Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Szczoteczki elektryczne - najpopularniejsze modele od lat

 

O rodzajach szczoteczek elektrycznych pisałam wielokrotnie. Wiecie już zatem jakie mamy rodzaje szczoteczek elektrycznych, jak działają, czym się różnią, jakie mają zalety i wady oraz co wnoszą w codzienną pielęgnację jamy ustnej. Tak więc powiedzmy, że wzięliście pod uwagę za i przeciw, określiliście własne potrzeby i stan zdrowia jamy ustnej i zdecydowaliście się na szczoteczkę soniczną, ultradźwiękowa lub obrotową. Wchodzicie na stronę sklepu i.... zagwozdka! Który model wybrać? Jest ich przecież wiele! I na tym etapie po raz kolejny stajemy przed problemem związanym z wyborem odpowiedniego modelu szczoteczki sonicznej, ultradźwiekowej czy też obrotowej.

Najciekawsze propozycje szczoteczek obrotowych

Oral-b_pro2000jpg

 

Bezapelacyjnie! Jak już pisałam, wśród szczoteczek elektrycznych z ruchem oscylacyjno-rotacyjnym od lat króluje marka Oral-b! Są to zdecydowanie najlepsze, najskuteczniejsze oraz śmiało mogę powiedzieć (stosunek ilości sprzedanych modeli do składanych reklamacji) bezawaryjne szczoteczki oscylacyjno-rotacyjne do zębów. Dlatego jeżeli miałabym polecić szczoteczkę obrotową to zdecydowanie będę pisać o marce Oral-b. Jak sami mieliście okazję się przekonać modeli szczoteczek Oral-b z roku na rok przybywa. Obecnie mamy całe mnóstwo szczoteczek z obco brzmiącymi oznaczeniami, z których niewiele możemy zrozumieć. Tak więc jaki model wybrać? Na co zwracać uwagę, czym się kierować decydując się na konkretny model? Oto kilka podpowiedzi. Mimo, że modeli szczoteczek rotacyjnych Oral-b jest całe mnóstwo to należy mieć świadomość, że tak na prawdę niewiele różnią się one od siebie w odniesieniu do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. I przede wszystkim, model najtańszy nie oznacza gorszy! Sprawa wygląda tak, że modele niższe takiej jak seria Vitality czy zasilany bateryjnie model DB4 wykonują ok. 8000 ruchów oscylacyjno-rotacyjny (2D) na minutę. Posiadają jeden tryb pracy, a także timer, który kontroluje zalecany, 2 minutowy czas mycia zębów oraz wymienne końcówki, co pozwala dostosować szczoteczkę do własnych potrzeb. Modele wyższe takie jak Professional 500, 3000, 5000 czy linia SmartSeries 6000, 7000 oraz szczoteczki wersji PRO 750, 2000, 2500, 4000 to szczoteczki, które pracują w trybie osyclacyjno-rotabycjnym + pulsacja (3D). Mechanizmy tych szczoteczek są mocniejsze i generują większą ilość ruchów oscylacyjno-rotacyjnych, ok. 40.000 na minutę oraz ok. 9.000 ruchów pulsacyjnych. Szczoteczki w/w serii posiadają większą ilość trybów pracy, czujniki nacisku, więcej końcówek w zestawie i wiele cudownych gadżetów.. tylko czy aby na pewno jest nam to potrzebne??

PC3000

 

