Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Szczoteczka soniczna Panasonic DL82 - Recenzja, najlepszej szczoteczki sonicznej do zębów ?

 

Szczoteczka soniczna Panasonic DL82 to jedna z najlepszych szczoteczek sonicznych jaką używałam. Na zdjęciach prezentuje swój osobisty model, który używam już od ponad dwóch lat. Jak wiecie od lat testuję i mam możliwość używać wielu produktów do higieny jamy ustnej ale szczoteczka Panasonic DL82 naprawdę skradła moje serce.

 

Szczoteczka Panasonic DL82 wygląda bardzo niepozornie ale efekt czyszczenia zębów jaki zapewnia jest na najwyższym poziomie. Po mimo, że od wielu miesięcy używam także szczoteczkę elektryczną Oral-B Genius to do mojego Panasonica wracam regularnie i używam jej w pracy oraz ze względu na kompaktowe wymiary w trakcie licznych wyjazdów służbowych, wakacji oraz weekendowych wypadów za miasto.

 

Dlaczego szczoteczka soniczna Panasonic DL82 jest tak chętnie polecaną szczoteczką elektryczną do zębów?

 

Szczoteczka soniczna Panasonic DL82

 

Przede wszystkim zapewnia efekt doskonale wypolerowanych zębów. Jak żadna inna szczoteczka soniczna tak Panasonic DL82 zaliczył test języka na 6 z dużym plusem. Zęby są niezwykle gładkie i błyszczące. Dzięki temu Panasonic DL82 jest szczególnie polecana dla osób borykających się z zalegającą płytką bakteryjną i kamieniem nazębnym. Sekretem najwyższej jakości czyszczenia jest silnik liniowy oraz najmniejsza amplituda wychylenia włosia połączona z unikalną technologią obróbki włókien końcówki czyszczącej.

 

Silnik liniowy znajdujący się w szczoteczce sonicznej Panasonic DL82 sprawia, że szczoteczka zawsze pracuje z tą samą częstotliwością czyli 31 000 drań na minutę bez względu na poziom naładowania akumulatora. Zdecydowana większość szczoteczek elektrycznych zmniejsza intensywność czyszczenia w chwili gdy akumulator jest już bardzo słaby. Często sami Użytkownicy potwierdzają, że ich szczoteczki zwalniają i czyszczenie nie jest takie jak po naładowaniu akumulatora do pełna. Silnik liniowy sprawia, że szczoteczka soniczna Panasonic DL82 czyści zęby zawsze z taką samą dokładnością i mamy pewność, że codzienna higiena jamy ustnej jest efektywna.

 

Amplituda wychylenia włosia sprawia, że szczoteczka doskonale rozbija płytkę nazębną dając efekt gładkich, wypolerowanych zębów. Ruch wymiatający w wielu szczoteczkach sonicznych jest mocno odczuwalny ze względu na dużą amplitudę wychylenia włosia. W większości modeli wychylenia włosia jest oscyluje w przedziale od 7 do 12 mm natomiast w szczoteczce Panasonic DL82 z końcówką WEW929 to 1mm. Duża amplituda wychylenia włosia odczuwalna jest w postaci łaskotania co często zgłaszają Użytkownicy. W przypadku szczoteczki Panasonic DL82 ruch wymiatający jest przyjemniejszy w odbiorze i nie występuję uczucie łaskotania.

 

Unikalna technologia obróbki włókien sprawia, że usuwają najtrudniejsze przebarwienia skuteczniej niż końcówki z klasycznie zaokrąglonym włosiem. Końcówka wybielająca Panasonic WEW0929 posiada włókna w kształcie rombu, które usuwają przebarwienia zgromadzone na powierzchni szkliwa. Już po kilku szczotkowaniach szczoteczka soniczna Panasonic DL82 przywraca zębom naturalną biel i blask.

 

Jeżeli zastanawiacie się jaka szczoteczka soniczna będzie dla Was najlepsza to ja polecam Panasonic DL82

Jak już napisałam szczoteczka soniczna Panasonic DL82 nie zachwyca, nie robi wrażenia jak flagowe modele najbardziej znanych producentów szczoteczek elektrycznych ale jej działanie stawia ją w czołówce najczęściej polecanych szczoteczek sonicznych do zębów.

 

Jak działa szczoteczka Panasonic DL82

 

Szczoteczka soniczna Panasonic DL82 posiada silnik liniowy, który generuje 31 000 drań na minutę. To co wyróżnia szczoteczki soniczne Panasonic to poziomy ruch wymiatający czyli włókna poruszają się wzdłuż linii dziąseł. Zdaniem producenta poziomy ruch włosia szczoteczki zapewnia jeszcze dokładniejsze oczyszczanie zębów w obszarach przydziąsłowych. Szczoteczka posiada dwa tryby pracy, wybielający oraz delikatny i dzięki czemu jest doskonałym modelem dla całej rodziny. Dzięki dostępnej końcówce dla dzieci, trybie delikatnego czyszczenia oraz funkcji łagodnego startu szczoteczka może być stosowana przez najmłodsze dzieci. W trybie wybielającym natomiast spełni oczekiwania najbardziej wymagających Użytkowników. Szybko i skutecznie redukuje zalegającą płytkę nazębną oraz przywraca zębom naturalną biel. Regularnie stosowana chroni przez odkładaniem się osadów oraz kamieniem nazębnym.

