Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Recenzja szczoteczki sonicznej APACARE Sonic

 

Od ponad dwóch miesięcy testuję szczoteczkę soniczną ApaCare Sonic i myślę, że to wystarczający czas aby móc przygotować krótką i rzetelną recenzję. Szczoteczka soniczna ApaCare została stworzona z myślą o skutecznym ale i niezwykle łagodnym szczotkowaniu zębów. Tak, to co wyróżnia szczoteczkę soniczną ApaCare Sonic to jej niezwykła delikatność przy jednocześnie intensywnym szczotkowaniu.

Bardzo często spotykamy się w swojej codziennej pracy z Klientami z opinią, że szczoteczki soniczne łaskoczą a samo szczotkowanie zębów, szczególnie dla osób z delikatnymi dziąsłami czy wrażliwymi zębami nie jest przyjemne. Z pewnością za dyskomfort jaki odczuwa pewna grupa Użytkowników odpowiada twardość włókien końcówki, która w szczoteczce sonicznej ApaCare jest wyjątkowo przyjazna. Ale zacznę od początku.

Apacare szczoteczka i końcówki

ApaCare Sonic - nowość na polskim rynku szczoteczek sonicznych

ApaCare to niemiecka marka profesjonalnych produktów do higieny jamy ustnej, których działanie wzmacniające zęby oparte jest na medycznym hydroksyapatycie. Do tej pory linię ApaCare tworzyły pasta do zębów, płyn do płukania jamy ustnej, krem do intensywnej terapii wzmacniającej zęby, pasta polerska oraz gumy do żucia. Szczoteczka soniczna ApaCare Sonic stanowi uzupełnienie i doskonale wpisuje się w działanie całej serii produktów ApaCare. Zapewnia efektywne szczotkowanie zębów a także dba o szkliwo i dziąsła czyli podtrzymuje i wzmacnia działanie pozostałych produktów z serii ApaCare.

Szczoteczka ApaCare

Szczoteczka soniczna ApaCare mnie osobiście pozytywnie zaskoczyła dwa razy. Po raz pierwszy gdy otworzyłam pudełko i wzięłam szczoteczkę do ręki a po raz drugi gdy umyłam nią zęby. Szczoteczka ApaCare Sonic prezentuje się niezwykle dobrze. Biały, elegancki napęd wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, które są przyjemne w odbiorze zarówno dla oka jak i w dotyku. Po dwóch miesiącach użytkowania okazuje się również, że ApaCare Sonic łatwo utrzymać w czystości i jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Na opisanie działania szczoteczki poświęcę natomiast zdecydowanie większą część tekstu.

Jak działa szczoteczka soniczna ApaCare Sonic

Szczoteczka elektryczna ApaCare szczotkuje zęby przy wykorzystaniu technologii sonicznej, w której mechanizm generuje 35 000 ruchów wymiatających na minutę. Drgania soniczne zapewniają najwyższą jakość oczyszczania zębów i miejsc trudno dostępnych w jamie ustnej. Szczoteczka soniczna ApaCare Sonic posiada pięć programów czyszczących o różnej intensywności czyszczenia. Dzięki temu ApaCare Sonic doskonale wpasowuje się w potrzeby Użytkownika dostosowując intensywność czyszczenia do stanu zdrowia i indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Szczoteczka ApaCare jest zatem doskonałą propozycją dla całej rodziny, z której mogą korzystać zarówno dorośli, dzieci i osoby starsze.

szczoteczka apacare programy czyszczące

Samo użytkowanie i zmiana trybów pracy jest niezwykle łatwa co znacznie zwiększa komfort użycia. Programy czyszczące zmieniamy za pomocą jednego przycisku a zmiany można dokonywać podczas mycia zębów.

ApaCare Sonic jak większość szczoteczek sonicznych posiada funkcję kontroli czasu szczotkowania w postaci dwuminutowego Timera odmierzającego zalecany czas mycia zębów. Dodatkowo Timer 30 sekundowy zwiększa dokładność szczotkowania poprzez wyznaczanie czasu potrzebnego na właściwe oczyszczenie ćwiartki łuku zębowego. Funkcja kontroli czasu zdecydowanie zwiększa dokładność mycia zębów i w przypadku najmłodszych użytkowników motywuje i pozwala wyrobić właściwe nawyki i technikę mycia zębów.

Szczoteczka soniczna ApaCare posiada niewielką, równie elegancką ładowarkę indukcyjną, która zapewnia szybkie ładowanie szczoteczki. Akumulator jonowo-litowy zapewnia długą pracę szczoteczki co również mogę potwierdzić. Szczoteczkę użytkowałam sama raz dziennie szczotkując zęby około 3 minuty i w ciągu dwóch miesięcy ładowałam ją 3 razy. Jest to całkiem dobry wynik na tle innych szczoteczek sonicznych, które miałam okazję testować.

