Oferta hurtowa - kliknij tutaj

ApaCare Oralactin - recenzja produktów z probiotykami i postbiotykami

 

ApaCare Oralactin - recenzja produktów do higieny jamy ustnej, które regenerują florę bakteryjną w jamie ustnej

Nowa seria produktów ApaCare Oralactin została stworzona z myślą o stabilizowaniu i regeneracji flory bakteryjnej w jamie ustnej. Linia ApaCare Oralactin zawiera probiotyki, prebiotyki oraz postbiotyki, które regulują patogeny i sprzyjają wzrostowi zdrowych bakterii w jamie ustnej, utrzymując jednocześnie równowagę jej flory bakteryjnej. 

 

Zdrowe bakterie w jamie ustnej z ApaCare Oralactin

"Dobre" bakterie w jamie ustnej są częścią zdrowia całego organizmu. Zawarte w produktach ApaCare Oralactin prebiotyki wzmacniają pożyteczne bakterie, zwiększając tym samym zdrowie jamy ustnej i całego organizmu. Prawidłowa flora jamy ustnej chroni nas nie tylko przed próchnicą czy zapaleniem dziąseł, ale także przed chorobami ogólnymi, takimi jak nadciśnienie, cukrzyca, udary, zawały serca, nowotwory i wiele innych. Prebiotyki to specjalne składniki odżywcze, które selektywnie promują wzrost „dobrych” bakterii. 

Wiele produktów do higieny jamy ustnej o działaniu antybakteryjnym hamuje nie tylko powstawanie bakterii choróbotwórczych ale także tych niezbędnych dla zachowania zdrowia jamy ustnej i ciała. Nie da się więc w ten sposób osiągnąć zmiany w kierunku prawidłowej flory jamy ustnej.

Preparaty postbiotyczne takie jak ApaCare Oralactin hamują rozwój bakterii chorobotwórczych, oszczędzając jednocześnie "dobre" bakterie, co stabilizuje zdrową florę bakteryjna jamy ustnej. Dzieje się to każdego dnia podczas szczotkowania lub płukania zębów postbiotyczną pastą do zębów lub roztworem do płukania jamy ustnej z linii ApaCare Oralactin.

 

ApaCare Oralactin w codzinnej higienie jamy ustnej

 

ApaCare Oralactin higiena jamy ustnej

 

Na początek napiszę co posiada w swoim składzie pasta do zębów ApaCare Oralactin. Wersja Oralactin, jak większość produktów marki ApaCare, zawiera medyczny hydroksyapatyt, który jest naturalnym składnikiem budulcowym szkliwa zębowego. Hydroksyapatyt odbudowuje strukturę szkliwa, skutecznie wzmacniając zęby. Odbudowane szkliwo to bielsze zęby, większa ochrona przed próchnicą, paradontozą oraz mniejsze ryzyko pojawienia się nadwrażliwość zębowej. Dodatkowo fluorek sodu 1450ppmF- tworzy na szkliwie warstwę ochronną, która wzmacnia działanie przeciwpróchnicze pasty oraz obniża pH krytyczne dla szkliwa, przez co chroni je przed demineralizacją i działaniem kwasów. 

To co wyróżnia pastę do zębów ApaCare Oralactin spośród większości dostępnych na rynku past do zębów to zawartość naturalnych substratów prebiotycznych, które w szczególności sprzyjają wzrostowi zdrowych bakterii w jamie ustnej. Dodatki postbiotyczne, takie jak inaktywowane bakterie lub bioaktywne substancje komunikacyjne, wspomagają regulację i regenerację zrównoważonej, zdrowej flory bakteryjnej jamy ustnej. 

 

ApaCare Oralactin pasta do zębów z prebiotykami

 

Płyn do płukania jamy ustnej ApaCare Oralactin również zawiera fluorek sodu 250ppmF-, dzięki czemu wspomaga codzienną remineralizację szkliwa. Płyn stanowi doskonałe uzupełnienie dla pasty do zębów oraz jako produkt do stosowania między szczotkowaniami, dla zachowania właściwej higieny jamy ustnej. Dzięki zawartości prebiotyków i postbiotyków płyn również wspiera zdrową florę bakteryjną w jamie ustnej wzmacniając działanie pasty do zębów. Płyn ApaCare Oralactin dodatkowo zawiera kwas hialuronowy, który wspomaga regulację nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej, łagodzi stany zapalne i przyspiesza gojenie ran wewnątrz ustnych.

 

Rezultaty po dwóch miesiącach stosowania pasty do zębów i płynu do płukania jamy ustnej ApaCare Oralactin

Pastę do zębów i płyn do płukania jamy ustnej ApaCare Oralactin stosowałam codziennie przez okres dwóch miesięcy. Dodam, że na czas testowania produktów ApaCare Oralactin odstawiłam wszystkie inne pasty do zębów i płukanki, gdyż najczęściej stosuję różne preparaty, różnych marek wymiennie. Chciałam jednak możliwie najlepiej odczuć pozytywne skutki (lub ich brak) stosowania produktów ApaCare Oralactin.

