Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Recenzja szczoteczki sonicznej SmileSonic Ex

 

Szczoteczka soniczna SmileSonic EX - recenzja

Rozkwit zainteresowania szczoteczkami sonicznymi miał miejsce już ładnych parę lat temu. Szaleństwo na technologię soniczną w codziennej pielęgnacjo jamy ustnej jakie od kilku lat obserwujemy zaowocowało pojawieniem się na rynku ogromnej ilości szczoteczek sonicznych przeróżnych marek. Szczoteczki soniczne marki Philips, Panasonic czy Oral-b z pewnością znane są większości z Was jak również nasi Klienci najczęściej sięgali właśnie po modele najbardziej znanych marek. Z biegiem lat pojawiali się nowi producenci i ich marki szczoteczek sonicznych w tym Seysso, WhiteWash, Vitis, Alfa Sonic i wiele innych. Zaczęły się więc pojawiać pytania o różnice tych szczoteczek. Czy nie zależnie od tego czy producent jest znany mniej lub bardziej jakość i efektywność działania szczoteczek jest podobna? Znaczenie też mają ceny, których rozpiętość jest bardzo duża.

Rozpatrując szczoteczki soniczne w kwestii ich zasady działania to zdecydowanie wszystkie działają bardzo podobnie. Bez względu na markę, szczoteczki soniczne wykonują ruch wymiatający włókien zapewniając efektywne oczyszczanie zębów i dziąseł. Oczywiście szczoteczki soniczne poszczególnych marek a nawet modele tego samego producenta różnią się ilością ruchów wymiatających, co zdaniem części producentów ma wpływ na jakość czyszczenia zębów. Naszym zdaniem ilość ruchów włosia szczoteczki sonicznej nie przekłada się w większym stopniu na jakość czyszczenia ale o to możemy poddać pod rozważania w następnej wypowiedzi.

Dziś natomiast chciałam przyjrzeć się bliżej kolejnej szczoteczce sonicznej jaka powiła się całkiem niedawno w ofercie naszego sklepu HappyDental a mianowicie szczoteczce sonicznej SmileSonic EX.

SmileSonic EX - jedna z wielu czy wyjątkowa w gronie najlepszych?

Nie ukrywam, że po otrzymaniu oferty na szczoteczki soniczne SmileSonic pomyślałam, że wprowadzamy do oferty, kolejne lub jedne z wielu kolejnych marek szczoteczek elektrycznych wykorzystujących technologię soniczną w codziennej higienie jamy ustnej.

Pierwsze miłe zaskoczenie pojawiło się gdy szczoteczki dotarły do naszego magazynu. Samo opakowanie zaciekawiło moich kolegów a mnie i koleżankom, jak to kobietom, od razu spodobały się eleganckie, błyszczące opakowania. Tak więc pierwszą dostawę rozpakowałyśmy same oglądając każde opakowanie, dyskutując o kolorach i o tym, że już same zapakowanie szczoteczek kwalifikuje produkt na idealny prezent dla najbliższej osoby.

Idąc za ciosem, zaciekawiona nowościami postanowiłam szybko je przetestować a dokładnie model SmileSonic EX. Bo chyba większość z nas mając nowe cacuszko pod ręką chciałoby je wypróbować a ponieważ jeden model z dostawy miał zostać przeznaczony do prezentacji przystąpiłam do rozpakowywania szczoteczki.

W kategorii stosunek jakości do ceny szczoteczka SmileSonic wygrywa

Zestaw szczoteczki sonicznej SmileSonic EX zawiera oczywiście szczoteczkę SmileSonic EX a także cztery różne końcówki wymienne, eleganckie etui oraz kompaktową ładowarkę indukcyjną i osłonki na końcówki.

co daje szczoteczka soniczna smilesonic ex

Całość zestawu jest bardzo pozytywna w odbiorze. Szczoteczka soniczna SmileSonic EX wykonana jest z niesamowicie przyjemnego w dotyku materiału, plastiku ale w dotyku jest jak plastik z dodatkiem gumy. W każdym razie szczoteczka doskonale leży w dłoni i jest przyjemna w dotyku. Ładowarka oraz etui również są wykonane z dbałością o każdy szczegół oraz z przyjemnego w dotyku i odbiorze plastiku. Końcówki zostały zapakowane w ciekawe opakowania strunowe, z którymi pierwszy raz się spotkałam w przypadku szczoteczek sonicznych. Zamykanie strunowe powala na higieniczne przechowywanie końcówek lub je przenoszenie.

zestaw szczoteczki sonicznej smilesonic ex

Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich elementów zestawu oraz zapoznaniu się z instrukcją obsługi przystąpiłam do ładowania szczoteczki według zaleceń producenta. Proces ładowania szczoteczki można monitorować dzięki specjalnej diodzie na obudowie szczoteczki, która informuje o poziomie naładowania akumulatora.

