Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Szczoteczka Megasonex - ultradźwiękowa szczoteczka do zębów

 

Szczoteczki elektryczne rotacyjne są powszechnie znane i używane. Szczoteczki soniczne przebojem wdarły się na rynek produktów do higieny jamy ustnej zdobywając uznanie specjalistów i Użytkowników. Najnowszej generacji szczoteczka Megasonex prezentuje technologię soniczną wspomaganą działaniem ultradźwięków. Szczoteczka Megasonex to najbardziej zaawansowana technologicznie szczoteczka elektryczna do zębów.

Szczoteczka Megasonex - kilka słów o technologii ultradźwiękowej

Ultradźwięk to dźwięk o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na niego reagować. Dlatego też fale emitowane przez szczoteczkę Megasonex nie są dla nas słyszalne.

Szczoteczka Megasonex posiada wbudowany  kryształ piezoelektryczny Megacrystal, który ukryty jest w rękojeści szczoteczki. Wprawiony w ruch generuje 96 000 000 drgań na minutę, które przekładają się na falę ultradźwiękową o częstotliwości 1,6 MHz. Częstotliwość ta jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek elektrycznych. Popularne szczoteczki soniczne wprawiają włosie w drgania o mocy od 15 000 do 40 000 na minutę, które odpowiadają około 333 Hz. Częstotliwość ta jest blisko 4.800 razy niższa od tej, wykorzystywanej w szczoteczce Megasonex.

Zastosowana w szczoteczce Megasonex częstotliwość fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna i została dopuszczona do użytku domowego przez amerykańską FDA już ponad 20 lat temu. O jej bezpieczeństwie najlepiej świadczy fakt, że lekarze od wielu lat używają tej lub podobnych częstotliwości fal dźwiękowych do leczenia uszkodzonych i złamanych kości oraz ran skóry. Właśnie ze względu na zastosowanie częstotliwość 1,6 Mhz potocznie nazywana jest „terapeutyczną”. W przypadku szczoteczki Megasonex najważniejsze jest jednak to, że fale dźwiękowe o tej częstotliwości mają również działanie antybakteryjne.

Zalety szczoteczki Megasonex - zdrowe zęby i dziąsła

Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej szczoteczka Megasonex zapewnia bardzo delikatne czyszczenie. Dzięki temu unikamy ścierania szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manualnych i elektrycznych szczoteczek do zębów. Podczas mycia, fale ultradźwiękowe wywierają pozytywny wpływ na dziąsła, poprawiając krwioobieg w naczyniach krwionośnych jamy ustnej poprzez delikatny masaż poddanych falom ultradźwiękowych powierzchni ciała. Jest idealna dla osób mających wrażliwe dziąsła z tendencją do stanów zapalnych i chorób.

Szczoteczka Megasonex pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i poniżej linii dziąseł. Bakterie tworzące płytkę nazębną zbierają się na zębach zarówno powyżej jak i poniżej linii dziąseł. Fale ultradźwiękowe w odróżnieniu od tradycyjnych szczoteczek do zębów pozwalają na eliminację bakterii znajdujących nawet do 5 mm poniżej linii dziąsła. Z tego względu MEGASONEX znakomicie sprawdza się w przypadku osób z aparatami ortodontycznymi, wieloma wypełnieniami, licówkami, implantami i innymi uzupełnieniami protetycznymi.

Regularne czyszczenie zębów szczoteczką MEGASONEX zapewnia uczucie świeżości i nieskazitelnej czystości.

Ultradźwiękowa szczoteczka Megasonex i  skuteczność potwierdzona naukowo

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny i Stomatologii w Tokyo potwierdziło znakomite własności ultradźwięków. Bakterie Streptococcus odpowiedzialne za tworzenie się płytki nazębnej, zostały wystawione na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 Mhz (96.000.000 pulsacji na minutę). W wyniku tego działania łańcuchy bakterii zostały rozerwane, czyniąc je w efekcie nieszkodliwymi. Badanie zostało przeprowadzone na oryginalnej wersji szczoteczki Ultima, która nie wytwarzała podczas badania żadnych dodatkowych ruchów sonicznych. Badanie zostało opublikowane w magazynie „Japanese Journal of Conservative Dentistry”, Vol. 42, No. 2, 1999.

Jak działa szczoteczka Megasonex?

Szczoteczka Megasonex jest bardzo prosta w użyciu. Łączy w sobie drania soniczne oraz ultradźwiękowe. Szczoteczka Megasonex posiada trzy tryby pracy, które zmienia się jednym przyciskiem. W każdym trybie emitowane są ultradźwięki a zmienia się częstotliwość drgań sonicznych:

  • Normalny – 18 000 wibracji sonicznych na minutę + ultradźwięki
  • Delikatny – 9 000 wibracji sonicznych na minutę + ultradźwięki
  • Ultradźwięki – brak wibracji sonicznych, tryb ultrdźwiękowy

Szczoteczka Megasonex ma budowany akumulator jonowo-litowy, który zapewnia długą pracę szczoteczki i można go doładowywać w dowolnym momencie. Megasonex jest kompatybilna z końcówkami wymiennymi Megasonex, które występują w wersji z miękkim i średniej twardości włosiem.

Dzięki specjalistycznej końcówce w formie skrobaka do języka, szczoteczka Megasonex daje możliwość na profesjonalną pielęgnację języka. Jest to niezwykle ważna czynność w codziennej pielęgnacji jamy ustnej gdyż właśnie na języku gromadzi się większość bakterii odpowiedzialnych za tworzenie się płytki nazębnej  oraz powstanie nieświeżego oddechu. Osad na języku zakłóca prawidłową florę bakteryjną, co sprzyja powstawaniu osadów nazębnych i może zakłócić zmysł smaku.

Podsumowując

Szczoteczka Megasonex dzięki połączeniu technologii ultradźwiękowej z drganiami sonicznymi zapewnia najwyższą jakość pielęgnacji jamy ustnej. Eliminuje bakterie w jamie ustnej odpowiedzialne za tworzenie się płytki nazębnej będącej przyczyną wielu chorób w jamie ustnej. Dokładnie oczyszcza zęby nawet w miejscach niedostępnych dla większości szczoteczek elektrycznych. Antybakteryjne i terapeutyczne działanie szczoteczki Megasonex potwierdzają specjaliści z dziedziny zdrowia i higieny jamy ustnej.