Oferta hurtowa - kliknij tutaj

MEGASONEX M8 - szczoteczka ultradźwiękowa i soniczna

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 25201
 • Producent: MEGASONEX
 • Waga: 0.8 kg
 • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 569,05 zł brutto
 • szt.
 • 599,00 zł

Szczoteczka ultradźwiękowa MEGASONEX M8

to najbardziej zaawansowana technologicznie szczoteczka elektryczna do zębów, która łączy technologię ultradźwiękową z drganiami sonicznymi zapewniając doskonałą jakość szczotkowania zębów i pielęgnacji całej jamy ustnej.


Szczoteczka MEGASONEX, poprzez zastosowanie technologii fal ultradźwiękowych, nie usuwa nalotu wyłącznie poprzez mechaniczne ścieranie, lecz za pomocą działania ultradźwięków rozbijających płytkę nazębną tworzącą się na zębach. Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki wykorzystaniu specjalnego kryształu MEGACRYSTAL umieszczonego w główce szczoteczki, który wprawiony w ruch wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 Mhz = 1.600.000 Hz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96.000.000 pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych oraz sonicznych szczoteczek do zębów. Typowe szczoteczki soniczne wprawiają główkę szczoteczki w ruch od 15 000 do 40 000 ruchów na minutę (od 250 do 666 Hz). Częstotliwość ta jest więc niższa od tej wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX uśredniając aż 4 800 razy!

Szczoteczka MEGASONEX M8

Technologia ultradźwiękowa MEGASONEX M8

Po uruchomieniu szczoteczki ultradźwiękowej MEGASONEX, znajdujący się w główce szczoteczki kryształ MEGACRYSTAL wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 miliona drgań na sekundę (wielokrotnie wyższej niż wykorzystywana w popularnych szczoteczkach sonicznych). Jak pokazują wyniki badań, tak wysoka częstotliwość fal dźwiękowych niszczy znajdujące się w jamie ustnej bakterie chorobotwórcze, nie tylko poprzez rozrywanie istniejących pomiędzy nimi połączeń, ale także poprzez niszczenie powierzchni ich komórek. Efekt ten osiągany jest już w momencie, gdy włosie szczoteczki znajduje się w odległości 5 mm od powierzchni zębów.

 

zasada działania terapeutycznych fal ultradźwiękowych szczoteczki Megasonex

 

Rys. Łańcuchy bakterii przed (lewy) i po (prawy) działaniem ULTRADŹWIĘKÓW.


Zastosowana w szczoteczce elektrycznej częstotliwość fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna i została dopuszczona do użytku domowego przez amerykańską FDA już ponad 20 lat temu. O jej bezpieczeństwie najlepiej świadczy fakt, że lekarze od wielu lat używają tej lub podobnych częstotliwości fal dźwiękowych do leczenia uszkodzonych i złamanych kości oraz ran skóry. Właśnie ze względu na zastosowanie częstotliwość 1,6 Mhz potocznie nazywana jest „terapeutyczną”. W przypadku szczoteczki MEGASONEX najważniejsze jest jednak to, że fale dźwiękowe o tej częstotliwości mają również działanie antybakteryjne.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny i Stomatologii w Tokyo potwierdziło znakomite właściwości ultradźwięków. Bakterie Streptococcus odpowiedzialne za tworzenie się płytki nazębnej, zostały wystawione na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 Mhz (96.000.000 pulsacji na minutę). W wyniku tego działania łańcuchy bakterii zostały rozerwane, czyniąc je w efekcie nieszkodliwymi. Badanie zostało przeprowadzone na oryginalnej wersji szczoteczki Ultima, która nie wytwarzała podczas badania żadnych dodatkowych ruchów sonicznych. Badanie zostało opublikowane w magazynie „Japanese Journal of Conservative Dentistry”, Vol. 42, No. 2, 1999.4.

 

działanie szczoteczki ultradźwiękowej MEGASONEX M8

 

Rys. Działanie ULTRADŹWIĘKÓW emitowanych przez mechanizm szczoteczki ultradźwiękowej MEGASONEX.

