Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Recenzja pasty wybielającej Swiss Smile Diamond Glow

 

Pasta wybielająca SWISS-SMILE Diamond Glow - skuteczne wybielanie zębów w domu

Pasta wybielająca paście wybielającej nie równa. Z pewnością profesjonalne pasty wybielające zawierają skuteczne w działaniu, ale przede wszystkim sprawdzone i bezpieczne składniki, a pasta do zębów SWISS-SMILE Diamond Glow do tej grupy zdecydowanie się zalicza.

Pasta wybielająca SWISS-SMILE Diamond Glow to z pewnością Rolls-Royce wśród past do zębów. Po pierwsze wskazuje na to cena produktu i to właśnie ona jest powodem wielu zapytań o to czy działanie pasty jest adekwatne do tak wysokiego kosztu. Dlatego też postanowiłam wypróbować jedną z past wybielających marki SWISS-SMILE i przygotować rzetelną odpowiedź na to pytanie. Po drugie, ekskluzywne składniki, które znajdują się w pastach SWISS-SMILE również wpływają na to, że zaliczają się one do produktów typu Premium.

Jak działa pasta wybielająca SWISS-SMILE Diamond Glow z jedno karatowym pyłem diamentowym

Nie ukrywam, że od chwili wprowadzenia past do zębów SWISS-SMILE byłam bardzo ciekawa czy faktycznie aż tak zaskakująco wysoka cena pasty świadczy o jej wyjątkowym działaniu. Wielu Klientów w tym mnie samą, cena 239 złotych zwala z nóg, jednak jak już zdążyliśmy zauważyć pasty do zębów SWISS-SMILE mają swoich zwolenników, a my Klientów, którzy regularnie po nie sięgają.

Akcesoria do higieny jamy ustnej

Co zatem wpływa na koszt pasty SWISS-SMILE Diamond Glow? Z pewnością na koszt past do zębów SWISS-SMILE wpływ mają wyjątkowe i ekskluzywne składniki takie jak pył diamentowy czy cząsteczki złota. Pasta wybielająca SWISS-SMILE Diamond Glow zawiera jedno karatowy pył diamentowy, który nadaje paście wyjątkowe właściwości oczyszczające. Płyn diamentowy sprawia, że pasta SWISS-SMILE Diamond Glow dokładnie poleruje powierzchnię szkliwa, usuwając najbardziej uporczywe przebarwienia, osady czy płytkę nazębną, a przy tym posiada ekstremalnie niski współczynnik ścieralności Rda=20.

I właśnie tak niski współczynnik ścieralności sprawia, że pasta SWISS-SMILE Diamond Glow jest jedną z najbezpieczniejszych past wybielających do zębów. Większość dostępnych na rynku past wybielających posiada współczynnik ścieralności Rda powyżej 100. Profesjonalne pasty wybielające dostępne w specjalistycznych sklepach z artykułami do higieny jamy ustnej posiadają Rda w przedziale od 50 do 100. Pasta wybielająca SWISS-SMILE Diamond Glow ze współczynnikiem ścieralności Rda=20 to z pewnością unikat, a co za tym idzie wyjątkowa skuteczność i bezpieczeństwo działania.

Im niższy współczynnik ścieralności Rda tym pasta jest bezpieczniejsza dla szkliwa. Działanie większości pasty wybielających oparte jest na mechanicznym polerowaniu szkliwa i usuwaniu przebarwień. Wyższy współczynnik ścieralności sprawia, że pasta może być bardziej abrazyjna dla szkliwa i dziąseł, a także może wzmagać ból wrażliwych zębów. Pasta wybielająca SWISS-SMILE Diamond Glow dokładne poleruje szkliwo, przywracając zębom naturalną biel i naprawdę widoczny połysk, a przy tym jest bezpieczna dla zębów i dziąseł. Pasta z tak niskim współczynnikiem ścieralności może być stosowana przez osoby dotknięte problemem nadwrażliwości zębowej oraz osoby z delikatnymi dziąsłami.

Pasta wybielająca SWISS-SMILE Diamond Glow zawiera także fluor i hydroksyapatyt, czyli również rzadko spotykane połączenie składników, które najlepiej wzmacniają i zabezpieczają szkliwo zębów. Zdecydowana większość past wzmacniających zęby zawiera fluor, który chroni szkliwo przed negatywnym działaniem bakterii czy kwasów. Coraz częściej w pastach remineralizujących pojawia się naturalny składnik szkliwa, czyli hydroksyapatyt. Ma on właściwości odbudowujące (regenerujące) przez co doskonale wzmacnia zęby. Niestety stosując pastę, która zawiera jedynie hydroksyapatyt nie mamy ochrony na szkliwie. Dlatego połączenie fluoru z hydroksyapatytem jest tak bardzo pożądane, gdyż jako jedyne odbudowuje i chroni szkliwo.

