Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Pasta do zębów dla dzieci z fluorem 1000ppm

 

Pasta do zębów dla dziecie z fluorem 1000ppm

Pasta dla dzieci z fluorem 1000ppm

Pasta dla dzieci z fluorem czy bez? To pytanie stanowi odwieczną wątpliwość rodziców dotyczącą tego czy i ile fluoru powinna zawierać pasta do zębów dla dzieci. Od lat regularnie otrzymujemy od Was pytania o zawartość fluoru w pastach do zębów dla dzieci. Od kiedy powinno stosować się pastę do zębów dla dzieci z fluorem i czy w ogóle fluor powinien się w niej znajdować. Czy pasta dla dzieci bez fluoru nie będzie bezpieczniejsza dla małego dziecka?

Problem z fluorem w pastach dla dzieci z upływem lat jest coraz większy, a to za prawą wielu publikacji i opinii o jego szkodliwym dla organizmu działaniu. Czy zatem pasta do zębów dla dzieci z fluorem jest bezpieczna? W jakiej ilości i od jakiego wieku powinna być stosowana?

Postaram się nieco przybliżyć temat past dla dzieci z fluorem i rozwiać wątpliwości rodziców. Przedstawię opinię specjalistów oraz kilka propozycji past do zębów dla dzieci z 1000ppm fluoru.

 

Fluor w codziennej pielęgnacji jamy ustnej

Fluor to pierwiastek chemiczny z grupy fluorowców, który odgrywa ważną rolę w naszym organizmie. Fluor wpływa na prawidłowy proces mineralizacji kości i zębów. Dlatego też jego obecność w produktach do higieny jamy ustnej, wbrew wielu negatywnym opiniom, jest niezbędna dla zdrowia zębów mlecznych i stałych.


Fluor wykazuje właściwości przeciwpróchnicze, wzmacnia zęby i zapewnia ochronę przed negatywnym działaniem bakterii i kwasów na szkliwo. Brak fluoru w pielęgnacji jamy ustnej może negatywnie wpływać na szkliwo oraz ogólny stan zdrowia zębów i dziąseł.

 

Pasta dla dzieci z fluorem czy bez - zalecenia specjalistów

Czy pasta do zębów dla dzieci powinna zawierać fluor? Tak, zgodnie z zaleceniem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, pasta dla dzieci powinna zawierać fluor. Co więcej, pasta dla dzieci do stosowania do pielęgnacji pierwszego ząbka, powinna zawierać 1000 ppm fluoru. W tym miejscu wielu z Was nasunie się pytanie, czy jest to właściwa ilość dla maluszka, który może połknąć pastę? Rekomendowana przez specjalistów ilość 1000ppm fluoru w pastach do zębów dla najmłodszych dzieci ma zapewnić właściwy rozwój i ochronę szkliwa zębowego. Właściwa higieny jamy ustnej ma ogromny wpływ na zdrowie zębów i całego organizmu, a także prawidłowy rozwój dziecka. Ryzyko połknięcia pasty można natomiast zminimalizować odpowiednią ilość pasty na szczoteczce, na co również wskazuje PTS w swoich zaleceniach.


Poniżej prezentuję tabelę stworzoną na podstawie rekomendacji i wytycznych Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

 

Pasta do zębów z fluorem czy bez

 

Zatem jak wskazują specjaliści, pastę do zębów dla dzieci z 1000ppm fluoru należy stosować od chwili pojawienia się pierwszych zębów mlecznych. Co oznacza określenie śladowa ilość? Lekarze dentyści oraz higienistki stomatologiczne na pierwszej wizycie adaptacyjnej bardzo często instruują rodziców jak prawidłowo czyścić jamę ustną swoich pociech, oraz jak stosować pastę do zębów. Śladowa ilość to muśnięcie pastą włókien szczoteczki lub jak niektórzy określają, ilość porównywalna z wielkością ziarenka ryżu.


Aby zminimalizować ryzyko połknięcia pasty, zaleca się nałożenie pasty w ilości wspomnianego ziarenka ryżu i delikatne wtarcie pasty między włókna szczoteczki. Przy takiej ilości dziecko z pewnością nie połknie pasty, a co więcej, zostanie ona na zębach. Fluor asymiluje się do szkliwa, pozostając na nim, a to sprawia, że zęby są właściwie chronione i wzmocnione. Przy zastosowaniu właściwej ilości pasty do zębów, jama ustna nie wymaga przepłukania po umyciu zębów, a wręcz przeciwnie, fluor pozostaje na zębach i zapewnia skuteczną ochronę przed negatywnym działaniem bakterii.


U dzieci między 3 a 6 rokiem życia również rekomenduje się stosowanie pasty do zębów z fluorem 1000ppm. Ilość pasty, jaką należy nakładać na szczoteczkę dziecka, powinna odpowiadać wielkości ziarenka grochu. Jeżeli dziecko nie potrafi jeszcze przepłukać jamy ustnej, to nie zaleca się płukania jamy ustnej wodą po wyszczotkowaniu zębów. Przy zastosowaniu właściwej ilości pasty do zębów wystarczy, że dziecko odpluje resztki śliny z pastą. Tak jak w przypadku najmłodszych dzieci, fluor pozostanie na zębach i będzie skutecznie wzmacniał delikatne szkliwo zębów mlecznych.