 

Jak działa szczoteczka ultradźwiękowa MEGASONEX?

Mechanizm szczoteczki elektrycznej MEGASONEX generuje fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 miliona drgań na sekundę oraz w zależności od trybu pracy, wibracje soniczne o częstotliwości od 9 000 do 18 000 drgań na minutę. Szczoteczka ultradźwiękowa MEGASONEX, jako jedyna na rynku szczoteczka elektryczna do zębów, łączy zalety antybakteryjnego działania ultradźwięków z jakością szczotkowania (mechanicznego czyszczenia) przy zastosowaniu ruchów wymiatających.

Szczoteczka elektryczna MEGASONEX M8 posiada 3 tryby pracy, dzięki czemu dopasowuje moc szczotkowania do indywidualnych potrzeb Użytkownika:

 • NORMALNY - 18 000 wibracji sonicznych na minutę + ULTRADŹWIĘKI
 • DELIKTANY - 9 000 wibracji sonicznych na minutę + ULTRADŹWIĘKI
 • BEZ RUCHU - brak wibracji sonicznych , TYLKO ULTRADŹWIĘKI

Dzięki unikalnym rozwiązaniom szczoteczka MEGASONEX jest idealnym wyborem w przypadku pacjentów z wrażliwymi dziąsłami czy wymagającymi bardzo dokładnego czyszczenia. Szczoteczka, w odróżnieniu od konkurencyjnych produktów, jest naprawdę miękka i delikatna, ponieważ całą "brudną robotę" wykonują za nią emitowane ultradźwięki. Dzięki temu wibracje mechaniczne w szczoteczce elektrycznej MEGASONEX mogą być co najmniej dwukrotnie mniejsze niż w przypadku konkurencyjnych szczoteczek chroniąc szkliwo zębów.

Należy mieć na uwadze, że ultradźwięk to dźwięk o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na niego reagować. Dlatego też fale emitowane przez szczoteczkę ultradźwiękową MEGASONEX nie są dla nas słyszalne, co bardzo często wprawia w zakłopotanie początkujących Użytkowników, którzy po włączeniu szczoteczki elektrycznej MEGASONEX w trybie bez wibracji sonicznej, doszukują się jakiegokolwiek ruchu bądź dźwięku.


Zalety szczoteczki ultradźwiękowej MEGASONEX

 • Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej, pozwala na bardzo delikatne czyszczenie. Dzięki temu unikamy ścierania szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manualnych i elektrycznych szczoteczek do zębów.
 • Pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i poniżej linii dziąseł.  Z tego względu MEGASONEX znakomicie sprawdza się w przypadku osób z aparatami ortodontycznymi, wieloma wypełnieniami, licówkami czy implantami.
 • Bakterie tworzące płytkę nazębną zbierają się na zębach zarówno powyżej jak i poniżej linii dziąseł. Fale ultradźwiękowe w odróżnieniu od tradycyjnych szczoteczek do zębów pozwalają na eliminację bakterii znajdujących nawet do 5 mm poniżej linii dziąsła.
 • Podczas mycia, fale ultradźwiękowe wywierają pozytywny wpływ na dziąsła, poprawiając krwioobieg w naczyniach krwionośnych jamy ustnej poprzez delikatny masaż poddanych falom ultradźwiękowych powierzchni ciała.
 • Regularne czyszczenie zębów szcz. MEGASONEX zapewnia uczucie świeżości i czystości.


Skład zestawu szczoteczki ultradźwiękowej MEGASONEX M8

 • szczoteczka (napęd) MEGASONEX M8
 • końcówka wymienna ze średniej twardości włosiem
 • końcówka wymienna z miękkim włosiem
 • ładowarka indukcyjna do szczoteczki
 • zasilacz do ładowarki (100-240V)
 • etui podróżne na szczoteczkę
 • instrukcja w języku polskim i angielskim

 

Szczoteczka MEGASONEX objęta jest dwuletnią gwarancją producenta/dystrybutora.

 

MEGASONEX M8 opis zestawu

Instrukcja obsługi szczoteczki Megasonex M8