Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Recenzja szczoteczki sonicznej Oral-B PULSONIC 4200

 

Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC 4200 to nowość w świecie szczoteczek sonicznych. Marka Oral-B jest wiodącym producentem szczoteczek elektrycznych rotacyjnych, będących od lat numerem jeden na rynkach światowych. Szczoteczka BRAUN Oral-B PULSONIC 4200 jest całkiem ciekawą propozycją dla miłośników technologii sonicznej. Miałam możliwość testować szczoteczkę soniczną Oral-B PULSONIC 4200 i postaram się przybliżyć Państwu jej zalety i wady.

Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC - krótka charakterystyka produktu

Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC 4200 szczotkuje zęby wykorzystując wibracje soniczne. Mechanizm szczoteczki generuje 31 000 wibracji sonicznych na minutę, dzięki czemu elastyczne włókna końcówki czyszczącej doskonale usuwają płytkę nazębną będącą główną przyczyną próchnicy, chorób dziąseł i nieświeżego oddechu. 

Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC 4200 posiada trzy tryby pracy , które pozwalają na dostosowanie intensywności szczotkowania zębów do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia jamy ustnej Użytkownika. Funkcja kontroli czasu, popularnie określana jako Timer, odmierza czas niezbędny do prawidłowego, efektywnego umycia zębów. Etui podróżne na szczoteczkę i końcówki wymienne, akumulator zapewniający dłuższą pracę szczoteczki czy wskaźnik poziomu naładowania baterii zwiększają komfort użytkowania szczoteczki. 

Oral-B PULSONIC 4200

Moja subiektywna opinia po miesięcznym szczotkowaniu zębów szczoteczką soniczną Oral-B PULSONIC

W swojej wieloletniej pracy z artykułami do higieny jamy ustnej miałam okazję testować całe mnóstwo produktów do pielęgnacji zębów, w tym szczoteczek sonicznych. Do tej pory używałam szczoteczkę soniczną Philips Sonicare, Seysso i Panasonic. Testowałam również szczoteczki soniczne Foreo, Elgydium oraz GUM. Na moją opinię o szczoteczce sonicznej Oral-B PULSONIC 4200 będą siłą rzeczy miały wpływ dotychczasowe używane przeze mnie szczoteczki oraz jasno sprecyzowane potrzeby, które szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC 4200 w większym bądź mniejszym stopniu spełniła. 

Wygląd szczoteczki sonicznej Oral-B PULSONIC 4200

Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC 4200 jaką miałam okazję testować zachwyciła mnie już po otwarciu opakowania. Oral-B PULSONIC 4200 jak każda szczoteczka elektryczna Oral-B charakteryzuje doskonałą jakością wykonania i zastosowanych materiałów. Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC 4200 jest niezwykle elegancka i designerska. Jest niezwykle lekka i bardzo dobrze leży w dłoni dzięki czemu okazał się bardzo wygodna w użyciu.

Oral-B PULSONIC 4200 vs. efektywność szczotkowania zębów

Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC 4200 dzięki zastosowanej technologii wibracji sonicznej bardzo dobrze doczyszcza zęby. Z pewnością wibracja soniczna różni się od typowej technologii ruchów wymiatających zastosowanych w szczoteczkach sonicznych nie mniej jednak efekt czyszczenia jest bardzo dobry. Zęby są dokładnie oczyszczone, śliski i błyszczące. Szczoteczka Oral-B PULSONIC 4200 zdaje "test języka" na piątkę. Podczas pierwszych dni użycia musiałam przyzwyczaić się do wibracji sonicznej, która wymagała ode mnie nieco innej techniki szczotkowania niż w przypadku  klasycznej szczoteczki sonicznej z ruchem wymiatającym. Po kilku dniach nie miałam już z tym większego problemu. 

Timer odmierzał czas potrzebny na wyszczotkowanie poszczególnych partii łuku zębowego co znacznie pomagało przestrzegać zasady prawidłowej higieny jamy ustnej. Jak większość osób tak i ja nie byłabym na tyle wytrwała, żeby myć zęby odpowiednio długo stąd  uważam, że funkcja kontroli czasu jest niezwykle pomocna i dzięki niej z pewnością myję zęby dokładniej. 

Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC 4200

Tryby pracy, zgodnie ze specyfikacją, różnią się od siebie intensywnością szczotkowania jednak w moim odczuciu różnica jest nieznaczna. Myłam zęby przy użyciu każdego z trybów pracy i gdyby nie paląca się dioda przy nazwie trybu pracy nie odróżniłabym czy szczotkuję zęby w trybie Sensitive czy Clean. 