Szczoteczka elektryczna Oral-B w praktyce

W praktyce wygląda to tak... że używamy jeden tryb pracy, a reszta superaśnych gadżetów okazuje się zbędna :) Często Klienci decydują się na zakup najwyższych modeli przekonani, że będą one najskuteczniej szczotkować zęby. Im większa ilość ruchów oscylacyjno-rotacyjnych oraz pulsacyjnych tym zdecydowanie szybciej szczoteczka usunie płytkę nazębną ale to nie znaczy, że szczoteczka Vitality, generująca delikatniejsze ruchy rotacyjne, nie umyje nam zębów. Umyje i na pewno zrobi to dokładnie. Zasada jest taka, że im mocniejsze szczotkowanie zębów tym szczoteczka szybciej usuwa płytkę nazębną ale nie dokładniej. Delikatniejsza również poradzi sobie z uporczywymi nalotami ale zajmie to Użytkownikowi więcej czasu. Należy również mieć na uwadze, że im mocniejsze czyszczenie, szybsze usuwanie płytki nazębnej tym działanie jest bardziej agresywne, szczególnie dla dziąseł. Jeżeli zaczynacie swoją przygodę ze szczoteczką obrotową postawcie na model niższy Oral-b, najlepiej serię Vitality, której delikatniejsza praca w łagodny sposób wprowadzi Was w codzienną pielęgnację jamy ustnej szczoteczką elektryczną. Jak już wiele razy wspominałam, szczoteczek obrotowych nie każdy może używać. Jeżeli macie delikatne dziąsła, odsłonięte szyjki zębowe to może okazać się, że zakupioną szczoteczkę będziecie zmuszeni oddać macie, tacie czy siostrze. Dlatego z doświadczenia powiem, że nie warto od razu inwestować w najwyższe modele, nie będąc pewnym czy taki sposób szczotkowania zębów jest dla nas odpowiedni. Inaczej sprawa wygląda w przypadku osób, które już używały szczoteczki rotacyjnej i myślą o zakupie nowego, lepszego modelu. W tej sytuacji każdy z wyższych modeli będzie odpowiedni. Kwestia tego co jest nam potrzebne. Jeżeli szczoteczka ma być urządzeniem rodzinnym, z której będą korzystały także małe dzieci, to z pewnością modele Oral-b 6000 czy 7000 z zegarem łazienkowym i końcówkami dla dzieci w zestawie z pewnością bardziej zmotywują maluchy do codziennego szczotkowania.

 

Czujnik docisku

Jeżeli decydujemy się na zakup jednego z najwyższych modeli to warto aby szczoteczka miała czujnik nacisku. Duża ilość ruchów 3D plus zbyt mocny docisk może podrażniać i ścierać dziąsła. W tym przypadku warto aby szczoteczka miała czujnik nacisku, który uchroni nas przed uszkodzeniem dziąseł. W zestawach modeli wyższych znajdują się też m.in. pojemniki do przechowywania końcówek lub z etui podróżnym, z miejscem na rękojeść i dwie końcówki. Czy to nam się przyda? Myślę, że tak, ponieważ warto aby końcówki wymienne, które codziennie wkładamy do buzi były higieniczne przechowywane. Etui podróżne również sprawdza się w chwili gdy chcemy naszą szczoteczkę zabrać ze sobą w podróż.

 

Tryby pracy szczoteczki

Czy ilość trybów pracy wpływa na jakość czyszczenia? Niekoniecznie! Prawda jest taka, co potwierdzają to sami Użytkownicy, że nawet posiadając szczoteczkę w kilkoma trybami pracy, różnica ich działania jest tak niewielka, że w praktyce używamy jednego, dwuminutowego trybu pracy. Należy mieć na uwadze, że tryby pracy różnią się od siebie głównie czasem pracy szczoteczki. W większości trybów pracy częstotliwość pracy jest taka sama jedynie zwiększa się czas pracy szczoteczki, w zależności od wybranej opcji czyszczenia. Tryby, ładnie nazwane, wybielające czy polerujące to tryby, w których szczoteczka szczotkuje zęby przez ok. 2,5-3 minuty. Są tryby, tzw. odświeżające, w których szczoteczka wyłącza się po ok. 1 minucie. Proszę  mi wierzyć, nie ma większego wpływu na jakość czyszczenia, gdyż posiadając szczoteczkę z jednym,  2 minutowym, trybem pracy, jeżeli uznamy, że nasze zęby wymagają dłuższego szczotkowania to zwyczajnie uruchamiamy szczoteczkę ponownie. Jedyny tryb, który różni się ilością ruchów oscylacyjno-rotacyjnych i są one delikatniejsze to tryby tzw. Sensitive (delikatne szczotkowanie) lub Massage (masaż dziąseł). Różnica jest jednak tak subtelna, że osoba dorosła rzadko kiedy wyczuwa różnicę. Jedynie małe dzieci i osoby mające bardzo delikatne dziąsła twierdzą, że szczotkowanie zębów w trybie delikatnym jest dla nich znacznie przyjemniejsze.

