Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000N - recenzja

 

Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000N to jeden z najwyższych modeli marki Braun Oral-B. Braun Oral-B to producent najlepszych szczoteczek elektrycznych zaprojektowanych w technologii ORP (oscylacja-rotacja-pulsacja). Marka Oral-B jest do tego stopnia popularna, że nasi Klienci chcący zakupić szczoteczkę elektryczną od razu mają na myśli Oral-B.

Przyznam, że sama od prawie 10 lat jestem użytkowniczką szczoteczki elektrycznej, sonicznej i złego słowa nie powiem. Szczoteczki soniczne jakich używałam były rewelacyjne. Miałam okazję szczotkować zęby szczoteczkami sonicznymi wiodących marek na świecie i wszystkie doskonale czyściły zęby, chroniły przed pojawieniem się kamienia nazębnego oraz widziałam wyraźną poprawę kondycji dziąseł. Były cichutkie i delikatne a przy tym na prawdę bardzo ładne, co również ma znaczenie gdyż to przedmiot codziennego użytku i chcąc nie chcąc musimy na niego spoglądać każdego dnia. 

Dlaczego pokochałam szczoteczkę Oral-B GENIUS 10000? Zacznę od początku, a więc od tego, że testami i pisaniem rzetelnych recenzji zajmuje się moja serdeczna koleżanka Ania, ja natomiast nigdy nie bardzo umiałam jak również nie miałam potrzeby pisać o produktach, które sama na co dzień używam. Oczywiście zapytana przez moich drogich Klientów o opinię na temat produktów mogłam mówić godzinami jednak przelać słowa na przysłowiowy papier było nieco trudniej.

Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000N

Oral-B GENIUS 10000 - moja pierwsza szczoteczka elektryczna Oral-B 

Tym razem zrobię wyjątek gdyż bardzo chcę podzielić się swoją opinią na temat szczoteczki elektrycznej Oral-B GENIUS 10000N. Do tej pory nie miałam okazji używać szczoteczek elektrycznych Oral-B, choć znałam dokładnie zasady ich działania a modele i ich funkcje recytowałam jak dziecko wierszyk w przedszkolu. Co mnie skusiło aby po tylu latach sięgnąć po szczoteczkę elektryczną Oral-B? Przede wszystkich, jak u wielu kobiet, znaczenie miał fantastyczny wygląd szczoteczki. Szczoteczki elektryczne Oral-b GENIUS, które zaczęły się pojawiać w sprzedaży w Polsce były po prostu piękne. Model Oral-B GENIUS 10000N zachwycił mnie już dużo wcześniej gdy pojawił się na półkach naszego sklepu. Różnorodna kolorystyka szczoteczek Oral-B GENIUS po prostu zachwyca, a połączenie najwyższej jakości materiałów sprawia, że ciężko przejść obok niej obojętnie. Więc i mnie zachęciły aby na nie spojrzeć a ponieważ byłam w miejscu gdzie mogłam je swobodnie przetestować wręcz nie mogłam nie skorzystać z okazji. 

I stało się, umyłam zęby a efekt, który otrzymałam był rewelacyjny. Nadmienię, że jestem osobą bardzo pragmatyczną i od lat zajmuje się sprzedażą produktów do higieny jamy ustnej, dzięki czemu już wiem co jest warte uwagi a co można potraktować jako "fajny" gadżet. Od szczoteczek elektrycznych oczekiwałam po prostu dobrego doczyszczenia zębów i szczoteczki soniczne taki efekt zapewniały. Nie oczekiwałam zatem, że  szczoteczka elektryczna GENIUS 10000 pod względem doczyszczenia zębów będzie lepsza bo wydawało mi się, że każda szczoteczka elektryczna, niezależnie od technologii, będzie czyściła zęby podobnie. Efekt po szczotkowaniu zębów pozytywnie mnie zaskoczył i przez parę godzin nie mogłam przestać pędzlować językiem po zębach, które były gładkie jak perełki. 

Jak działa szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000? 

