Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Jak dbać o irygator do zębów

 

Irygator do zębów dla wielu z nas stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Osoby, które używają irygator wiedzą ile korzyści przynosi dla zdrowia jamy ustnej i nie wyobrażają sobie wieczornej pielęgnacji bez przeprowadzenia irygacji.

Irygatory do zębów to urządzenia, które posłużą nam przez długie lata pod warunkiem, że będziemy o nie dbać. Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, użytkowaniu oraz serwisie irygatorów do zębów chciałabym podzielić sie z Wami kilkoma radami, które z pewnością przedłużą żywotność Waszych irygatorów.

Najczęstsze przyczyny awarii irygatorów do zębów

Bez względu na to czy posiadacie irygator stacjonarny czy bezprzewodowy należy go regularnie oczyszczać. Serwisy zajmujące się reklamacjami irygatorów wskazują, że najczęstsze awarie urządzeń wynikają z ich niewystarczającego oczyszczanie a w następnej kolejności ze złego użytkowania.

W przypadku irygatorów stacjonarnych najczęstszą awarią jest uszkodzenie przewodu wodnego. Popularnie nazywany wężyk z rączką ulega zatkaniu na skutek nieregularnego odkamieniania co skutkuje zmniejszeniem ciśnienia wody. Wężyki ulegają również zniszczeniu z powodu niewłaściwego użytkowania irygatora, głównie poprzez stosowanie do irygacji substancji innych niż woda. Wszelkiego rodzaju płyny do płukania jamy ustnej czy napary z ziół zatykają urządzenie i przewód. Zdarza się również, że przewód ulega deformacji na skutek zbyt mocnego rozciągania (gdy urządzenie stoi w dalszej odległości od umywalki i użytkownik każdorazowo musi naciągać wężyk aby przeprowadzić irygację) lub niewłaściwego odkładania rączki do uchwytu, po którym przewód zagina się i deformuje.

Irygatory bezprzewodowe również ulegają zakamienieniu w wyniku nieregularnego oczyszczania a także w wyniku stosowania płynów innych niż woda. W wyniku niewłaściwego użytkowania mogą też ulec szybszemu zużyciu akumulatory irygatorów bezprzewodowych. Większość z nich posiada ładowarki indukcyjne, które stanowią zarazem podstawkę do wygodnego przechowywania irygatora. Użytkownicy bardzo często podłączają swoje ładowarki do prądu na stałe aby po każdorazowym odłożeniu irygatora bezprzewodowego bateria była doładowywana. Jest to z pewnością komfort dla użytkownika, gdyż irygator jest zawsze gotowy do pracy jednak część akumulatorów tego "bardzo nie lubi" a doładowywanie urządzenia po każdym użyciu powoduje skrócenie żywotności baterii.

Zakamieniony irygator do zębów

Czym oczyszczać irygator do zębów

Przez wiele lat do odkamieniania urządzeń mających kontakt z wodą w tym irygatorów do zębów większość z nas stosowała popularne, domowe sposoby a ocet czy kwasek cytrynowy z pewnością należą do tych najpopularniejszych. Skutecznie odkamieniały irygatory zarówno stacjonarne jak i bezprzewodowe. Sama nie raz przygotowywałam mikstury wody z octem bądź kwaskiem cytrynowym wierząc, że właściwie dbam o swój irygator. Kwasek cytrynowy czy ocet dobrze sobie radziły z kamieniem jednak źle działały na tworzywa, z którego wykonane są przewody.

W biegiem lat i wzrostem popularności irygatorów a co za tym idzie zwiększonej sprzedaży zaczęły pojawiać się reklamacje dotyczące uszkodzenia przewodów wodnych. Gumowe przewody zaczynały przeciekać a także twardnieć. Serwisy zaczęły informować Klientów, że materiał, z którego wykonane są przewody uszkadzają nasze domowe specyfiki. Serwisy większości najpopularniejszych marek irygatorów do zębów zaczęły rekomendować specjalistyczny proszek do odkamieniania irygatorów dentystycznych, który posiada także właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Nie wiem czy wyeliminował on problem na dobre ale z pewnością zauważyliśmy zmniejszenie liczby reklamacji przeciekającego, zniszczonego przewodu.

