Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Recenzja irygatora do zębów Oral-B AquaCare 6

 

Irygator do zębów Oral-B AquaCare 6 to zupełna nowość w ofercie bezprzewodowych irygatorów do zębów. Produkt pojawił się właśnie na naszych sklepowych półkach ale zanim zaczęliśmy oferować go Klientom należało bardziej mu się przyjrzeć. Od lat bowiem kierujemy się zasadą, że najrzetelniej przedstawimy produkt jak sami go wypróbujemy. Możemy wówczas opowiedzieć Wam trochę teorii, którą przekazuje sam producent ale przede wszystkim możemy przedstawić urządzenie również od strony użytkownika. Pytania o funkcjonalność to nadal najczęściej zadawane przez Was pytania stąd postaram się jak najdokładniej opisać jego zalety i ewentualne wady w codziennej higienie jamy ustnej.

Irygator Oral-B AquaCare 6 to nowoczesny irygator bezprzewodowy

Irygator do zębów AquaCare 6 to urządzenie bezprzewodowe zasilane przez wbudowany akumulator jonowo-litowy. Bezprzewodowy charakter irygatora pozwala na przeprowadzenie irygacji dosłownie w każdych warunkach. Dzięki temu irygator Oral-B AquaCare 6 to doskonały irygator turystyczny, który dzięki niewielkim wymiarom oraz niskiej wadze bez problemu zmieści się w każdej walizce a nawet większej kosmetyczce. Doskonale sprawdzi się w podróży, szkole czy pracy.

Recenzja irygatora do zębów Ora-B AquaCare 6

Nowoczesny design, elegancka forma i najlepszej jakości materiały nadają urządzeniu ponadczasowy look oraz sprawiają, że będzie doskonale prezentował się w każdej łazience. Irygator Oral-B AquaCare 6 posiada 3 tryby pracy o różnej intensywności czyszczenia oraz jako jedyny irygator bezprzewodowy generuje dwa rodzaje strumienia, punktowy i rotacyjny. Dodatkowo technologia OxyJet napowietrza strumień wody, który jest przyjemniejszy w odbiorze oraz dzięki mikro pęcherzykom powietrza usuwa bakterie beztlenowe. Ponad to urządzenie posiada funkcję regulacji pulsacji strumienia z klasycznego, ciągłego do pojedynczych strzałów, tzw. tryb na żądanie. Urządzenie prezentuje się niezwykle elegancko a oferowane funkcje mają zwiększyć efektywność, bezpieczeństwo i komfort codziennej irygacji jamy ustnej.

Jak działa irygator Oral-B AquaCare 6 ?

Irygator do zębów Oral-B AquaCare 6 jest bardzo prosty w użyciu. Przed przystąpieniem do irygacji należy napełnić zbiornik wodą. Zbiornik posiada stosunkowo duży otwór stąd łatwo się go napełnia. Z panelu sterowania należy wybrać jeden z trzech trybów pracy, ustawić rodzaj strumienia a następnie uruchomić irygator przyciskiem on/off. Do wyboru mamy tryb intensywny, średni oraz delikatny a wybór to kwestia zupełnie indywidualna.

Irygator do zębów Oral-B AquaCare 6

Konstrukcja dyszy (końcówki do irygatora) pozwala nam również na wybranie odpowiedniego dla naszych potrzeb rodzaju strumienia. W górnej części dyszy znajduje się przesuwny, szary przycisk, który w górnym położeniu generuje strumień punktowy a w dolnym strumień rotacyjny. 

Dysza do irygatora OralB

Z pewnością aby przeprowadzić dokładną irygację jamy ustnej należy napełniać zbiornik kilkukrotnie. Pojemność zbiornika to około 160ml i jest to standardowa wielkość jeżeli mówimy o irygatorach bezprzewodowych. Wprawiony użytkownik będzie zmuszony napełnić zbiornik 3-4 razy w celu przeprowadzenia dokładnej irygacji. Niewielka waga urządzenia nawet po napełnieniu zbiornika wodą pozwala na wygodną irygację. Przy pełnym zbiorniku mamy możliwość większego przechylania urządzenia w celu dotarcia do miejsc czyszczonych jednak wraz z obniżaniem poziomu wody urządzenie przy niewielkim przechyleniu przerywa pulsację.

Zbiornik na wodę irygatora AquaCare 6

Po zakończeniu irygacji należy opróżnić zbiornik wody oraz pozwolić na jego swobodne wyschnięcie. Irygator możemy przechowywać na dołączonej do zestawu ładowarce indukcyjnej. Dla zapewniania dłuższej żywotności akumulatora zaleca się jednak aby ładowarka podczas przechowywania irygatora nie była podłączona do prądu. Producent rekomenduje ładowanie urządzenia po całkowitym rozładowaniu akumulatora.

Moja opinia o irygatorze Oral-B AquaCare 6

Po wyjęciu z pudełka irygator na prawdę "cieszy oko". Jest wyjątkowo elegancki, przyjemny w dotyku oraz doskonale wpasował się w wystrój mojej łazienki co prezentuję na zdjęciach. Za wygląd od razu przyznaję mu 5 gwiazdek w 5-stopniowej skali oceny.

