Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Jaka pasta wybielająca będzie najlepsza? Czyli, co zrobić żeby mieć białe zęby.

 

Temat wybielania zębów nasila się zawsze  w okresie wiosenno-letnim.  Od kilkunastu lat widzimy wzrost zainteresowania produktami do wybielania zębów w tym okresie i co sezon producenci  prześcigają się w propozycjach coraz to lepszych past wybielających, żeli czy wszelakich proszków rozjaśniających nasz uśmiech.

Pasty wybielające od początku istnienia naszego sklepu są jednymi z najczęściej kupowanych past do zębów. Świadomi coraz bardziej potęgi zdrowego i białego uśmiechu chętnie sięgamy po profesjonalne pasty wybielające, które przywracają zębom naturalną biel i blask.

Biały usmiech

Najbardziej wybielająca pasta do zębów

Bardzo często Klienci proszą o najbardziej wybielającą pastę do zębów. Pytanie tylko czy taka istnieje? Naszym skromnym zdaniem, które opieramy na wieloletnim doświadczeniu i współpracy ze specjalistami z dziedziny zdrowia i higieny jamy ustnej, ciężko postawić na ladzie produkt, który będzie spełniał to kryterium.

Oferta past wybielających jest ogromna, dostępne są pasty wybielające, które różnią się konsystencją, składnikami aktywnymi oraz kolorem a to wpływa na rodzaj działania pasty. Obecnie rozróżniamy pasty wybielające o działaniu ściernym, enzymatycznym oraz z nadtlenkami. Czy wszystkie są tak samo efektywne w działaniu? A no niestety nie i dlatego odpowiedni dobór pasty wybielającej do indywidualnych potrzeb Pacjenta ma ogromny wpływ na efekt końcowy i poziom satysfakcji z zabiegu.

Wpisując w wyszukiwarkę hasła typu pasta wybielająca opinie, najlepsza pasta wybielająca czy pasta wybielająca forum, szukamy informacji, opinii, recenzji past wybielających i bardzo często na tej podstawie dokonujemy wyboru. Sama nie raz łapię się na tym gdy szukam najlepszego kosmetyku do pielęgnacji twarzy i wyboru dokonuję na podstawie pozytywnych komentarzy innych Użytkowników. Oczywiście opinie innych są bardzo ważne ale warto też abyśmy też wiedzieli czy składniki wybranych produktów i ich właściwości będą spełniały nasze indywidualne potrzebny.

Pasta wybielająca o działaniu ściernym u przyjaciółki przyniosła powalający efekt więc dlaczego u mnie się nie sprawdziła? Odpowiadając na to i wiele podobnych pytań chciałabym przestawić działanie poszczególnych past wybielający,  pokazać jakie efekty można uzyskać i dla kogo są dedykowane. Postaram się pomóc Tobie w wyborze pasty wybielającej, która spełni Twoje oczekiwania i zapewni śnieżno biały uśmiech.

A zatem jaka pasta wybielająca jest najlepsza?

Sięgając po pastę wybielającą musimy mieć świadomość, że około 98% z nich nie wybieli zębów w takim stopniu jak profesjonalne żele wybielające stosowane w gabinetach dentystycznych. To ważne aby mieć tego świadomość bo wówczas z pewnością unikniemy nieprzyjemnego rozczarowania. Zdecydowana większość pasty wybielających usuwa przebarwienia powierzchniowe czyli poprzez działanie mechaniczne lub enzymatyczne oczyszczają zęby przywracając ich naturalną biel. Nie zmieniają koloru zębów i nie uzyskamy efektu jak po profesjonalnym zabiegu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Tylko niewielka grupa past wybielających przyniesie podobny efekt ale o tym napiszę w dalszej części wypowiedzi.

Obecnie dostępne pasty wybielające możemy podzielić na trzy grupy: pasty wybielające o działaniu ściernym, pasty wybielające enzymatyczne oraz pasty wybielające z nadtlenkami.

Pasty wybielające ścierne

Pasty wybielające ścierne

Pasty wybielające ścierne to pasty, które swoim składzie zawierają składniki o właściwościach polerujących takie jak krzemionka, proszek perłowy, aktywny węgiel czy polimery ścierne. Pasty wybielające o właściwościach ściernych w sposób mechaniczny usuwają osady, naloty, przebarwienia i płytkę nazębną z powierzchni szkliwa przywracając zębom naturalną biel i połysk. Pasty wybielające ścierne są bardzo szybkie w działaniu, intensywnie oczyszczają zęby przynosząc natychmiastowy efekt bielszych i gładkich zębów.

Pasty wybielające o działaniu ściernym usuwają przebarwienia wyłącznie z powierzchni szkliwa i nie zmieniają koloru zębów. Kto zatem będzie zadowolony z tego rodzaju past? Efekt widocznie bielszych zębów będzie u osób, które posiadają zalegającą płytkę nazębną, osady z kawy, herbaty czy tytoniu. Kuracja wybielająca zęby przy użyciu past wybielających ściernych będzie polegała na dogłębnym i intensywnym usuwaniu wszystkich nawet najbardziej uporczywych przebarwień przez co zęby będą wyraźnie bielsze i gładsze.

Jeżeli natomiast Pacjent zachowuje odpowiednią higienę jamy ustnej, ma zęby dokładnie oczyszczone, nie posiada przebarwień powierzchniowych to większych efektów z działania pasty wybielającej ściernej nie zauważy. Ponadto, odradza się stosowanie pasty wybielających o charakterze ściernym osobom z nadwrażliwością zębów, odsłoniętymi szyjkami zębowymi oraz delikatnymi dziąsłami. Składniki ścierne mogą bowiem podrażniać dziąsła i wzmagać ból wrażliwych zębów i odsłoniętych szyjek zębowych.