 

oral-b_Genius

 

Technologia Bluetooth

A co z technologią Bluetooth i aplikacją na smartphona?? Myślę, że po chwili zastanowienia, sami odpowiecie sobie na to pytanie :). Najnowszej generacji szczoteczki SmarSeries posiadają wbudowany Bluetooth co pozwala na połączenie się szczoteczki z Twoim smartphonem. Specjalna aplikacja w telefonie pozwala na rejestrowanie i prowadzenie statystyk mycia zębów oraz wiele innym możliwości, których ja już osobiście nie ogarnęłam :) Czy to ma znaczenie w codziennej pielęgnacji jamy ustnej? Dla większości z nas z pewnością funkcja ta okaże się zbędna, no ale co kto lubi. Osoby, które będą korzystały z takiej aplikacji systematycznie na pewno będą miały bieżące informacje na temat stanu zdrowia jamy ustnej, technik szczotkowania oraz efektywności czyszczenia. Funkcja ta z pewnością nie powinna być wyznacznikiem wyboru właściwej szczoteczki, gdyż nie wpływa na jakoś szczotkowania zębów.

A zatem, który model szczoteczki Oral-B polecamy?

Jeżeli szczoteczka elektryczna rotacyjna będzie naszą pierwszą szczoteczką elektryczną i nie jesteśmy jeszcze przekonani czy taki rodzaj szczotkowania będzie dla nas odpowiedni, to polecam zakup prostego i sprawdzonego modelu Vitality. W zestawie znajduje się napęd oraz ładowarka indukcyjna i jedna końcówka wymienna ze średniej twardości włosiem, Precision Clean. Czujnik nacisku w tym modelu nie występuje, gdyż szczoteczka oferuje delikatne czyszczenie, które samo w sobie będzie łagodne dla dziąseł. 

oral-b_vitality

Jeżeli szukamy modelu z mocniejszym mechanizmem, o większej ilości trybów pracy, który dodatkowo będzie posiadał czujnik nacisku i pojemnik do przechowywania końcówek wymiennych to najlepszą opcją będzie model Oral-b Professional Care 3000. Model ten, od wielu lat jest najpopularniejszą szczoteczką obrotową na rynku. Model 3000 to najlepszy wybór biorąc pod uwagę jakość i cenę szczoteczki. Posiada wszystko co szczoteczka elektryczna, rotacyjna mieć powinna, tj. solidny i niezawodny mechanizm, pojemny akumulator, zapewniający tygodniową pracę szczoteczki,  3 tryby pracy, komplet końcówek pozwalający na sprawdzenie i wybranie tej najbardziej dla nas odpowiedniej, czujnik nacisku, których będzie chronił nasze dziąsła oraz pojemnik na higieniczne przechowywanie końcówek. 

oral-b_PC3000

Dla osób, które myślą o zakupie szczoteczki dla całej swojej wesołej rodzinki, z zaznaczeniem, że Użytkownikami będą także małe dzieci to model Oral-b PRO 6000 SmartSeries będzie trafnym wyborem. W rzeczywistości mechanizm szczoteczki oraz jej akumulator nie różni się niczym od szczoteczki Oral-b 3000 i obie szczoteczki dokładnie z taką samą mocną szczotkują zęby, to model 6000 ma coś co z pewnością zachęci maluch do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, a mianowicie zegar łazienkowy. Co to takiego? Zegar łazienkowy Oral-b to jak sama nazwa wskazuje zegar, który odmierza czas pracy szczoteczki, wskazuje bieżący tryb szczotkowania, informuje o zbyt mocnym docisku szczoteczki, wskazuje aktualnie mytą ćwiartkę łuku zębowego a na koniec, po właściwie wyszczotkowaniu zębów, pięknie się do nas uśmiecha :) Po raz kolejny pada pytanie czy jest to urządzenie niezbędne? Oczywiście NIE! Bez tego szczoteczka również działa i doskonale czyści zęby ale na małe dzieci działa i jak wskazują opinie rodziców, wyrabia u najmłodszych nawyk prawidłowego i regularnego szczotkowania zębów.Poza tym zestaw ten posiada 7 końcówek wymiennych, 5 trybów pracy, pojemnik na końcówki, ładowarkę indukcyjną i budowaną, najnowszą technologię bluetooth 4.0. 