Apacare sonic szczoteczka elektryczna

Końcówka do szczoteczki sonicznej ApaCare Sonic 3D Sensitive to zdecydowanie najbardziej przyjazna główka jaką miałam okazję używać

Zdecydowanie sekret najwyższej jakości i delikatności czyszczenia jaką oferuje szczoteczka soniczna ApaCare tkwi w końcówce wymiennej. Końcówki ApaCare Sonic 3D Sensitive posiadają niezwykle gęste i miękkie włókna, które doskonale usuwają płytkę nazębną oraz najbardziej uporczywe przebarwienia a przy tym są niezwykle łagodne dla delikatnych dziąseł czy wrażliwych zębów.

Końcówki ApaCare Sonic 3D Sensitive posiadają dwa rodzaje włókien. Włókna białe, uformowane w gęste pęczki i umieszczone w środkowej części główki odpowiadają za intensywne usuwanie przebarwień i osadów. Pozostawiają zęby gładkie i wyraźnie błyszczące choć efekt tez z pewnością wzmacnia pasta ApaCare, którą stosowałam wraz ze szczoteczką przez cały okres testów. Elastyczne, miękkie i gęsto uformowane włókna zielone odpowiadają za efektywne i bezpieczne oczyszczanie zębów szczególnie w obszarze przydziąsłowym. Potwierdzam, że szczotkowanie zębów z końcówką ApaCare jest niezwykle przyjemne, uczycie łaskotania zminimalizowanie a oczyszczanie odsłoniętych szyjek zębowych nie przynosi dyskomfortu jaki miałam przy zastosowaniu większości końcówek do szczoteczek sonicznych. Dodatkowo "zygzakowata" linia włókien sprawia, że szczoteczka doczyszcza także okolice przestrzeni międzyzębowych.

końcówka do szczoteczki apacare

Plusy i minusy szczoteczki ApaCare Sonic z perspektywy Użytkownika

Dla osób często podróżujących a zdecydowanie sie do nich zaliczam, brak etui podróżnego może stanowić problem. Moim etui stała jedna z kosmetyczek ale fajnie było mieć twarde, oryginalne etui, które pomieściłoby szczoteczkę i dwie końcówki wymienne. Tak więc brak etui to moim zdaniem największy minus zestawu ApaCare Sonic.

Osobiście uwielbiam końcówki z miękkim i gęstym włosiem dlatego dla mnie główka szczoteczki sonicznej ApaCare Sonic stanowi ogromnym plus. Myślę również, że wielu Użytkowników doceni zalety doskonałej jakości czyszczenia połączonego z niewiarygodną łagodnością włókien końcówki wymiennej. Wiem też, że po mimo rekomendacji specjalistów z dziedziny zdrowia i higieny jamy ustnej stosowania miękkich końcówek do szczoteczek elektrycznych, to część z Was preferuje twardsze włókna. Niestety na ten moment dostępne są jedynie końcówki ApaCare Sonic 3D Sensitive.

Dużym plusem w użytkowaniu szczoteczki jest atrakcyjna cena końcówek wymiennych. Pamiętajmy, że zakup szczoteczki to jednorazowy wydatek a cena końcówek to koszt, który będziemy ponosić regularnie. Biorą ponownie pod uwagę rekomendację specjalistów to końcówkę do szczoteczki ze względów higienicznych należy wymieniać co 3 miesiące. Jeżeli ze szczoteczki korzysta więcej osób koszt ten staje się odczuwalny. Biorąc pod uwagę ceny końcówek wymiennych innych marek to koszt końcówek ApaCare 3D Sensitive 54,90 złotych za 3 sztuki jest jednym z najniższych. Dla mnie i pewnie dla większości rodzin, które zdecydują się na zakup szczoteczki ApaCare będzie ogromna zaleta.

Przy większej liczbie użytkowników minusem z pewnością okaże się brak oznaczeń końcówek. Niestety końcówki nie posiadają ani znaczników kolorystycznych ani graficznych. Biorąc pod uwagę kreatywność naszych Klientów wiem, że z pewnością sobie z tym faktem poradzą jednak producent zdecydowanie powinien o tym pomyśleć.

Dla mnie dużym plusem jest to, że szczoteczkę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Materiał z jakiego została wykonana jest bardzo przyjemny w dotyku ale przede wszystkim doskonale usuwa się z jego powierzchni resztki pasty do zębów i inne zabrudzenia. Moja szczoteczka po dwóch miesiącach użytkowania wygląda jak nowa.

zestaw szczoteczki sonicznej apacare sonic

Podsumowując

Szczoteczka soniczna ApaCare Sonic to doskonała szczoteczka elektryczna, która posiada 5 trybów czyszczących, dwie końcówki w zestawie, ładowarkę indukcyjną oraz bardzo wydajny akumulator jonowo-litowy. Szczoteczka ApaCare Sonic posiada funkcję kontroli czasu szczotkowania oraz wskaźnik poziomu baterii, który pozwala także na monitorowanie procesu ładowania szczoteczki. Cena szczoteczki to 259 złotych i jest to moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny biorąc pod uwagę ceny szczoteczek konkurencyjnych marek. Koszt końcówek wymiennych również sprawia, że szczoteczka jest nie tylko niedroga w zakupie ale także w utrzymaniu. Ja jestem bardzo zadowolona z jakości czyszczenia a przede wszystkim z łagodności jaką oferują końcówki ApaCare. Zdecydowanie zatem polecam.

Sklep stomatologiczny HappyDental