Zasada działania szczoteczek elektrycznych Oral-B jest większości Wam znana a informacje o Oral-B przekazywane są nam w formie edukacyjnych reklam telewizyjnych i licznych artykułów w Internecie. Szczoteczki elektryczne Oral-B generują ruch oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjny główki, określany jako ruch 3D lub w skrócie ORP. Okrągły kształt główki szczoteczki elektrycznej Oral-B doskonale pasuje do anatomicznej budowy zębów i dziąseł co w połączeniu z ruchem ORP zapewnia dokładne oczyszczanie zębów, szczególnie w miejscach trudno dostępnych jakim niewątpliwie jest obszar wzdłuż linii dziąseł. Ile razy po umyciu zębów czuliście pod językiem, że zęby w okolicy dziąseł nie są gładkie? To tzw. test języka, który pozwala nam na samodzielną kontrolę efektywności szczotkowania zębów.

szczoteczka elektryczna Oral-B

Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000 generuje 10 500 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych oraz 48 0000 ruchów pulsacyjnych co według zapewnień producenta zapewnia doskonałą jakość szczotkowania zębów. Jak jest w praktyce? W moim odczuciu jakość czyszczenia zębów jest na prawdę doskonała. Przy tak dużej częstotliwości ruchów główki, szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000N dokładnie usuwa płytkę nazębną, osady i naloty. Zęby stają się gładkie i wyraźnie bielsze. Już po kilku szczotkowaniach zauważyłam, że zęby po prostu zaczęły się ładnie błyszczeć i właśnie ten efekt zaskoczył mnie najbardziej. Zęby są niesamowicie gładkie, wypolerowane i mam wrażenie, że są na prawdę doskonale umyte. Uczucie komfortu jakie mam po umyciu zębów szczoteczką GENIUS 10000 sprawiło, że coraz chętniej po nią sięgałam i z dnia na dzień stała się moją ulubioną szczoteczką do zębów. 

Najbardziej zaawansowana szczoteczka do zębów? Czy wykorzystałam wszystkie jej funkcje?

Zdecydowanie nie. Co prawda może po części dlatego, że jestem Użytkownikiem, któremu szczoteczka ma służyć do efektywnego szczotkowania zębów i nie kręcą mnie wszelkiego rodzaju dodatki, absolutnie przy tym nie twierdząc, że są bezużyteczne.

Choć nie zakładałam, niezwykle pomocna okazała się funkcja kontroli siły nacisku. Funkcja kontroli nacisku chroni dziąsła przed podrażnieniem spowodowanym zbyt mocnym dociskaniem szczoteczki podczas szczotkowania. W przypadku szczoteczki elektrycznej GENIUS 10000 w chwili zbyt mocnego nacisku szczoteczka świeci na czerwono, wyłącza pulsację a następnie zmniejsza ilość ruchów oscylacyjno-rotacyjnych. Początkowo miałam nie lada problem gdyż szczoteczka nieustannie zapalała się na czerwono i od razu wyczuwałam zmniejszenie intensywności czyszczenia. Nie było to dla mnie zaskoczeniem gdyż należę do tej grupy Pacjentów, który mają nawyk mocnego "szorowania zębów" i moje końcówki po miesiącu użytkowania nadawały się do wymiany.

Zaskoczona byłam jak szybko nauczyłam się kontrolować nacisk szczoteczki a to głównie dlatego, że wyczuwalny spadek intensywności szczotkowania bardzo mnie drażnił. Szczoteczka wyraźnie zmniejszała moc co wpływało na zmniejszenie jakości czyszczenia. Zaczęłam świadomie się kontrolować, szczoteczka pracuje na pełnej mocy dzięki czemu mam zęby czyste i błyszczące. Nie odczuwam również żadnych podrażnień dziąseł, choć szczotkowanie jest na prawdę intensywne i wydawać by się mogło, że dziąsła mogą na tym ucierpieć. 

