Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Szczoteczki elektryczne dla dzieci to strzał w 10

 

Odpowiednio dobrana do wieku dziecka szczoteczka z pewnością pozytywnie wpływa na jakość czyszczenia zębów najmłodszych Pacjentów jak również, poprzez dobrą zabawę, motywuje do regularnego mycia "mleczaków". Dzieci nie mają jeszcze wypracowanej, prawidłowej techniki szczotkowania zębów, pomijając już fakt, że o samym myciu trzeba im regularnie przypominać. Codzienna pielęgnacja jamy ustnej w wykonaniu naszych milusińskich to szybkie "pędzlowanie mleczaków" zakończone hasłem "Mamo już umyte!" :) Takie niedokładne mycie zębów sprzyja tworzeniu się płytki nazębnej i pojawieniu się próchnicy.

Czy szczoteczka elektryczna dla dzieci rozwiązuje problem niedoczyszczania zębów?

Tak, szczoteczki elektryczne i soniczne sprawią, że po mimo braku odpowiedniej techniki szczotkowania zębów, regularne ruchy oscylacyjno-rotacyjne czy też drgania soniczne skutecznie i dokładnie usuną płytkę nazębną pozostawiając zęby czyste i zdrowe. Dodatkowo większość modeli szczoteczek elektrycznych, posiada wbudowany Timer, który odmierza dziecku zalecany, 2 minutowy czas mycia zębów. Kolorowe rękojeści, melodyjki czy efekty świetlne pobudzą wyobraźnię dziecka i zachęcą do użycia. Pamiętajmy, że dziecko tym chętniej podchodzi do codziennych obowiązków, jakim niewątpliwie jest higiena jamy ustnej, im bardziej kojarzy im się to z zabawą i radością.

szczoteczki elektryczne dla dzieciOdpowiednio dobrany do wieku dziecka rodzaj szczoteczki gwarancją bezpiecznego czyszczenia!

Aby szczoteczka elektryczna dla dzieci doskonale czyściła zęby a przy tym była bezpieczna dla ich delikatnych dziąseł powinna zostać dostosowana do wieku dziecka. Czy dwulatek może stosować szczoteczkę elektryczną z ruchem oscylacyjno-rotacyjnym? A może soniczną? Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej szczoteczki tak aby była w pełni bezpieczna dla naszej pociechy? Od kiedy dziecko może korzystać ze szczoteczek elektrycznych Oral-B? Czy soniczne będą bezpieczniejsze? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy każdego dnia rodzicom, którzy planują zakup odpowiedniej szczoteczki dla swojego dziecka.

Szczoteczka elektryczna Oral-B dla dzieci

I tej zasady warto przestrzegać! Ruch oscylacyjno-rotacyjny, jaki generują szczoteczki Oral-B, zapewnia dobre czyszczenie jednak dla dziąseł jest to ruch tzw. ścierający, który w przypadku dzieci może być bardzo niebezpieczny. Maluszki poniżej 5 roku życia mają delikatne, wrażliwe dziąsła, dla których ruch szczoteczki elektrycznej mógłby być abrazyjny i niezdrowy. Poza tym bardzo małe dzieci boją samego dźwięku jaki wydaje szczoteczka obrotowa i czasem efekt jest odwrotny, zamiast zachęcić naszą pociechę możemy ją wystraszyć. szczoteczki elektryczne dla dzieci

Szczoteczki soniczne dla młodszych dzieci...

Zdecydowanie bezpieczniejsze do użycia dla najmłodszych dzieci będą szczoteczki soniczne. Generator dźwięków wbudowany w głowice szczoteczki emituje fale dźwiękowe. Fale te wprawiają w drgania włosie szczotki, które ruchem tzw. wymiatającym oczyszczają szkliwo. Ruch wymiatający doskonale rozbija płytkę nazębną ale przede wszystkim masuje dziąsła. Dzięki tej właściwości, szczoteczki soniczne mogą być używane już od chwili pojawienia się pierwszego ząbka :) Oczywiście w przypadku szczoteczek sonicznych również ważne jest aby dobrać model urządzenia odpowiednio do wieku dziecka. Dla najmłodszych dzieci, w okresie ząbkowania, szczoteczka soniczna doskonale sprawdza się w roli masażera. Delikatne drgania soniczne masują dziąsła, łagodząc wszystkie uporczywe objawy jakie towarzyszą wyrzynaniu się pierwszych ząbków. szczoteczki elektryczne dla dzieci

W okresie ząbkowania, do delikatnej pielęgnacji jamy ustnej i masażu dziąseł, polecamy szczoteczkę soniczną, angielskiej marki BRUSH-BABY. BabySonic, najbezpieczniejsza szczoteczka soniczna dla najmłodszych dzieci, została zaprojektowana tak aby pomóc rodzicom w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej swoich pociech. BabySonic posiada niewielką główkę czyszczącą idealnie dopasowaną do buźki malutkiego dziecka. Włosie szczoteczki jest niezwykle miękkie i delikatne dzięki czemu czyszczenie jest bardzo bezpieczne. Szczoteczka BabySonic generuje drania soniczne, które odpowiadają za skuteczne czyszczenie ząbków dziecka. Drgania soniczne są łagodne i w trakcie czyszczenia delikatnie masują dziąsła. BabySonic posiada 2 minutowy timer, który określa zalecany czas mycia zębów oraz 30 sekundową sygnalizację zmiany mycia ćwiartki łuku zębowego. Timer skutecznie mobilizuje i wyrabia u dzieci nawyk prawidłowego mycia zębów.

szczoteczki elektryczne dla dzieci

Philips Sonicare For KIDS dla starszych dzieci...

Najnowszy model szczoteczki Sonicare zaprojektowany został z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 10 lat. Szczoteczka Sonicare for Kids pomaga wyrobić u dzieci nawyk prawidłowego czyszczenia zębów, utrzymywania higieny jamy ustnej i co najważniejsze jest w pełni bezpieczna! Szczoteczka Sonicare For Kids spełnia cechy idealnej szczoteczki do zębów, ponieważ zapewnia skuteczne oczyszczenie powierzchni zęba i przestrzeni niedostępnych dla konwencjonalnych szczoteczek. W szczoteczce do zębów Sonicare zastosowano opatentowaną technologię DFA (ang. Dynamic Fluid Action), która umożliwia połączenie niezwykle szybkich ruchów włókien (o częstotliwości dźwiękowej) z jednoczesnym szerokim zakresem ruchów wymiatających.

szczoteczki elektryczne dla dzieci

Ponadto, na podstawie przeprowadzonych badań, stomatolodzy na całym świecie uznali Sonicare za złoty standard w higienie jamy ustnej dzieci.

Motywacja poprzez dobrą zabawę daje najlepsze efekty!

Jedno jest pewne, maluchy należy odpowiednio zachęcić do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. A jak najlepiej zachęcić dziecko do regularnego szczotkowania zębów? Oczywiście poprzez dobrą zabawę. Jeżeli czynność ta będzie kojarzyła się dziecku z przyjemną, wesołą zabawą tym chętniej będzie do niej przystępowało. Szczoteczki elektryczne dla dzieci, wprowadzone do higieny jamy ustnej w odpowiednim czasie, z pewnością zachęcą i zmotywują maluchy do regularnego mycia zębów.

Brush brush brush