Na początek wspomnę o konsystencji pasty, która jest połączeniem klasycznej, kremowej formuły i żelu, dzięki czemu bardzo szybko i dokładnie rozpływa się po całej jamie ustnej. Myślę, że dzięki bardziej żelowej formie jeszcze lepiej dociera w trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, co z pewnością zwiększa obszar działania. Pasta do zębów ApaCare Oralactin posiada bardzo łagodny smak słodkiej mięty. Nie wywołuje uczucia pieczenia czy podrażnienia błon śluzowych, ale efekt odświeżenia pozostaje w jamie ustnej na dłużej. 

Płyn do płukania jamy ustnej ApaCare Oralactin posiada klasyczną, wodnistą konsystencję czym znacznie różni się od klasycznej wersji płynu ApaCare Liquid. Posiada podobny do pasty, smak słodkawej mięty, który jest bardzo delikatny i łagodny w odczuciu. Płyn również nie wywołuje pieczenia czy podrażnienia błon śluzowych. Posiada lekko seledynową barwę, która nie barwi z żaden sposób zębów oraz wypełnieniem protetycznych. 

 

ApaCare Oralactin opinie

 

Jeżeli chodzi o samo działanie to mam kilka ciekawych spostrzeżeń. Po pierwsze zaczęłam stosować produkty ApaCare Oralactin w momencie, gdy pojawiła się u mnie afta, co prawda w początkowej jeszcze nie bolesnej fazie, ale była już widoczna na bonie śluzowej policzka. Jak już wiele razy wspominałam jestem osobą, która od dziecka cierpi na regularnie pojawiające się afty. Zatem, zaczęłam stosować pastę Oralactin codziennie, myjąc zęby średnio cztery razy dziennie. Płyn stosowałam w ciągu dnia przepłukując jamę ustną w chwili gdy nie mogłam wyszczotkować zębów (moja codzienna higiena jamy ustnej wygląda zawsze tak samo, zmieniają się jedynie produkty, które stosuję). Zaobserwowałam, że po kilku dniach, zmiana na błonie śluzowej nie stawała się większa, a wręcz przeciwnie - zaczęła zanikać (jak afta w końcowej fazie gdy się goi). Nie wystąpiły również dolegliwości bólowe, które pojawiają się zwykle po dwóch, trzech dniach od pojawienia się afty. Podczas dwóch miesięcy stosowania nie pojawiła się, żadna kolejna afta ani żadna inna zmiana. Jeżeli było to wynikiem stosowania produktów ApaCare Oralactin to już je lubię!

To co było natomiast zauważalne już od pierwszych dni stosowania pasty to znaczna poprawa jakości oddechu. Nie jestem osobą, która cierpi na halitozę (nieprzyjemny zapach z ust), ale przez to, że w nocy zwykle oddycham ustami rano zdarza się, że mam w buzi nieprzyjemny posmak. Linia ApaCare Oralactin, pomimo łagodnego smaku, w ciągu dnia pozostawia naprawdę długotrwałe uczucie świeżości. Smak produktów wyczuwalny jest w ustach nawet po 3 godzinach od umycia zębów. To co jednak ja zauważyłam i co mnie pozytywnie zaskoczyło to fakt, że rano budziłam się z całkiem neutralnym, wręcz przyjemnym smakiem w ustach. Przez dwa miesiące stosowania pasty i płynu, nie wyczułam problemu nieprzyjemnego smaku w ustach, który odczuwałam zaraz po przebudzeniu. Jest to kolejny plus jaki przyznaję testowanym produktom. 

Jeżeli chodzi o działanie oczyszczające, to mogę śmiało stwierdzić, że uczucie doskonale domytych zębów oraz gładkość jaką pozostawia pasta ApaCare Oralactin, jest dokładnie taka sama jak po stosowaniu pasty do zębów ApaCare w wersji klasycznej. Pomimo, iż pasta ApaCare Oralactin posiada bardziej żelową konsystencję, bardziej luźną i miękką (jeżeli tak to mogę określić), to uczucie gładkich i błyszczących zębów było porównywalne. 

 

Biorąc pod uwagę widoczne i wręcz natychmiastowe efekty w działania składników prebiotycznych produktów ApaCare Oralactin (zatrzymanie rozwoju afty i brak nowych zmian na błonach śluzowych, poranna świeżość oddechu) myślę, że seria Oralactin sprawdzi się u osób, mających wszelkiego rodzaju zaburzenia flory bakteryjnej w jamie ustnej. Z pewnością poleciłabym wypróbowanie produktów ApaCare Oralactin osobom borykającym się z problemem aft, uszkodzeń błon śluzowych na przykład na skutek leczenia ortodontycznego czy osób dotkniętych halitozą (nieświeżym oddechem). Linię produktów Oralactin poleciłabym również do stosowania osobom narażonym na występowanie stanów zapalanych dziąseł oraz krwawienia, czyli problemów wywołanych m.in. przez złe bakterie w jamie ustnej. 

 

ApaCare Oralactin blog recenzja