Funkcja kontroli czasu również jest mi bardzo pomocna, gdyż jak zdecydowana większość z nas, nie miałabym cierpliwości szczotkować zęby przez 2 minuty. Czujnik nacisku miałam w każdej swojej dotychczasowej szczoteczce więc Oral-B GENIUS 10000 nie wyróżniał się w tej kwestii. Zauważyłam natomiast, że szczotkuję zęby znacznie dłużej niż 2 minuty. Szczoteczki elektryczne Oral-B nie wyłączają się po upływie dwóch minut, bez względu na model. Funkcja kontroli czasu szczotkowania informuje co 30 sekund o zmianie czyszczonego kwadratu uzębienia poprzez krótki interwał (chwilowe zatrzymanie szczoteczki) a po dwóch minutach następuję dłuższa przerwa, po której szczoteczka pracuje dalej. Moje dotychczasowe szczoteczki soniczne, jak wszystkie inne szczoteczki soniczne wyłączały się po dwóch minutach i ja tym samym kończyłam mycie zębów. W przypadku szczoteczki elektrycznej Oral-B GENIUS 10000 łapię się na tym, że po upływie dwóch minut szczoteczka pracuje dalej a ja nadal szczotkuję zęby, co sprawia mi nie małą przyjemność. Można byłoby rzec, że nie problem włączyć ponownie szczoteczkę i jasne, że tak ale z jakiegoś względu ani ja ani znaczna część Użytkowników szczoteczek sonicznych tego nie robi i potwierdzamy wspólnie, że szczoteczką Oral-B myjemy zęby dłużej co oczywiście pozytywnie wpływa na jakość mycia zębów.

Recenzja szczoteczki GENIUS 10000N

Różne programy czyszczące, aplikacja Oral-B, funkcja wykrywania położenia czy funkcja personalizacji szczoteczki poprzez SmartRing 360 nie są przeze mnie wykorzystywane. Jestem dorosłym, świadomym Użytkownikiem szczoteczki elektrycznej, mającym właściwe nawyki pielęgnacyjne. Szczoteczkę elektryczną wykorzystuję do jeszcze skuteczniejszego doczyszczania zębów gdyż wiem, że szczoteczką manualną nigdy nie osiągnę podobnego efektu domytych zębów. Mam zdrowe dziąsła i zupełnie nie wrażliwe zęby przez co nie mam potrzeby manewrować trybami pracy czyli intensywnością szczotkowania. Świadomie kontroluję czyszczone partie jamy ustnej i mam pewność, że niczego nie przeoczyłam.

Wiem za to, że gdyby moja świadomość była mniejsza to szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000 dopilnowałaby za mnie aby wszystkie aspekty prawidłowej higieny jamy ustnej były spełnione. 

Aplikacja Oral-B i możliwość synchronizacji szczoteczki Oral-B GENIUS z aplikacją pozwala na pełne monitorowanie procesu szczotkowania zębów. Szczoteczka przy pomocy aplikacji Oral-B krok po kroku pokazuje jak prawidłowo myć zęby, który obszar został niedostatecznie wyszczotkowany a także, w którym miejscu zastosowaliśmy zbyt mocny nacisk itd. Aplikacja wraz ze szczoteczką elektryczną Oral-B GENIUS 10000 stoi na straży przestrzegania zasad prawidłowego mycia zębów. Dopilnują aby zęby zostały prawidłowo umyte i wskażą miejsca, które wymagają doczyszczenia. Zapis kolejnych szczotkowań pozwala na sporządzenie pełnych statystyk, które są niezwykle pomocne w kontrolowaniu efektywności szczotkowania czy poczynionych postępów.

Zestaw Oral-B GENIUS 10000 spełni oczekiwania najbardziej wymagających, ja niestety nie wykorzystuję wszystkich jego elementów

Zestaw szczoteczki elektrycznej Oral-B GENIUS jest bardzo rozbudowany. W opakowaniu wraz ze szczoteczką znajduje się ładowarka, pojemnik do przechowywania 4 końcówek wymiennych, który jest kompatybilny z ładowarką, eleganckie etui, które pozwala na ładowanie szczoteczki a także uchwyt ścienny na smartphona, dzięki któremu możemy umieścić telefon z aplikacją w widocznym miejscu. Model Oral-B GENIUS 10200W posiada w zestawie także skórzane etui na ładowarkę. Poza tym wszystkie zestawy Oral-B GENIUS zawierają zestaw wielu końcówek, co daje możliwość przetestowania różnych główek, w przypadku jednego Użytkownika lub wystarcza na początek dla całej rodziny.  Elementy zestawu Oral-B GENIUS, podobnie jak szczoteczka, są niezwykle eleganckie i wykonane z dbałością o każdy detal. Miłośnicy gadżetów z pewnością będą zachwyceni.