Końcówka wymienna Oral-B PULSONIC posiada kształt główki taki jak większość szczoteczek sonicznych, wąski i podłużny. Posiada trzy rodzaje elastycznych włókien odpowiednio rozmieszczonych na główce szczoteczki, które spełniają odpowiednie funkcje czyszczące. Twardość włosia Producent określa jako MEDIUM jednak w moim odczuciu włókna są twarde. Twardość włosia końcówki Oral-B PULSONIC jest dla mnie dużym problemem. Włosie jest elastyczne jednak jak dla mnie jest po prostu za twarde. Podczas szczotkowania odczuwałam dyskomfort w chwili gdy włosie szczoteczki dotykało dziąseł. Po użyciu dziąsła były lekko zaczerwienione i problem ten nie minął w miarę kolejnych szczotkowań. 

szczoteczka Oral-B

Z pewnością jakoś włosia wpływała na efekt doskonale wypolerowanych zębów ale dla mnie efekt doczyszczonych zębów przegrał z podrażnieniem dziąseł. Nie mniej jednak z pewnością szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC 4200 spełni oczekiwania osób borykających się z problemem kamienia nazębnego, zredukuje ilość zalegającej płytki nazębnej nie dopuszczając do jej krystalizacji w kamień nazębny. Włosie skutecznie usunie osady i naloty przynosząc w efekcie bielszy uśmiech. 

Funkcjonalne dodatki zwiększają komfort użytkowania

Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC co prawda nie posiada tak bogatego wyposażenia zestawu jak np. szczoteczka Oral-B GENIUS ale posiada dwa najważniejsze elementy, które moim zdaniem ułatwiają codzienne korzystanie ze szczoteczki. Pierwsze to eleganckie etui na szczoteczkę i dwie końcówki wymienne, które zapewnia jej higieniczne przechowywanie w podróży. Etui podróżne jest niezwykle przydatne a dzięki temu, że jest wykonane z plastiku łatwo je utrzymać w czystości. Ładowarka z miejscem na szczoteczkę i końcówki wymienne to kolejny duży plus w codziennym użytkowaniu. Dzięki temu, że na ładowarce możemy przechowywać szczoteczkę i dwie końcówki wymienne zaprowadzamy ład w łazience, końcówki nie przewracają się co zmniejsza ryzyko ich zabrudzenia. Całość wygląda bardzo ładnie i stanowi eleganckie wyposażenie każdej łazienki.

soniczna Oral-B PULSONICpasta elgydium

Koszty utrzymania szczoteczki Oral-B PULSONIC

Jest to aspekt, który bardzo często wpływa na decyzję zakupową naszego Klienta. Ceny szczoteczek elektrycznych są bardzo różne, można kupić szczoteczkę za 100 lub nawet za 700 złotych, kwestia ile chcemy przeznaczyć na ten cel. Zakup szczoteczki sonicznej to jednak jednorazowy wydatek a zakup końcówek to już koszt, który będzie regularnie się powtarzał. Ceny końcówek do szczoteczki elektrycznej Oral-B PULSONIC, w porównaniu z konkurencyjnymi markami, wypadają bardzo korzystnie. Za zestaw końcówek Oral-B PULSONIC SR32-4 zapłacimy ok. 75 złotych, ceny marek konkurencyjnych to nawet 150 złotych za zestaw czterech sztuk. Koszt szczoteczki elektrycznej Oral-B PULSONIC 4200 to 399 złotych i sprawia, że jest to ciekawa propozycja dla całej rodziny. 

Podsumowanie 

Szczoteczka soniczna Oral-B PULSONIC to na prawdę bardzo dobra szczoteczka elektryczna do zębów, która spełni oczekiwania całej rodziny. Technologia wibracji sonicznej zapewnia doskonały efekt wypolerowanych zębów a wymienione funkcje zwiększają efektywność szczotkowania. Szczoteczka posiada atrakcyjnie cenowo końcówki wymienne a sam jej koszt również nie jest wygórowany. Gdyby tylko włosie końcówek nie byłoby tak twarde w moim odczuciu to z pewnością szczoteczka na stałe zagościłaby w mojej łazience. Polecam jednak wszystkim, którzy oczekują od szczoteczki elektrycznej intensywnego szczotkowania i efektu doskonale wypolerowanych zębów.

dobra szczoteczka soniczna