Swiss smile pasta z fluorem i hydroksyapatytem

SWISS-SMILE Diamond Glow to pasta do zębów o wszechstronnym działaniu

A zatem piszę tą recenzję po miesiącu regularnego stosowania pasty do zębów SWISS-SMILE Diamond Glow. Biorąc pod uwagę wszystkie powyżej wymienione właściwości pasty, nie musiałam stosować SWISS-SMILE Diamond Glow wymiennie z żądną inną pastą i w związku z tym mogłam jeszcze lepiej sprawdzić jej działanie. Bardzo często stosujemy jednocześnie dwie pasty tak aby zapewnić kompleksowe działanie, wybielające, wzmacniające oraz pielęgnacyjne.

Pasta do zębów SWISS-SMILE Diamond Glow posiada delikatny, przyjemny, miętowy smak, który nie powoduje pieczenia. Pasta ma kremową konsystencję o białej barwie. SWISS-SMILE Diamond Glow to pasta, która nie zawiera SLSu, przez co nie pieni się podczas szczotkowania. Jest to ogromny plus, ponieważ SLS to sztuczny składnik chemiczny, który sprawia, że pasta się pieni, ale działa bardzo wysuszająco na błony śluzowe. Od lat unikam past z SLSem tak więc jego brak w paście SWISS-SMILE Diamond Glow jest dla mnie ogromnym plusem.

Pasta wybielająca SWISS-SMILE Diamond Glow jest bardzo wydajna, gdyż niewielka ilość pasty wystarcza na dokładne umycie zębów. Ja stosuję pastę w ilości ziarnka pieprzu i jest to ilość, która w zupełności wystarcza na dokładne wyszczotkowanie zębów. Pasta SWISS-SMILE Diamond Glow pozostawia przyjemnie gładkie zęby i uczucie czystości. W jej konsystencji próżno szukać wszelkiego rodzaju drobinek ściernych, a jednak efekt wypolerowanych zębów jest niesamowity.

Już po pierwszych dniach stosowania zauważyłam wyraźną redukcję przebarwień w obszarach przestrzeni międzyzębowych. Są to obszary narażone na zaleganie płytki nazębnej i tworzenie przebarwień, które psują biel uśmiechu. Podejrzewam, że dzięki zawartości pyłu diamentowego pasta SWISS-SMILE Diamond Glow oczyściła obszary, z którymi nie radziły sobie inne pasty wybielające. I to było największe moje zaskoczenie. Mimo, że nie mam większego problemu z płytką nazębną czy przebarwieniami to po tygodniu, codziennego stosowania pasty zauważyłam wyraźnie bielszy uśmiech. To co jeszcze było odczuwalne to wyjątkowa gładkość zębów. Mam nawet wrażenie, że jakoś ładniej się błyszczą.

Swiss Smile diamond glow pasta bez sls

Z pewnością efekt bielszych zębów jaki uzyskujemy stosując pastę SWISS-SMILE Diamond Glow wynika z obecności hydroksyapatytu, który odbudowuje ubytki w szkliwie. Zregenerowane szkliwo sprawia, że zęby sprawiają wrażenie bielszych i ładniejszych. Pasta SWISS-SMILE Diamond Glow dzięki zawartości hydroksyapatytu wzmacnia szkliwo, znosząc ból wrażliwych zębów, co również osobiście potwierdzam. Niestety mam tą wątpliwą przyjemność posiadania odsłoniętych szyjek zębowych, które są źródłem bólu również podczas stosowania niektórych past wybielających. Pasta do zębów SWISS-SMILE Diamond Glow nie powodowała u mnie bólu, a nawet po miesiącu stosowania mam wrażenie, że odsłonięte szyjki dokuczają mi mniej niż dotychczas. Zawsze gdy zaczynam stosować pasty naturalne (bez fluoru) lub pasty bez hydroksyapatytu odczuwam wyraźnie pogorszenie sprawy i zwiększenie bólu w tych obszarach.

Pasta do zębów swiss smile

Pasta wybielająca SWISS-SMILE Diamond Glow spełniła moje oczekiwania w jakości oczyszczania oraz widocznej poprawy bieli zębów. Składniki aktywne pasty sprawiają, że zapewnia kompleksowe działanie, co jest ogromnym plusem tego produktu. Niestety dla mnie cena pasty jest wysoka i nie będę ukrywać, że jest inaczej. Z pewnością jakość składników, efektywność działania oraz bezpieczeństwo stosowania są bez wątpienia na najwyższym poziomie. Jedynym minusem pasty jest dla mnie cena. Pasta na prawdę przynosi widoczne efekty bielszych zębów, które pięknie się błyszczą a także zmniejszyła ból odsłoniętych szyjek co teoretycznie będzie dla wielu bezcenną zaletą jednak cena może odstraszać.

W każdym razie jeżeli tylko macie możliwość sprawdzić jej zalety to ja serdecznie polecam.

Basia

Sklep stomatologiczny HappyDental