Szczoteczka soniczna SmileSonic EX posiada 5 trybów pracy o różnej intensywności szczotkowania. Dzięki temu szczoteczka dopasowuje się do indywidualnych potrzeb Użytkownika. Możliwość regulacji intensywności szczotkowania sprawia, że szczoteczka soniczna SmileSonic EX z pewnością będzie doskonałą szczoteczką dla całej rodziny. Delikatniejsze tryby pracy zapewnią efektywną i bezpieczną pielęgnację jamy ustnej dzieci oraz osób starszych a programy o większej intensywności spełnią oczekiwania rodziców.

tryby pracy szczoteczki sonicznej smilesonic ex

Przystępując do szczotkowania włączyłam szczoteczkę i poprzez naciśnięcie jednego przycisku zmieniałam programy czyszczące. Możliwość ich zmiany przy pomocy jednego przycisku jest bardzo wygodne i możliwe podczas szczotkowania. Rozpiętość w ilości drgań jest wyraźnie wyczuwalna. Maksymalna ilość ruchów wymiatających to 48 000 tysięcy a biorąc pod uwagę niewielką amplitudę wychylenia włosia końcówek szczoteczka soniczna SmileSonic zapewnia doskonałą jakość czyszczenia zębów. Szczoteczka pracuje cicho i przyjemne. Wygodna rączka nie ślizga się w rękach co na prawdę podnosi komfort i bezpieczeństwo szczotkowania zębów.

szczoteczka soniczna do zębów smilesonic ex

Bardzo dobrze oceniam końcówki do szczoteczek SmileSonic. Na chwilę obecną dostępne są 4 rodzaje końcówek, do codziennego czyszczenia, z miękkim i ultra cienkim włosiem, wybielająca oraz ortodontyczna. Włóka końcówek są elastyczne a zróżnicowana twardość i odpowiednie uformowanie włókien na główce szczoteczki pozwala na doskonałe wypolerowanie zębów a w obszarach przydziąsłowych na bezpiecznie oczyszczenie miejsc trudno dostępnych. Po wyszczotkowaniu zębów końcówką do codziennego szczotkowania miałam uczucie bardzo gładkich zębów. Nie odczułam też żadnego dyskomfortu w kwestii jakiekolwiek bolesności dziąseł co czasem mi się zdarzą przy szczoteczkach elektrycznych w tym sonicznych. Końcówka wybielająca jest nieco bardziej twarda ale uformowanie włókien nie powoduje podrażnienia dziąseł podczas szczotkowania zębów. Końcówka z miękkim włosiem posiada ultra cienkie włókna, która mają doczyszczać obszary niedostępne dla klasycznego włosia takie jak obszary przydziąsłowe czy przestrzenie międzyzębowe. Włosie faktycznie bardzo ładnie penetruje okolice przestrzeni międzyzębowej jak również nie podrażniło dziąseł. Jakość doczyszczania miejsce trudno dostępnych oceni moja higienistka podczas przeglądu. W zestawie znajduje się również końcówka ortodontyczna, która jak dla mnie wygląda dokładnie tak samo jak końcówka wybielająca. Końcówka ortodontyczna jest powleczona gumową powłoką a na zewnętrznej części główki czyszczącej posiada gumowe wypustki służące do czyszczenia języka.

Dużym plusem i nie często spotykanym w przypadku innych szczoteczek sonicznych jest to, że w zestawie szczoteczki SmileSonic EX mamy od razu wszystkie cztery końcówki. Idealne rozwiązanie dla rodziny lub doskonały moment dla jednego Użytkownika na przetestowanie wszystkich końcówek i wybranie tej właściwej, która najbardziej spełnia Wasze oczekiwania.

Końcówki SmileSonic posiadają oznaczenia w postaci znaków graficznych dla wygodnego odróżnienia końcówek. Oznaczenia końcówek ułatwiają korzystanie ze szczoteczki przez większą liczbę Użytkowników.

