Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Kwas hialuronowy w codziennej higienie jamy ustnej

 

Kwas hialuronowy to pożądany składnik kremów do pielęgnacji skóry ale jego dobroczynne właściwości wykorzystywane są także w pielęgnacji jamy ustnej.

Kwas hialuronowy, dzięki swoim właściwościom odpowiada za prawidłowe nawilżenie i ujędrnienie skóry, przez co jest pożądanym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Ale kwas hialuronowy wykorzystywany jest również w produktach do pielęgnacji jamy ustnej, które doskonale sprawdzają się w stanach zapalnych dziąseł, podrażnieniach błon śluzowych, aftach, owrzodzeniach ale także w codziennej pielęgnacji jamy ustnej dorosłych i dzieci.

Co to jest kwas hialuronowy?

Błona śluzowa oraz inne elementy osłaniające ozębną zbudowane są z tkanki łącznej, która odgrywa znaczącą rolę w zdrowym funkcjonowaniu jamy ustnej. Kwas hialuronowy jest z fizjologicznego punktu widzenia jednym z najważniejszych naturalnych glikoproteidów stwierdzonym wśród substancji międzykomórkowych, decydującym o odpowiednich właściwościach mechanicznych śluzówki. W szczególności zaś jest w stanie zaabsorbować wodę w ilości 50-krotnie przekraczającą jego sucha masę. Ta cecha kwasu hialuronowego pozwala mu tworzyć barierę zabezpieczającą przed drobnoustrojami oraz innymi czynnikami toksycznymi. W czasie procesu gojenia, odnawiająca się śluzówka syntetyzuje kwas hialuronowy jako żywotny składnik w formowaniu nowej tkanki. Kwas hialuronowy zatem posiada wiele pozytywnych właściwości pomocnych w leczeniu stomatologicznym i codziennej higienie jamy ustnej.

kwas hialuronowy

Gengigel - najpopularniejsze produkty do higieny jamy ustnej z kwasem hialuronowym 

Gengigel to produkty zawierające 0,2% kwas hialuronowy i mogą być stosowane w celu wspomagania gojenia się śluzówki w przypadkach stanów zapalnych (zapalenie dziąseł, zapalenie ozębnej, afty) oraz uszkodzeniach tkanki dziąsłowej (uszkodzenia mechaniczne, ekstrakcje zębów, zabiegi operacyjne). Produkty Gengigel mogą być stosowane bez ograniczeń u wszystkich pacjentów nie wyłączając dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i diabetyków.

Właściwości produktów Gengigel sprawiają, że są one chętnie polecane w leczeniu zapalenia dziąseł oraz w problemie krwawienia dziąseł. W przypadku owrzodzenia i bolesności jamy ustnej oraz gardła a także w problemie suchości błon śluzowych i języka. Stosowanie produktów Gengigel przynosi pozytywne rezultaty także po niektórych zabiegach stomatologicznych w obrębie jamy ustnej oraz podczas profilaktyki do zabiegu.

Gengigel

Zapalenie dziąseł, owrzodzenia czy bolesność w jamie ustnej a działanie produktów Gengigel z kwasem hialuronowym

U dorosłych, główną przyczyną utraty zębów są przewlekłe choroby dziąseł. Nagromadzenia płytki nazębnej na zębach powoduje uszkodzenie tkanki, która otacza i podtrzymuje zęby. Objawem tego stanu jest zaczerwienienie i obrzmienie dziąseł a podczas szczotkowania pojawia się krwawienie. Stan ten jest całkowicie odwracalny pod warunkiem szybkiej reakcji i stosowania odpowiednich zasad prawidłowej higieny jamy ustnej (regularne szczotkowanie zębów i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych). Pomocnym narzędziem będzie również Gengigel w formie płynu, który szybko i skutecznie zredukuje objawy i dolegliwości zapalenia dziąseł zapewniając zdrowie i polepszając ogólną kondycję dziąseł.

Najczęstszą przyczyną powstania owrzodzenia jamy ustnej jest mechaniczne uszkodzenie tkanek. Częstą przyczyną jest również stres oraz w przypadkach niedoborów żywieniowych. Stosowanie żelu Gengigel wykazuje szybką redukcję i opóźnienie nawrotu owrzodzenia jamy ustnej natomiast regularne stosowanie płynu Gengigel łagodzi i wspomaga gojenie się tkanek.

Wszelka bolesność błon śluzowych w jamie ustnej może być spowodowana urazami tkanek (oparzenia, otarcie, ugryzienie, itp.) policzków, dziąseł czy języka. Uczucie bólu wywołują również choroby dziąseł, suchość w jamie ustnej (kserostomia), itp. Gengigel stymuluje produkcję nowej, zdrowiej tkanki. Liczne badania kliniczne wykazały również, że żel Gengigel może przyspieszyć tempo gojenia się tkanek i zmniejszyć stan zapalny.

Produkty do higieny jamy ustnej z kwasem hialuronowym

Żel GENGIGEL z kwasem hialuronowym występuję w kilku postaciach. Dostępność różnych form pozwala na różnorakie zastosowanie produktu, np. do płukania gardła najlepszy będzie żel w formie płynu natomiast w miejscach trudnodostępnych doskonale sprawdzi się aplikator w postaci spray’u. Do miejscowego stosowania najczęściej poleca się formę żelu w tubce, który aplikuje się na zmienione chorobo miejsce przy pomocy czystego palca lub waciku.

Stosowanie GENGIGEL w postaci żelu i płynu czy też sprayu nie wyklucza się i wszystkie produkty z tej linii mogą być stosowane wymiennie w tym samym czasie. Wybór rodzaju produktu to kwestia indywidualna.

Pasta do zębów BioRepair Parodontgel czy seria produktów Curasept Implant oraz Curasept Perio to produkty, w składzie których również znajdziemy kwas hialuronowy. W zależności od składu i stężeń pozostałych składników aktywnych produkty te zalecane są do stosowania bezpośrednio po zabiegach stomatologicznych lub w codziennej higienie jamy ustnej.

BioRepair