Funkcjonalność? Jak każdy irygator bezprzewodowy tak i Oral-B AquaCare 6 ma swoje mocne i nieco słabsze strony. Zasilanie akumulatorowe pozwala na użycie irygatora dosłownie wszędzie, co w przypadku pacjentów noszących stały aparat ortodontyczny jest ogromną zaletą. Niewielkie wymiary sprawiają, że irygator nie zabiera dużo miejsca na łazienkowej półce czy w walizce. W mojej łazience stał się całkiem eleganckim dodatkiem. Słabą stroną zasilania akumulatorowego jak w każdym urządzeniu turystycznym będzie to, że w miarę upływu czasu, przy codziennym użytkowaniu zauważymy spadek ciśnienia spowodowany zużyciem akumulatora. Urządzenia bezprzewodowe określane są mianem turystycznych gdyż najlepszej sprawdzają się w użyciu od czasu do czasu. Nie są tak wygodne w codziennym użyciu jak irygatory stacjonarne ale to również może być kwestią indywidualną.

Irygator Oral-B AquaCare 6

Efektywność czyszczenia jest bardzo dobra i w zupełności spełnia moje indywidualne potrzeby. Ciśnienie strumienia czyszczącego producent określa jako zoptymalizowane w celu spełnienia standardów bezpieczeństwa higieny jamy ustnej. W mojej ocenie, mając na uwadze inne przetestowane przeze mnie irygatory do zębów, ciśnienie w AquaCare 6 jest najdelikatniejsze z dotychczas używanych. Najdelikatniejsze nie znaczy jednak mniej efektywne. Dla moich potrzeb, biorąc pod uwagę implant oraz wrażliwość dziąseł na dotyk i łaskotanie, moc strumienia w irygatorze Oral-B AquaCare 6 jest idealna. Myślę jednak, że osoby oczekujące intensywnej irygacji miejsc trudno dostępnych mogą nie być w pełni usatysfakcjonowane. Dużym plusem jest funkcja OxyJet czyli napowietrzania strumienia wody, gdyż sprawia ona, że strumień jest bardzo łagodny w odbiorze co w moim przypadku wyraźnie zwiększa komfort irygacji.

Osobiście uwielbiam strumień rotacyjny, który jest niezwykle przyjemny i odczuciu i mniej "łaskocze" w język. Producent rekomenduje strumień punktowy do codziennej irygacji jamy ustnej a strumień rotacyjny do masażu dziąseł. Uważam, że oba zapewniają dokładną irygację a wybór to kwestia indywidualna każdego Użytkownika. Dla moich potrzeb w tym pielęgnacji implantu oraz wrażliwości na strumień w postaci łaskotania dużo lepiej sprawdza się strumień rotacyjny. Irygator Oral-B AquaCare 6 dokładnie usunął resztki pokarmów z przestrzeni międzyzębowych co mogłam zauważyć "gołym okiem" na dnie umywalki czy na dnie brodziku. Spełnił zatem swoje zadanie a przy tym nie łaskotał ani nie odczuwałam nieprzyjemnego ukłucia jakie towarzyszyło mi korzystając z irygatorów o większym ciśnieniu oraz nienapowietrzonym strumieniu wody.

Nieco uciążliwe jest dla mnie wielokrotne napełnianie zbiornika z wodą. Dokładne oczyszczenie całej jamy ustnej wymagało ode mnie 4-5 krotnego napełniania zbiornika. Mam też wrażenie, że woda jest bardzo szybko wypompowywana. Najwygodniej było mi używać irygator pod prysznicem gdyż woda wyjątkowo ocieka po ręce i urządzeniu w trakcie irygacji. Po pierwszej irygacji miałam zachlapaną łazienkę ale pod prysznicem sprawdza się rewelacyjnie bo nie muszę się przejmować lejącą się po rękach wodą.

Irygator dentystyczny Oral-B AquaCare 6

Dużą zaletą jest wybór trybu czyszczącego przed uruchomieniem urządzenia. Osobnym przyciskiem wybieram tryb czyszczący, następnie ustawiam rodzaj strumie i włączam irygator. Niezwykle wygodny i intuicyjny panel sterowania ułatwia użytkowanie. Doskonale rozwiązana jest kwestia wymiany dyszy. Przycisk zwalniający blokadę dyszy ukryty jest w górnej części urządzenia, pokrytej gumową powłoką dzięki czemu mokre palce nie ślizgają się i w szybki sposób możemy wymienić końcówkę. Jest to niezwykle wygodne i estetyczne rozwiązanie.

Dysza do irygatora OralB AquaCare

Irygator Oral-B AquaCare 6 ocena

Biorąc pod uwagę bezprzewodowy charakter i wszystkie niedogodności jakie mam z użytkowaniem irygatorów turystycznych to ciśnienie, rodzaj strumienia oraz wygląd bardzo mi odpowiadają. Irygator dokładnie oczyścił miejsca trudno dostępne czego dowodem były pozostałości w umywalce. Możliwość zmiany strumienia z punktowego na rotacyjny przy pomocy jednego przycisku to dla mnie ogromny plus gdyż strumień rotacyjny jest dla mnie niezwykle przyjemny i zwiększa komfort irygacji. Elegancki, minimalistyczny wygląd również bardzo mi odpowiada i myślę, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Jest to z pewnością irygator delikatny, który oczyszcza i pielęgnuje dziąsła. Doskonale sprawdzi się u osób z wrażliwymi, delikatnymi dziąsłami, pacjentów z paradontozą oraz do pielęgnacji implantów i innych prac protetycznych. Dla osób oczekujących mocnej, intensywnej irygacji może nie być satysfakcjonujący. Moje oczekiwania spełnił a biorąc pod uwagę najniższy koszt dysz wymiennych, które należy regularnie wymieniać, uważam, że irygator Oral-B AquaCare 6 jest godny polecenia.