadają szereg funkcji i programów wspomagających czyszczenie zębów. Funkcja kontroli czasu szczotkowania z podziałem na czas mycia kwadrantu łuku zębowego, zwiększa dokładność, a co za tym idzie efektywność czyszczenia. Funkcja BrushSync, która znajduje się w szczoteczkach sonicznych Philips Sonicare, kontroluje stan zużycia włókien końcówki do szczoteczki. Zużyte końcówki do szczoteczek zmniejszają efektywność czyszczenia, a dzięki funkcji BrushSync many pewność, że zawsze czyścimy zęby z tą samą, najwyższą jakością. Wszelkiego rodzaju aplikacje, jakie obecnie oferują producenci szczoteczek sonicznych, również pozwalają na większą dokładność i kontrolę codziennego mycia zębów.

Co zatem sprawia, że mimo tak skutecznej technologii, jaką posiadamy w swojej szczoteczce elektrycznej, mamy niedomyte zęby?

jaka szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna, jak używać żeby zęby były czyste i zdrowe

Przyczyną niedomytych zębów nie jest szczoteczka soniczna sama w sobie, gdyż jak już wiecie, zapewnia ona najwyższą jakość czyszczenia zębów, tylko jej nieprawidłowe użytkowanie. I teraz pewnie pomyślicie, co to za filozofia umyć zęby i to w dodatku szczoteczką elektryczną, która wręcz sama doskonale czyści zęby. Co to można zatem robić nie tak?

Niestety, w przypadku szczoteczki sonicznej sposób jej użycia lub jak kto woli technika szczotkowania zębów, ma znaczący wpływ na jakość mycia zębów. Zdecydowana większość posiadaczy szczoteczek sonicznych, w tym ja sama, używamy szczoteczki sonicznej mniej więcej w taki sam sposób jak klasycznej szczoteczki manualnej. Wykonujemy zatem ruchy posuwisto-zwrotne, okrężne i wiele innych, które sobie przez lata wypracowaliśmy. I to niestety jest największy błąd, jaki popełniamy używając szczoteczki sonicznej.

Technika szczotkowania zębów szczoteczką soniczną polega na przykładaniu końcówki czyszczącej pod kątem 45 stopni w kierunki linii dziąseł, wyczyszczeniu miejsca przyłożenia włókien, a następnie przesunięcia końcówki w kolejny obszar łuku zębowego. Technikę użycia szczoteczki sonicznej marka Philips Sonicare określa dosłownie jako: przyłóż - wyczyść - przesuń i taka technika szczotkowania zębów gwarantuje efektywną higienę jamy ustnej. Wszelkiego rodzaju dodatkowe ruchy, które wykonujemy szczoteczką soniczną podczas mycia zębów, zmniejszają efektywność działania drań sonicznych.

 

jak działa szczoteczka soniczna

Tak więc samo posiadanie najlepszej szczoteczki sonicznej z całym mnóstwem funkcji zwiększających efektywność czyszczenia, niestety nie zapewni nam pięknego, białego i zdrowego uśmiechu. Tylko połączenie szczoteczki sonicznej z odpowiednią techniką szczotkowania, gwarantuje najlepszą jakość mycia zębów. Zachęcam zatem przed użyciem szczoteczki sonicznej do zapoznania się z instrukcją obsługi, w której producenci wyraźnie opisują sposób użycia swojego produktu.

Zachęcam również do wizyty w gabinecie higienistki stomatologicznej, która zaprezentuje technikę mycia zębów szczoteczką soniczną oraz przekaże wszelkie informacje dotyczące jej użycia. Szybki instruktaż podczas wizyty higienizacyjnej z pewnością zwiększy świadomość każdego posiadacza szczoteczki sonicznej oraz pozwoli właściwie ją użytkować. Chwila spędzona w gabinecie higienistki pozwoli nam właściwie szczotkować zęby, a co za tym idzie, zapewnić najlepszą pielęgnację jamy ustnej.

Szczoteczki soniczne dla dzieci

Szczoteczki soniczne dla dzieci są również jednymi z najczęściej polecanych szczoteczek elektrycznych dla najmłodszych. Szczoteczka soniczna dla dzieci posiadająca dodatkowo szereg funkcji wspomagających czyszczenie, zapewnia efektywne szczotkowanie zębów mlecznych i stałych. Szczoteczki soniczne dla dzieci są wygodne w użyciu oraz wspomagają naukę prawidłowej higieny jamy ustnej.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna łatwiejsza w użyciu

Często słyszymy pytanie, którą szczoteczką elektryczną łatwiej domyć zęby. Często też zastanawiacie się, która szczoteczka soniczna czy elektryczna będzie lepiej doczyszczała zęby? Zarówno szczoteczka soniczna, jak i szczoteczka elektryczna zapewniają najwyższą jakość czyszczenia zębów pod warunkiem, że jest właściwie użytkowana. Jeżeli stosujemy się do zaleceń producentów w kwestii techniki szczotkowania zębów szczoteczką elektryczną, to możemy mieć pewność, że zęby są czyste, białe i zdrowe.

Podsumowanie

Czytając wszelkiego rodzaju "rewelacje", o tym, że szczoteczki soniczne nie domywają zębów, miejcie na uwadze, że są to informacje przekazywane przez osoby, które najprawdopodobniej niewłaściwie je użytkują. Niech Was tego typu opinie nie zniechęcają do zakupu szczoteczki sonicznej. Jeżeli tylko będziemy myć zęby z zachowaniem właściwej techniki szczotkowania, to szczoteczka soniczna zapewni nam najlepszą jakość higieny jamy ustnej. Regularne szczotkowanie zębów szczoteczką soniczną, zapewnia zdrowszy i zdecydowanie bielszy uśmiech, a także doskonałą pielęgnację dziąseł.

Obecnie dostępne są szczoteczki soniczne Seysso, szczoteczki soniczne Oral B, Philips Sonicare, Panasonic, SmileSonic i wiele innych.

szczoteczki soniczne