 triumph_5000

A może szczoteczka soniczna? Polecam Sonicare

Jeżeli po przeczytaniu poprzedniego wpisu, po przeanalizowaniu wszystkich aspektów i różnic jakie prezentują szczoteczki elektryczne, zdecydowaliście się na zakup szczoteczki sonicznej to zdecydowanie polecam markę Philips SONICARE. Są to najpopularniejsze szczoteczki soniczne na rynku i jak w przypadku szczoteczek Oral-b, gama sonicznych szczoteczek Sonicare jest równie szeroka. Mając do wyboru tak wiele modeli można się pogubić, ale macie mnie i ja postaram się Wam pomóc :)

waterpik sr3000

Jeżeli chodzi o szczoteczki soniczne Sonicare to sprawa wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku szczoteczek rotacyjnych. Modeli i zestawów szczoteczek sonicznych Sonicare jest wiele ale w praktyce, mechanizm i akumulator, wszystkie szczoteczki mają dokładnie taki sam. W przypadku szczoteczek sonicznych Sonicare nie możemy nawet mówić o słabszej pracy jednego modelu i mocniejszej modeli wyższych, gdyż wszystkie generują taką samą ilość drgań sonicznych. Poszczególne modele różnią się tylko trybami pracy, ilością dostępnych końcówek wymiennych znajdujących się w zestawie oraz dodatkowymi elementami takimi jak etui podróżne, uchwyt na końcówki czy sanitizer. Tryby pracy, podobnie jak w przypadku szczoteczek rotacyjnych, różnią się czasem szczotkowania, a nie, jak jest to dość często mylone, z intensywnością pracy szczoteczki. Tryb podstawowy Clean (podstawowe czyszczenie) trwa 2 minuty a dla porównania tryb Whitening (wybielający) trwa 2,5 minuty czy tryb Refreshnes (odświeżenie) trwa 1 minutę. Dla jakości czyszczenia zębów nie stanowi to żadnej różnicy, a mając szczoteczkę, model podstawowy z jednym trybem pracy, możemy ją ponownie włączyć dla jeszcze lepszego efektu doczyszczenia. Model najwyższy, Diamond Clean, posiada rękojeść ceramiczną oraz ładowarkę w postaci eleganckiej szklanki i etui z możliwością podłączenia pod port USB. Całość z pewnością będzie pięknie prezentowała się w Twojej łazience ale czy o to chodzi w szczoteczce do zębów? Z pewnością nie ale jeżeli zasobność portfela pozawala nam na zakup najwyższego modelu to nie ma co się zastanawiać :) W większości jednak Klienci patrzą na funkcjonalność szczoteczki i wybierają modele podstawowe. Sanitizer? Rzecz praktyczna czy tzw. bajer? Podobnie jak w przypadku działania ultradźwięków, jest to kwestia potrzeb. Światło UV, które emituje sanitizer, wykazuje działanie antybakteryjne i dezynfekuje nasze końcówki. Taka ochrona z pewnością okaże się pomocna osobom mającym problemy z nawracającymi stanami zapalnymi czy krwawieniem dziąseł. Tacy Pacjenci potrzebują wzmożonej pielęgnacji antybakteryjnej i sanitizer pozwoli im na wyjątkowo skuteczną profilaktykę w chorobach dziąseł. Przeciętny Użytkownik z reguły nie używa sanitizera, nawet jeśli otrzymał go w zakupionym zestawie, ponieważ nie wyczuwa on żadnego pozytywnego działania.

Jakie modele szczoteczek sonicznych polecamy?

Od lat polecamy, z pozytywnym odzewem Klientów, modele podstawowe Sonicare Easy Clean oraz Healthy White. Szczoteczka Sonicare Easy Clean posiadaj jeden, 2 minutowy, tryb pracy a w zestawie znajduje się ładowarka indukcyjna oraz jedna końcówka czyszcząca ProResult, ze średniej twardości włosiem. Model ten bardzo często występuje w zestawach promocyjnych, w dwupaku czy obecnie w ofercie świątecznej. 