 

Pasty dla dzieci 1000ppm fluoru - najlepsze pasty dla dzieci z fluorem


Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji najlepszych past dla dzieci z fluorem 1000ppm. Jak sami pewnie zauważycie, większość past dla dzieci 1000ppm fluoru, dedykowana jest przez producentów jako pasty do zębów dla dzieci od 3, a nawet od 6 roku życia. Czy należy sugerować się tym oznaczeniem? Zdaniem specjalistów z dziedziny zdrowia i higieny jamy ustnej, pasty z 1000ppm fluoru należy stosować od chwili pojawienia się pieszego zęba, a stosowanie pasty będzie bezpieczne przy zastosowaniu jej w odpowiedniej ilości i właściwy sposób.


Oral7 Kids

 

Oral7 pasta do zębów dla dzieci 1000ppm fluoru

 

Oral7 Kids to pasta do zębów dla dzieci, która zawiera 1000ppm fluoru i dzięki temu zapewnia skuteczną ochronę i wzmocnienie wyrzynających się, pierwszych zębów mlecznych dziecka. To, co wyróżnia pastę dla dzieci Oral7 Kids, to zawartość w składzie enzymów naturalnie występujących w ślinie, które wzmacniają jej antybakteryjne działanie w jamie ustnej. Naturalne enzymy odpowiedzialne są za rozwój bakterii pozytywnych dla zdrowia jamy ustnej oraz eliminacji bakterii wywołujących próchnicę, stany zapalne, afty oraz przykry zapach z ust. Ochronę przed próchnicą zębów mlecznych wspomaga ksylitol, który wyrównuje pH w jamie ustnej, ograniczając rozwój bakterii. Pasta Oral7 posiada owocowy smak Tutti-Fruitti, który zachęca dzieci do regularnego mycia zębów. W zestawie z pastą znajduje się szczoteczka do zębów, która dedykowana jest dla najmłodszych dzieci.

 

Elgydium Kids

 

Elgydium Kids pasta do zębów dla dzieci

 

Elgydium Kids to pasta do zębów dla dzieci, która zawiera fluorowodorek 3-pirydynometanolu (1000ppm jonów fluoru), dzięki czemu zapewnia doskonałą ochronę przed próchnicą i wzmocnienie pierwszych zębów mlecznych. Pasta dla dzieci Elgydium Kids zawiera uwodnioną krzemionkę, która dokładnie oczyszcza zęby i jest bezpieczna dla delikatnego szkliwa i dziąseł najmłodszych dzieci. Malinowo-truskawkowy smak pasty do zębów Elgydium Kids zachęca dzieci do mycia zębów i pomaga wypracować prawidłowe nawyki pielęgnacyjne.


BRUSH-BABY Applemint

 

Brush-Baby Applemint pasta do zębów dla dzieci z fluorem 1000ppm

 

Pasta do zębów dla dzieci z fluorem 1000ppm Brush-Baby Applemint przeznaczona jest do pielęgnacji jamy ustnej i pierwszych zębów mlecznych dziecka. Zapewnia skuteczną ochronę przed próchnicą i wzmacnia delikatne szkliwo pierwszych zębów. Pasta zawiera ksylitol, który wyrównuje pH w jamie ustnej, minimalizując rozwój szkodliwych bakterii. Rumianek zawarty w składzie pasty zapewnia ukojenie i łagodzi podrażnienia dziąseł. Pasta do zębów dla dzieci Brush-Baby Applemint posiada miętowo-jabłkowy smak, który jest bardzo dobrze tolerowany przez najmłodsze dzieci.


FluorKIN Calcium

 

FluorKIN pasta do zębów dla dzieci z fluorem

 

Pasta dla dzieci z fluorem 1000ppm FluorKIN Calcium zwiększa remineralizację szkliwa i zapewnia skuteczną ochronę przed próchnicą. Pasta FluorKIN Calcium zawiera wapń, który w połączeniu z fluorem, wspomaga proces remineralizacji szkliwa, wzmacnia jego strukturę szkliwa i chroni zęby przed próchnicą. Pasta do zębów dla dzieci FluorKIN pielęgnuje dziąsła, przez co zapewnia kompleksową pielęgnację jamy ustnej najmłodszych dzieci. Wyjątkowy smak soczystej truskawki bardzo smakuje dzieciom, które znacznie chętniej podchodzą do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

 

Biała Perła Junior

 

Biała Perła Junior pasta do zębów 1000ppm fluoru

 

Pasta do zębów dla dzieci Biała Perła Junior zawiera 1000ppm fluoru, dzięki czemu zapewnia skuteczną ochronę przed próchnicą. Dodatkowo pasta zwiera naturalny enzym, który wspomaga antybakteryjne działanie śliny, zapewniając skuteczną ochronę przed aftami oraz pleśniawkami. Kompozycja ziół zawartych w paście Biała Perła Junior wykazuje działanie łagodzące na dziąsła. Ksylitol wykazuje działanie antybakteryjne i zwiększa ochronę przed próchnicą. Pasta posiada smak jabłokowo-miętowy, który nie podrażnia i jest bardzo dobrze tolerowany przez najmłodsze dzieci.


Podsumowanie

Najlepszą pielęgnację pojawiających się zębów mlecznych zapewnią pasty do zębów z fluorem. Specjaliści rekomendują stosowanie past do zębów z fluorem 1000ppm już od chwili pojawienia się pierwszego zęba. Przy zastosowaniu past do zębów z fluorem 1000ppm należy zwrócić natomiast szczególną uwagę na ilości pasty, jaką nakładamy na szczoteczkę.


Jak sami możecie zauważyć, wszystkie wyżej wymienione pasty posiadają 1000ppm, a rekomendacja do stosowania oscyluje od zero do bawet 6 roku życia. Dlatego też zaleca się stosowanie past do zębów dla dzieci zgodnie z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.