Oral-B najnowsza szczoteczka elektryczna

Ja niestety korzystam jedynie ze szczoteczki, końcówek i etui podróżnego, w którym również ładuję szczoteczkę, gdyż nie mam potrzeby używania pozostałych elementów zestawu ale uważam, że są na prawdę designerskie.

Wady szczoteczki elektrycznej Oral-B GENIUS 10000 - czyli co mi przeszkadzało w codziennym użytkowaniu 

Oczywiście napiszę o rzeczach, które mi osobiście nieco przeszkadzają ale nie muszą stanowić problemu dla innych. Coś co bardzo mi przeszkadza to bardzo głośna, w porównaniu do szczoteczek sonicznych, praca szczoteczki. Mechanizm szczoteczki elektrycznej GENIUS 10000 generuje ruchy końcówki czyszczącej wytwarzając przy tym nie mały jak dla mnie hałas. Szczoteczki soniczne, których do tej pory używałam były bardzo cichutkie i w porównaniu ze szczoteczką elektryczną Oral-B GENIUS 10000 wydają się wręcz niesłyszalne. Przy nich szczoteczka Oral-B pracuje jak traktor. Mnie to osobiście nieco przeszkadza i czasem gdy myję zęby późno wieczorem a nie chcę pobudzić domowników, sięgam po szczoteczkę soniczną. 

Kolejnym aspektem, w którym Oral-B mnie nieco rozczarowuje to długość pracy szczoteczki po jej pełnym naładowaniu. Swoją szczoteczkę użytkuję sama i najczęściej myję zęby raz dziennie przez około 4 minuty. Szczoteczka po 5-6 dniach rozładowuje się i muszę ją ponownie ładować. Biorąc pod uwagę, że czas pędzi w obecnych jak oszalały to mam wrażenie, że moją szczoteczkę muszę co chwile ładować.
Problem szybkiego rozładowywania się mojej szczoteczki może oczywiście wynikać z uszkodzenia akumulatora i taką ewentualność biorę pod uwagę, gdyż moim koledzy myją zęby tym samym modelem szczoteczki i twierdzą, że przy założeniu jednokrotnego, dwuminutowego szczotkowania zębów w ciągu dnia, ładują swoje GENIUSy raz na miesiąc. Taka częstotliwość ładowania jest już bardzo zadowalająca więc chyba czeka mnie oddanie szczoteczki do serwisu.

Podsumowanie recenzji Oral-B GENIUS 10000

Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000 stała się moją ulubioną szczoteczką elektryczną do zębów. W moim odczuciu daje najlepszy efekt wypolerowanych zębów, które stały się widocznie bielsze i bardziej błyszczące. Kamień nazębny, który z czasem tworzył się na moich zębach w obszarze dolnego łuku zębowego, części językowej nie pojawia się od dłuższego czasu co potwierdził stomatolog na ostatniej wizycie kontrolnej. 

Nie korzystam z całego mnóstwa funkcji, programów i aplikacji jakie posiada szczoteczka Oral-B GENIUS 10000 ale wiem, że daje możliwość pełnej kontroli efektywności szczotkowania co z pewnością przyda się w przypadku dzieci i osób mniej zdyscyplinowanych. Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000 zapewnia doskonałe oczyszczanie zębów dzięki czemu zmniejsza ryzyko pojawienia się zmian próchnicowych, zapalenia dziąseł, chorób przyzębia czy pojawienia się kamienia nazębnego. 

Mimo kwestii, które mi na prawdę przeszkadzają, jak częste ładowanie szczoteczki i jej głośna praca, ja szczerze polubiłam swojego GENIUSa. Mam wersję z kolorze biało liliowym i uważam, że jest to najładniejsza szczoteczka jaką widziałam. Cudownie wygląda też wersja w kolorze białym z panelem w kolorze różowego złota, jest niezwykle elegancka 

Myślę, że szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000 spełni oczekiwania osób, które cenią nie tylko efektywność działa produktu ale także jego najwyższą jakoś wykonania. Ja polecam serdecznie.

dobra szczoteczka elektryczna