Odkamieniacz do irygatora

Redesept to proszek do oczyszczania i dezynfekcji irygatora, który dokładnie odkamienia urządzenie nie uszkadzając gumowych przewodów. Skuteczność proszku Redesept została naukowo zbadana. Redesept nie tylko skutecznie oczyszcza irygator z kamienia i osadów ale także dezynfekuje. Eliminuje dwa szeroko rozpowszechnione i uciążliwe typy zarazków, które mają szczególnie negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Są nimi bakteria Streptococcus Mutans występująca między innymi w anatomicznych kieszonkach dziąsłowych oraz bakteria Candida Albicans, której obecność stwierdzono na ponad 50% szczoteczek do zębów.

Skuteczna dezynfekcja urządzeń do higieny jamy ustnej zapobiega infekcjom oraz zagrożeniem sanitarnym. Dodatkowo proszek do czyszczenia irygatorów Redesept pozostawia miętowy zapach, który utrzymuje się bardzo długo. Regularne oczyszczanie irygatora do zębów proszkiem Redesept daje pewność, że nasze urządzenie jest doskonale oczyszczane i zdezynfekowane. Mamy pewność, że mechanizm irygatora jak i przewód są właściwie oczyszczanie i nie ulegną awarii. Dzięki temu nasz irygator zawsze generuje właściwe ciśnienie, które zapewnia efektywną irygację. Minimalizujemy także ryzyko chorób zębów i dziąseł oraz innych infekcji śluzówki, które mogą powstawać w wyniku użytkowania brudnych urządzeń do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Proszek Redesept polecany jest także do oczyszczanie innych artykułów do codziennej higieny jamy ustnej w tym szczoteczek do zębów, kubeczków czy uchwytów na końcówki do szczoteczek.

Jak oczyszczać irygator do zębów

A zatem jeżeli posiadamy irygator do zębów to należy go regularnie oczyszczać. W tym celu zaleca się stosowanie specjalistycznych środków do czyszczenia irygatorów dentystycznych minimum raz w miesiącu. Samo oczyszczanie jest niezwykle proste i szybkie.

Jak odkamienić irygator do zębów

W opakowaniu proszku do irygatorów Redesept znajduje się miarka, która odmierza porcję preparatu potrzebną do jednorazowego użycia. Jest to niezwykle wygodny i oszczędny sposób dozowania proszku. Do oczyszczania irygatorów stacjonarnych zaleca się użycie jednej miarki natomiast w przypadku irygatorów bezprzewodowych, które posiadają mniejszy zbiornik, zaleca się użycie połowy porcji.

Redesept proszek do czyszczenia irygatorow do zebow

A zatem przystępując do czyszczenia irygatora należy napełnić jego zbiornik letnią wodą. Odmierzoną dawkę proszku wrzucamy do zbiornika z wodą i delikatnie mieszamy. Woda zabarwi się na kolor niebieski. Zaleca się na chwilę uruchomić irygator tak aby mieszanka wody z proszkiem dostała się do przewodów w urządzeniu a następnie wyłączamy urządzenie i czekamy 15 minut. Czas pomoże nam odmierzyć sam preparat, który w miarę upływu czasu będzie robił się przeźroczysty. Po utracie koloru naszej mikstury należy uruchomić irygator i pozwolić na wypompowanie całej zawartości zbiornika. W trakcie oczyszczania urządzenia czyścimy i dezynfekujemy także dyszę czyszczącą. Po opróżnieniu zaleca się ponowne napełnienie zbiornika czystą wodą i włączenie irygatora aby raz jeszcze przepuścić wodę przez elementy urządzenia. Nie zaleca się przeprowadzania irygacji bezpośrednio po czyszczeniu urządzenia proszkiem Redesept.

Jak dbać o irygator do zebow

Proszek do czyszczenia i dezynfekcji irygatora Redesept kosztuje około 49 złotych ale przy użyciu raz w miesiącu wystarczy na około 12 użyć. Tak więc jedno opakowanie proszku zapewni całoroczną pielęgnację naszego irygatora a w przypadku irygatora bezprzewodowego wystarczy na znacznie dłużej. Biorąc pod uwagę korzyści jakie daje regularne stosowanie proszku Redesept dla kondycji samego urządzenia oraz efektywności i bezpieczeństwa naszej irygacji cena jest jak najbardziej atrakcyjna.

Basia

Sklep stomatologiczny HappyDental