Model Sonicare Healthy White, posiada try tryby pracy stąd jest określany mianem modelu wyższego od Easy Clean. Poza tym szczoteczka Healthy White posiada rękojeść z gumowymi elementami, która w teorii lepiej "leży w dłoni". W praktyce zdania są podzielone, część Użytkowników twierdzi, że nagumowana rękojeść wygląda estetyczniej i nie wyślizguje się z dłoni podczas szczotkowania ale są osoby, które uważają, że rękojeść plastikowa modelu Easy Clean jest praktyczniejsza i łatwiejsza w utrzymaniu, gdyż osad z pasty łatwo się wypłukuje a w przypadku gumowanych rękojeści wchodzi w jej strukturę i tworzy nieestetyczne przebarwienia, które ciężko usunąć (co sama potwierdzam). Healthy White występuje w sprzedaży regularnej w zestawie pojedynczym i podwójnym oraz w różowym kolorze rękojeści. Wszystkie wersje szczoteczki sonicznej Sonicare Healthy White dostępne są w HappyDental tutaj http://www.happydental.pl/category/sonicare-philips-szczoteczki-soniczne

Philips sonicare zestaw szczoteczek

Jeżeli zależy Wam aby w zestawie ze szczoteczką był dostępny sanitizer to polecam zestaw Sonicare FlexCare Platinium, która posiada 5 trybów pracy oraz najnowszą końcówkę AdaptiveClean. Możemy go zakupić na stronie http://www.happydental.pl/sonicare-philips-flexcare-platinum-eldorado-grey.html

 

A jeżeli zależy Wam nie tylko na funkcjonalności ale również na eleganckim wyglądzie szczoteczki to model Diamond Clean z pewnością pięknie będzie prezentował się w Waszej łazience. Diamond Clean to model posiadający 5 trybów pracy, ładowarkę w postaci szklanki oraz etui z możliwością podłączenia do komputera poprzez port USB. Model ten posiada ceramiczną rękojeść, która, co tu ukrywać, jest po prostu śliczna! Szczoteczki Diamond Clean występują w 4 kolorach a ich ceny i pełną ofertę prezentujemy na stronie sklepu http://www.happydental.pl/product/search?query=diamondclean

DiamondClean

Sprawdź jeszcze szczoteczki ultradźwiękowe

Jeżeli po dłuższym zastanowieniu Wasza decyzja padła na szczoteczkę ultradźwiękową to większego wyboru nie macie :) Obecnie na rynku dostępne są dwie szczoteczki, które zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, emitują ultradźwięki. Opiszę więc obie. Emmi-Dental to szczoteczka produkcji niemieckiej, która czyści zęby emitując ultradźwięki. W rzeczywistości jest dość "toporna" i w 100% oddaje cześć produktom niemieckiej myśli technologicznej (surowa, solidna konstrukcja). Końcówki do tej szczoteczki są jednak bardzo twarde i nie każdy jest zadowolony z komfortu ich użycia. Mamy też wiele Klientów, którzy zakupili szczoteczkę Emmi-Dental i do dziś dnia nie mogą się jej nachwalić.

 

Ciekawą propozycją dla osób, które zdecydowały się na szczoteczkę ultradźwiękową, jest szczoteczka MEGASONEX M8. Jako jedyna szczoteczka na rynku łączy drgania soniczne i ultradźwiękowe. Posiada 3 tryby pracy, dwa, w których emituje drania soniczne + ultradźwięki oraz jeden tryb, w którym szczoteczka pracuje emitując jedynie ultradźwięki. Poza tym w zestawie znajdują się dwie końcówki o miękkim i średniej twardości włosiu oraz ładowarka indukcyjna. MEGASONEX to szczoteczka, która jest dostępna w regularnej ofercie ale bardzo często można ją zakupić w ciekawych zestawach promocyjnych http://www.happydental.pl/category/megasonex

 

Jeżeli nadal macie wątpliwości i nie możecie się zdecydować na konkretny model to zapraszam do naszego sklepu. Piszcie, dzwońcie i odwiedzajcie nasz sklep HappyDental a my staramy się pomóc. Basia