Oferta hurtowa - kliknij tutaj

REDESEPT 150g - środek do czyszczenia oraz usuwania kamienia z irygatorów

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 43200
 • Producent: Intersante
 • Waga: 0.25 kg
 • Dostępność: CHWILOWO BRAK W MAGAZYNIE

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 42,42 zł brutto
 • szt.
 • 49,90 zł
 • Niedostępny

Redesept skuteczny środek do czyszczenia i dezynfekcji irygatorów do zębów


Proszek do czyszczenia i dezynfekcji Redesept został opracowany w celu usuwania kamienia, czyszczenia i dezynfekcji irygatorów do zębów, szczoteczek do zębów oraz kubków, uchwytów do szczoteczek i innych akcesoriów do pielęgnacji jamy ustnej. Proszek Redesept spełnia dwa najważniejsze zadania, oczyszcza irygator dentystyczny, odkamienia jak również działa antybakteryjnie zapewniając kompleksową ochronę wszystkich urządzeń do irygacji jamy ustnej.

 

Jak działa proszek do odkamieniania i dezynfekcji Redesept

 • Oczyszcza - Redesept zawiera aktywne substancje czyszczące oraz aktywny tlen. Składniki te zapewniają skuteczne oczyszczanie w ciągu zaledwie kilku minut.
 • Dezynfekuje - Naukowe testy potwierdzają skuteczność dezynfekcyjną proszku Redesept, który już po 15 minutach zabija zarazki S.Mutans i C.Albicans.
 • Odkamienia - Specjalny czynnik usuwający kamień zapewnia skuteczne usunięcie osadów wapnia z irygatorów do do zębów, szczoteczek do zębów, kubków oraz uchwytów na końcówki wymienne.

 

Redesept proszek do dezynfekcji i odkamieniania irygatora do zębów

 

Dezynfekcja irygatora do zębów

Wilgotne środowisko, jakie występuje w irygatorach do zębów, kubkach, uchwytach na końcówki czy na szczoteczkach do zębów zapewnia doskonałe warunki do rozwoju różnorodnych bakterii. Dla zachowania prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej urządzeniami wolnymi od bakterii jest częste i regularne stosowanie proszku do dezynfekcji Redesept, którego skuteczność została naukowo zbadana.

Dwa szeroko rozpowszechnione, uciążliwe, a często i niebezpieczne typy zarazków mają szczególny wpływ na higienę jamy ustnej, które proszek do dezynfekcji Redesept skutecznie eliminuje:

 • Bakteria Streptococcus Mutans występująca m. in. w kieszonkach przyzębnych.
 • Bakteria Candida Albicans, której obecność stwierdzono na ponad 50% szczoteczek do zębów.

Skuteczna dezynfekcja urządzeń do pielęgnacji jamy ustnej zapobiega infekcjom, chorobami oraz zagrożeniem sanitarnym.

 

Odkamienianie irygatora do zębów

Wielu regionach woda cechuje się wysoką twardością co ma negatywny wpływ na działanie irygatorów dentystycznych. Brak regularnego oczyszczania i odkamieniania urządzenia sprzyja osadzaniu się nalotów oraz gromadzeniu kamienia, co wpływa na spadek ciśnienia irygatora do zębów, a w konsekwencji większą awaryjność. Aby zapewnić prawidłowe działanie i przedłużyć żywotność irygatorów do zębów niezbędne jest regularne usuwanie gromadzącego się w nich osadu wapiennego oraz kamienia. Proszek do czyszczenia irygatorów dentystycznych Redesept, dzięki substancjom aktywnym, dogłębnie i skutecznie oczyszcza przewody, elementy wewnątrz irygatora oraz zbiornik na wodę i dysze czyszczące.

Jak odkamienić irygator do zębów proszkiem Redesept?

Środek Redesept ma postać sypkiego proszku, którego porcję odmierzamy dołączoną do produktu miarką. Wsypujemy odmierzoną ilość proszku do pojemnika irygatora dentystycznego napełnionego ciepłą wodą. Mieszamy roztwór aż do całkowitego rozpuszczenia proszku. Woda po wsypaniu środka Redesept nabiera ładnego, błękitnego koloru. Włączamy na moment irygator tak aby roztwór wypełnił wnętrze urządzenia. Pozostawiamy irygator dentystyczny z roztworem na 30 minut, a następnie wypompowujemy płyn poprzez włączenie irygatora. Po wypróżnieniu pojemnik należy napełnić czystą wodą i ponownie uruchomić urządzenie w celu przepłukania irygatora. Dla jeszcze lepszego efektu można pozostawić mieszaninę wody z proszkiem Redesept na noc.

Zaleca się czyszczenie irygatora raz w miesiącu. Jedno, 150g opakowanie proszku Redesept, wystarcza na około 20 aplikacji.

Skład: kwas amino-sulfonowy, polifosforan wapnia, wodorowęglan sodu, nadtlenek siarczku potasu, monohydrat nadboranu sodu, kwas cytrynowy, lurylowy siarczan sodu, dwutlenek krzemu, barwnik niebieski, olejek miętowy BMP.