Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Szczoteczka Megasonex M8 - dobra szczoteczka ultradźwiękowa

 

Szczoteczka ultradźwiękowa Megasonex

Szczoteczki obrotowe są powszechnie znane i używane. Szczoteczki soniczne przebojem wdzierają się i zdobywają uznanie Użytkowników. Najnowszej generacji szczoteczka Megasonex M8 prezentuje technologię soniczną wspomaganą działaniem ultradźwięków! O szczoteczce MEGASONEX mówi się coraz częściej. Mamy wiele zapytań o jej sposób działania, zalety i czy rzeczywiście jest taka REWELACYJNA?! Na pewno szczoteczka MEGASONEX jest godna uwagi i polecenia ale oceńcie sami :)

 

Kilka słów o technologii ultradźwiękowej

Ultradźwięk to dźwięk o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na niego reagować. Dlatego też fale emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX nie są dla nas słyszalne. Szczoteczka MEGASONEX M8 posiada wbudowany kryształ piezoelektryczny Megacrystal, który ukryty jest w rękojeści szczoteczki, wprawiony w ruch generuje 96 000 000 drgań na minutę, które przekładają się na falę ultradźwiękową o częstotliwości 1,6 MHz. Częstotliwość ta jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek elektrycznych. Szczotki so­niczne wprawiają włosie w drgania o mocy od 15 000 do 40 000 na minutę, które odpowiadają około 333 Hz. Częstotliwość ta jest więc blisko 4 800 razy niższa od tej, wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX M8. Zastosowana w szczoteczce częstotliwość fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna i została dopuszczona do użytku domowego przez amerykańską FDA już ponad 20 lat temu. O jej bezpieczeństwie najlepiej świadczy fakt, że lekarze od wielu lat używają tej lub podobnych częstotliwości fal dźwiękowych do leczenia uszkodzonych i złamanych kości oraz ran skóry. Właśnie ze względu na zastosowanie częstotliwość 1,6 Mhz potocznie nazywana jest „terapeutyczną”. W przypadku szczoteczki MEGASONEX najważniejsze jest jednak to, że fale dźwiękowe o tej częstotliwości mają również działanie antybakteryjne.

 

Megasonex szczoteczka ultradźwiękowa

 

Skuteczność potwierdzona naukowo

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny i Stomatologii w Tokyo potwierdziło znakomite własności ultradźwięków. Bakterie Streptococcus odpowiedzialne za tworzenie się płytki nazębnej, zostały wystawione na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 Mhz (96.000.000 pulsacji na minutę). W wyniku tego działania łańcuchy bakterii zostały rozerwane, czyniąc je w efekcie nieszkodliwymi. Badanie zostało przeprowadzone na oryginalnej wersji szczoteczki Ultima, która nie wytwarzała podczas badania żadnych dodatkowych ruchów sonicznych. Badanie zostało opublikowane w magazynie „Japanese Journal of Conservative Dentistry”, Vol. 42, No. 2, 1999. Zdjęcie przedstawia łańcuchy bakterii przed (lewy) i po (prawy) działaniem ULTRADŹWIĘKÓW.

 

Szczoteczka ultradźwiękowa, a higiena jamy ustnej

Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej szczoteczka zapewnia bardzo delikatne czyszczenie. Dzięki temu unikamy ścierania szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manualnych i elektrycznych szczoteczek do zębów. Podczas mycia, fale ultradźwiękowe wywierają pozytywny wpływ na dziąsła, poprawiając krwioobieg w naczyniach krwionośnych jamy ustnej poprzez delikatny masaż poddanych falom ultradźwiękowych powierzchni ciała. Jest idealna dla osób mających wrażliwe dziąsła z tendencją do stanów zapalnych i chorób. Szczoteczka Megasonex pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i poniżej linii dziąseł. Bakterie tworzące płytkę nazębną zbierają się na zębach zarówno powyżej jak i poniżej linii dziąseł. Fale ultradźwiękowe w odróżnieniu od tradycyjnych szczoteczek do zębów pozwalają na eliminację bakterii znajdujących nawet do 5 mm poniżej linii dziąsła. Z tego względu MEGASONEX znakomicie sprawdza się w przypadku osób z aparatami ortodontycznymi, wieloma wypełnieniami, licówkami, implantami i innymi uzupełnieniami protetycznymi. Regularne czyszczenie zębów szczoteczką MEGASONEX zapewnia uczucie świeżości i nieskazitelnej czystości.

 

Szczoteczka ultradźwiękowa Megasonex

 

Użyta technologia

Szczoteczka MEGASONEX M8 jest bardzo prosta w użyciu. Posiada 3 tryby pracy, które zmienia się jednym przyciskiem. W każdym trybie emitowane są ultradźwięki a zmienia się częstotliwość drgań sonicznych: 1. NORMALNY - 18 000 wibracji sonicznych na minutę + ULTRADŹWIĘKI 2. DELIKTANY - 9 000 wibracji sonicznych na minutę + ULTRADŹWIĘKI 3. BEZ RUCHU - brak wibracji sonicznych , TYLKO ULTRADŹWIĘKI Szczoteczka Megasonex ma budowany akumulator jonowo-litowy, który zapewnia długą pracę szczoteczki i można go doładowywać w dowolnym momencie. Megasonex jest kompatybilna z końcówkami wymiennymi Megasonex, które występują w wersji z miękkim i średniej twardości włosiem. Dzięki specjalistycznej końcówce w formie skrobaka do języka, szczoteczka Megasonex daje możliwość na profesjonalną pielęgnację języka. Jest to niezwykle ważna czynność w codziennej pielęgnacji jamy ustnej gdyż właśnie na języku gromadzi się większość bakterii odpowiedzialnych za tworzenie się płytki nazębnej oraz powstanie nieświeżego oddechu. Osad na języku zakłóca prawidłową florę bakteryjną, co sprzyja powstawaniu osadów nazębnych i może zakłócić zmysł smaku. Szczoteczkę Megasonex miałam okazję testować przez okres jednego roku. Czy mnie zachwyciła? Czy polecę ją innym? MEGASONEX nie jest szczoteczką dla mnie, gdyż nie mam żadnych problemów z chorobami dziąseł, wrażliwymi zębami itp. Działania ultradźwięków zatem nie odczułam ale z pewnością szczoteczka jest niezwykle delikatna i przyjemna w użyciu. W codziennej pielęgnacji jamy ustnej stawiam na mocniejsze czyszczenie dlatego też wybrałam szczoteczkę soniczną. Drgania w MEGASONEX są dużo delikatniejsze i w przypadku osób oczekujących mocnego czyszczenia, szczoteczka się nie sprawdzi. Jednak Ci, którzy potrzebowali szczoteczki o właściwościach leczniczych są w 100% zadowoleni z działania szczoteczki MEGASONEX. Potwierdzają to pozytywnymi opiniami, które umieszczane są na wielu portalach opiniujących.