 

Końcówki do szczoteczki sonicznej Panasonic DL82

 

Wyjątkowa końcówka dedykowana do modelu Panasonic DL82 zwiększa efektywność mycia zębów w porównaniu z klasycznymi końcówkami do szczoteczek. Posiada trzy rodzaje włókien, które poza dokładnym oczyszczaniem zębów docierają w miejsca trudno dostępne zwiększając jakość codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Włókna w kształcie trójkąta uformowane w trzech pęczkach są nieco dłuższe dzięki czemu docierają głębiej i dokładnie oczyszczają okolice przestrzeni międzyzębowych. Miejsca te są szczególnie narażone na odkładanie płytki nazębnej przez co pojawiają się nieestetyczne przebarwienia, które negatywnie wpływają na biel całego uśmiechu. Włókna w kształcie rombu skutecznie polerują szkliwo usuwając najtrudniejsze przebarwienia. Zęby stają się bielsze i super gładkie już po kilku szczotkowaniach. Ultra cienkie, długie włókna znajdujące się po bokach główki czyszczącej oczyszczają anatomiczne kieszonki dziąsłowe oraz przestrzenie międzyzębowe. Dzięki temu szczotkowanie zębów szczoteczką soniczną Panasonic DL82 zmniejsza ryzyko pojawienia się zmian próchnicowych oraz zapalenia dziąseł, których główną przyczyną jest zalegająca w tych miejscach płytka nazębna.

 

Końcówki do szczoteczki Panasonic DL82 mają niewielkie rozmiary dzięki czemu łatwo docierają do zębów trzonowych. Nie powodują otarć dziąseł czy policzków. Zewnętrza część główki posiada gumowe wypustki do czyszczenia języka. Nie zapewnia ona najbardziej efektywnego czyszczenia języka i na co dzień z pewnością lepiej stosować klasyczne, manualne skrobaki do języka ale w chwili gdy takiego produktu nie posiadamy to końcówka WEW0929 z pewnością wspomoże higienę jamy ustnej.

 

Jak używać szczoteczki sonicznej Panasonic DL82

 

Zestaw zawiera klasyczne, plastikowe etui, które pomieści rękojeść oraz jedną końcówkę. Małe gabaryty szczoteczki a tym samym etui sprawiają, że można ją mieć zawsze przy sobie. Wentylowane etui pozwala na swobodne wyschnięcie końcówki po umyciu zębów oraz zapewnia higieniczne przechowywanie szczoteczki.

 

Wygodna ładowarka indukcyjna pozwala na przechowywanie napędu oraz posiada uchwyt na jedną końcówkę wymienną. Całość wygląda elegancko i stanowi subtelny dodatek do mojej łazienki. W podróży sprawdza się doskonale szczególnie, że za sprawą doskonałego akumulatora szczoteczkę ładuję bardzo rzadko. Przy jednokrotnym szczotkowaniu zębów przez około 3 minuty (zawsze lubię dłużej szczotkować zęby) szczoteczkę ładuję raz na półtora miesiąca. Jest to również jeden z najlepszych wyników, gdyż każdą inną szczoteczkę elektryczną ładuję raz w tygodniu lub co dwa tygodnie. 

 

Ile kosztuje szczoteczka soniczna Panasonic DL82

Cena szczoteczki Panasonic DL82 jest przystępna i wynosi 299 złotych. Nie jest to cena najniższa ale z pewnością szczoteczka jak i jej zestaw warte są swojej ceny. Poza tym to co przemawia na korzyść szczoteczki sonicznej Panasonic DL82 to naprawdę niski koszt końcówek w porównaniu z konkurencyjnymi markami szczoteczek sonicznych. Koszt końcówek wymiennych dedykowanych Panasonic WEW0929 wynosi 32,90 złotych za dwie końcówki a pozostałych cena oscyluje w przedziale od 24,90 do 39,90 złotych więc sami przyznacie, że są to bardzo rozsądne ceny.

 

Należy pamiętać, że koszt szczoteczki to jednorazowy wydatek natomiast koszt jej użytkowania będzie już miał znaczenie w naszym comiesięcznym budżecie. Dlatego też uwielbiam obie swoje szczoteczki elektryczne gdyż koszt ich końcówek jest przystępny a co trzymiesięczna wymiana "nie boli" mnie wcale. Osoby decydujące się na zakup szczoteczki sonicznej coraz częściej pytają o koszt końcówek i jest to czynnik wpływający na decyzję zakupową.

 

Panasonic DL82 Szczoteczka soniczna

 

Podsumowanie

Posiadam szczoteczkę soniczną Panasonic DL82 od ponad dwóch lat i pracuje niezmiennie doskonale. Jak wiecie testuję wiele produktów i mam spore porównanie. Część produktów testuję aby móc przekazać swoim Klientom rzetelną wiedzę i odpowiedzieć na pytania dotyczące użytkowania produktu. Są też produkty, które biorę do testów i zostają ze mną na dłużej. Tak właśnie było ze szczoteczką Panasonic DL82.

 

Szczoteczka zapewnia uczucie doskonale gładkich zębów oraz widocznie poprawia kondycję dziąseł. Przywraca naturalną biel zębów i dokładnie usuwa płytkę nazębną. Regularne szczotkowanie redukuje zalegającą płytkę bakteryjną oraz ogranicza jej ponowne formowanie w miejscach trudno dostępnych. Chroni przed próchnicą, zapaleniem dziąseł czy kamieniem nazębnym. Zawsze czyści zęby z tą samą efektywnością a akumulator zapewnia niezwykle długą pracę szczoteczki. Jest poręczna i niezwykle wygodna w użyciu. Niski koszt końcówek sprawia, że jest tania w utrzymaniu. Polecam wszystkim zainteresowanym zakupem szczoteczki sonicznej.

 

Basia