Końcówki do szczoteczki sonicznej smilesonic ex

Jak większość szczoteczek sonicznych tak i SmileSonic posiada funkcję kontroli czasu szczotkowania, która jest sygnalizowana interwałem co 30 sekund a po dwóch minutach szczoteczka wyłącza się. Timery z pewnością pomagają dłużej szczotkować zęby a co za tym idzie dokładniej. Pozwalają wypracować prawidłowe nawyki pielęgnacyjne w codziennej higienie jamy ustnej.

Producent deklaruje długą żywotność baterii, która pozwala pracę szczoteczki do dwóch miesięcy bez ładowania. Ja używam SmileSonic EX raz dziennie przez ponad 3 tygodnie i potwierdzam, że w tym czasie ani razu nie doładowywałam szczoteczki. Zatem bateria litowa o pojemności 600mAh z pewnością wyróżnia szczoteczkę SmileSonic na tle konkurencji. W dużej mierze szczoteczki soniczne, które testowałam musiałam ładować najpóźniej po 2 tygodniach użytkowania. Ładowarka indukcyjna zapewnia wygodne, bezpieczne i szybkie ładowanie co potwierdzę jak już będę musiała naładować szczoteczkę.

etui do szczoteczki sonicznej smilesonic ex

Wygodne i eleganckie etui pozwala na higieniczne przechowywanie lub przenoszenie szczoteczki i dwóch końcówek wymiennych. Etui posiada małe otworki, które zapewnia wentylację i swobodne wysychanie końcówek. Etui nie posiada funkcji ładowania szczoteczki co akurat dla mnie nie stanowi żadnego problemu ale dla osób ceniących taką funkcjonalność to będzie sporu minus. SmileSonic nie posiada również aplikacji wspomagającej szczotkowanie zębów. Dla osób ceniących takie rozwiązania brak aplikacji będzie zniechęcał do zakupu. Ja tego typu udoskonaleń nie używałam więc się powtórzę i powiem, że nie stanowi to dla mnie problemu w codziennym użytkowaniu szczoteczki SmileSonic.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać? Ja polecam SmieSonic EX

Po trzech tygodniach użytkowania stwierdziłam, że szczoteczka soniczna SmileSonic ma wszystko czego potrzebuję do codziennego szczotkowania zębów. Efekt doskonale oczyszczonych, gładkich zębów jaki pozostawia sprawia, że moim zdaniem SmileSonic nie ustępuję szczoteczkom sonicznym największych marek na świecie. Posiada wszystko co potrzebne do dokładnego mycia zębów i komfortowego korzystania ze szczoteczki.

SmileSonic EX nie posiada takich udoskonaleń jak aplikacja czy ładowanie szczoteczki poprzez etui i USB ale jeżeli to komuś nie jest do szczęścia potrzebne to z pewnością doceni jej zalety. Koszt szczoteczki SmileSonic EX to 379 złotych i porównując konkurencyjne marki szczoteczek sonicznych jest najlepszym odzwierciedleniem jakości do proponowanej ceny. Ogromnym plusem w użytkowaniu szczoteczki jest również atrakcyjna, niska cena końcówek. Za dwie końcówki, bez względu na rodzaj, trzeba będzie zapłacić 39 złotych co na tle wiodących marek szczoteczek sonicznych stawia SmileSonic w pozytywnym świetle.

Podsumowanie recenzji szczoteczki sonicznej SmileSonic Ex

W mojej opinii szczoteczka soniczna SmileSonic jest godna polecenia i z pewnością spełni oczekiwania całej rodziny. Jest to szczoteczka dla osób, które po prostu chcą mieć solidną, doskonale szczotkującą zęby szczoteczkę soniczną, której zakup oraz użytkowanie nie nadszarpną zanadto domowego budżetu. Co prawda nie posiada kilku, moim zdaniem "gadżetów" ale jakość czyszczenia jaką oferuje jest taka jak wiodących marek szczoteczek sonicznych. Biorąc pod uwagę niedługi okres w jakim nasza szczoteczka gości w naszym sklepie a zainteresowanie jakie wzbudziła zdają się potwierdzać moją opinię o szczoteczce SmileSonic EX.

Szczoteczka soniczna smilesonic ex

 

Pozdrawiam

Basia

Sklep stomatologiczny HappyDental