Najbardziej popularne pasty wybielające ścierne to Beyond, Opalescence, Blanx, Splat, Kin, Gum Original White, Vitis Whitening, KIN Whitening czy seria past Email Diamant.

Pasty wybielające enzymatyczne

Pasty wybielające enzymatyczne

Pasty wybielające enzymatyczne posiadają w swoim składzie naturalne enzymy roślinne lub opatentowane formuły, które rozpuszczają błonę białkową i przebarwienia. Pasty wybielające w sposób chemiczny oczyszczają powierzchnie szkliwa przywracając zębom naturalną biel. Najczęściej spotykanie składniki aktywne tej grupy past wybielających to enzym z papai, ananasa oraz wyciąg z cytryny, które bez żadnego procesu ścierania, w widoczny sposób redukują płytkę nazębną oraz najbardziej uciążliwe przebarwienia.

Pasty wybielające o działaniu enzymatycznym są bezpieczne dla wrażliwych zębów i dziąseł. Nie podrażniają tkanek miękkich oraz nie są abrazyjne dla szkliwa. Mogą być stosowane przez osoby z nadwrażliwością zębową oraz delikatnymi dziąsłami. Podobnie jak pasty ścierne tak i pasty wybielające enzymatyczne działają tylko i wyłącznie na powierzchni szkliwa nie zmieniając koloru zębów. Dogłębnie penetrują powierzchnie szkliwa usuwając przebarwienia dzięki czemu zęby odzyskują naturalną biel. Proces usuwania osadów i przebarwień nie jest tak szybki jak w przypadku past o działaniu ściernym ale za to bardzo dokładny. Efekt bielszych zębów podobnie jak w przypadku past ściernych będzie widoczny u osób, które mają nagromadzoną płytkę nazębną i osady. Osoby, które mają dobrze oczyszczone zęby z pewnością nie doczekają się spektakularnych efektów.

Najpopularniejsze pasty wybielające enzymatyczne to Supersmile, wybrane pasty Himalaya, seria past Blanx PRO oraz niektóre pasty Splat i Biomed.

Pasty wybielające z nadtlenkami

Pasty wybielające z nadtlenkami

Pasty wybielające z nadtlenkami to jedyna grupa past wybielających, które oprócz usuwania przebarwień powierzchniowych działają także głębiej zmieniając kolor zębów. Składniki aktywne czyli nadtlenek karbamidu czy nadtlenek mocnika utleniają przebarwienia zębiny czyli rozjaśniają zęby o kilka odcieni w skali VITA. Efekt ich dłuższego stosowania można porównać w pewnym stopniu z efektem jaki przynoszą zabiegi wybielające przeprowadzone przy pomocy profesjonalnych żeli wybielających.

Efekt białych zębów jaki można uzyskać stosując pasty wybielające z nadtlenkami jest dla większości naszych Klientów ogromnie zadowalający. Efekt widocznie bielszych zębów będą widziały także osoby, które nie posiadają przebarwień powierzchniowych. Niestety pasty wybielające z nadtlenkami mogą wywołać chwilową ale dokuczliwą nadwrażliwość zębów dlatego też nie są polecane osobom z nadwrażliwymi zębami czy odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Nadtlenki mogą również podrażniać dziąsła dlatego przed użyciem pasty wybielającej z nadtlenkami dziąsła powinny być zdrowe i w dobrej kondycji. Pasty wybielające z nadtlenkami są zaleca do stosowania kuracyjnie, nie zaleca sie stosować tego rodzaju past przez dłuższy okres.

Pasty wybielające z nadtlenkami to Yotuel All In One, Splat Extra White oraz nowość Supersmile Whitening Accelerator.

Podsumowanie

Biały uśmiech to marzenie większości z nas dlatego warto o niego zawalczyć. Aby zęby były nie tylko bielsze ale i zdrowe warto przez zakupem pasty wybielającej zastanowić się chwilkę czy aby na pewno jest ona dla mnie właściwa. Czy jej składniki aktywne przyniosą u mnie pożądany efekt nie niszcząc przy tym szkliwa i dziąseł?

Pasty wybielające ścierne i enzymatyczne działają tylko i wyłącznie na powierzchni szkliwa. Dokładnie usuwają osady, przebarwienia oraz zalegającą płytkę nazębną i w ten sposób sprawiają, że nasz uśmiech staje się bielszy. Nie zmieniają koloru zębów i przynoszą efektu wybielającego takiego jak zabieg wybielania przy zastosowaniu żeli wybielających. Pasty wybielające ścierne nie są polecane dla osób ze złą kondycją szkliwa, odsłoniętymi szyjkami zębowymi, nadwrażliwością zębów czy delikatnymi dziąsłami. Pasty wybielające enzymatycznie polecane są każdemu, gdyż nie są abrazyjne dla dziąseł i szkliwa. Pasty wybielające z nadtlenkami działają "głębiej" rozjaśniając zęby o kilka tonów. Ich działanie wybielające nie polega tylko na powierzchownym oczyszczaniu zębów ale także na wpływają na zmianę koloru zębów. Podobnie jak pasty wybielające ścierne tak i pasty z nadtlenkami nie są polecane osobom z nadwrażliwością zębową, odsłoniętymi szyjkami zębowymi czy wrażliwymi dziąsłami.

Pasta wybielająca

 

Sklep stomatologiczny HappyDental