Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Recenzja tabletek czyszczących VITIS Orthodontic

 

VITIS Orthodontic to drugie tabletki czyszczące, które testowałam odkąd jest ze mną Stefan i już na wstępie muszę wytłumaczyć się Wam z jednej rzeczy. Otóż ostatnio, przy wpisie dotyczącym opinii na temat tabletek Rapident na końcu napisałam, że kolejny testowany przeze mnie produkt również będzie miał jabłkowy aromat. Byłam o tym absolutnie przekonana i już szykowałam się do opisywania tego, jak bardzo jestem rozczarowana, że nijak owego zapachu nie wyczuwam. Dzisiaj, gdy ponownie wzięłam do ręki opakowanie tabletek stwierdzam, że w żadnym miejscu na opakowaniu nie widnieje taka informacja. Był to zatem mój wymysł pokierowany zapewne smakiem pasty i płukanki z tej serii. Prostuję zatem: VITIS Orthodontic nie mają jabłkowego aromatu. Co zatem mają i jak działają? O tym już za chwilę :)

VITIS Orthodontic czyli wsparcie dla Zadrutowanych

VITIS to hiszpańska marka, o której wspominałam Wam już w przypadku recenzji pasty Anticaries. Są to specjalistyczne produkty do higieny jamy ustnej, wśród których myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy bowiem możliwość wyboru spośród preparatów wybielających, znoszących nadwrażliwość, łagodzących stany zapalne, przeciwerozyjnych czy odświeżających. No i oczywiście serię ortodontyczną, w skład której wchodzą: jabłkowo-miętowa pasta do zębów, płyn o takim samym smaku (w dwóch pojemnościach), podręczny zestaw ortodontyczny, wosk, szczoteczki do zębów i nasze dzisiejsze bohaterki czyli tabletki VITIS Orthodontic. Pełen asortyment produktów VITIS znajdziecie w sklepie HappyDental.pl klikając w dedykowaną zakładkę.

 

Skład tabletek VITIS Orthodontic

Sodium Bicarbonate, Sodium Carbonate, Sodium Carbonate Peroxyhydrate, Trisodium Phosphate, Potassium Monopersulphate, Sulfamic Acid, Sodium Perborate Monohydrate, PVP, Sodium Lauryl Sulphate, EDTA, Chlorocresol, Aroma, Colour Cl 42090

Jak działają tabletki?

 • wodorowęglan sodu (Sodium Bicarbonate) - działanie czyszczące, ułatwia usuwanie zanieczyszczeń i przebarwień
 • węglan sodu (Sodium Carbonate) - j.w.
 • nadwęglan sodu (Sodium Carbonate Peroxyhydrate) - ekologiczny wybielacz
 • fosforan sodu (Trisodium Phosphate) - substancja zmiękczająca wodę
 • monosiarczan potasu (Potassium Monopersulphate) - utleniacz, zabija niektóre bakterie w wodzie
 • kwas sulfaminowy (Sulfamic Acid) - stosowany do odkamieniania, usuwania osadów w twardej wodzie monohydrat
 • nadboranu sodowego (Sodium Perborate Monohydrate) - źródło aktywnego tlenu w preparatach do wybielania
 • poliwinylopirolidon (PVP) - usuwa przebarwienia
 • laurylosiarczan sodu (SLS - Sodium Lauryl Sulphate) - syntetyczny spieniacz
 • kwas wersenowy (EDTA) - rozpuszcza składniki nieorganiczne
 • chlorokrezol (Chlorocresol) - stosowny jako substancja pomocnicza w preparatach odkażających, grzybobójczych
 • aromat (Aroma) C.I. 42090 (BLUE N 1) - błękit brylantowy - niebieski barwnik

Tabletki VITIS Orthodontic - opinia

Pora na kilka słów o działaniu, zapachu (chociaż o tym trochę już było ;) ) i użytkowaniu VITIS Orthodontic. Zacznijmy od opakowania. Kolorystyka całej serii ortodontycznej VITIS to soczysta zieleń i biel. Dokładnie takie kolory dominują zatem na pudełku tabletek czyszczących. Kartonik został wykończony w błysku, a prosta i przejrzysta szata graficzna sprawiają, że całość prezentuje się całkiem ładnie - dla mnie jest OK. Gdy otworzymy opakowanie znajdziemy w nim 8 blistrów z tabletkami, co daje nam ok. miesięczny zapas produktu. To, na co od razu zwróciłam uwagę to forma blistra. Jest papierowy, a perforacja dzieli go tylko na pół. Gdybym sam blister miała odnieść do tego z tabletek, które testowałam wcześniej, to tamten podobał mi się o wiele bardziej. Moim zdaniem był wygodniejszy i lepiej chronił tabletki przed zamoczeniem. Jeśli chodzi o sposób użycia VITIS Orthodontic, według zaleceń producenta aparat należy zanurzyć w roztworze na minimum 15 minut, a następnie wyjąć go i opłukać pod bieżącą wodą. Czas czyszczenia jest więc dłuższy niż w przypadku poprzedniego preparatu, jednak dla mnie nie stanowi to najmniejszego problemu. Odnoszę wrażenie, że tabletka VITIS rozpuszcza się szybciej i dokładniej niż jej poprzedniczka z Włoch, ale może to być tylko złudzenie. Efekt doczyszczenia natomiast jest zadowalający. Aparat nie matowieje, nie muszę też wspierać się mechanicznym czyszczeniem jego powierzchni przy pomocy szczoteczki do zębów. To co jest kluczowe, działa zatem bez zarzutu :) Tabletki VITIS Orthodontic przeszły zatem pomyślnie test skuteczności. Jedyne co mogłoby działać na niekorzyść tego produktu to jego cena. Na rynku można bowiem znaleźć podobne, a tańsze środki do czyszczenia aparatów ortodontycznych, ale można znaleźć też droższe więc tutaj wybór należy już do Was :)

CECHY PRODUKTU:

FORMA: tabletki

KOLOR ROZTWORU: niebieski

ZAPACH: bez zapachu (przynajmniej moim zdaniem) OPAKOWANIE/CENA: 32 tabletki - 19,90 PLN