BLUEM 500ml - specjalistyczna PŁUKANKA do pielęgnacji implantów i dziąseł (DUŻA)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 03426
 • Producent: 5 Pillars Research
 • Waga: 0.75 kg
 • Dostępność: CHWILOWO BRAK NA MAGAZYNIE CHWILOWO BRAK NA MAGAZYNIE
  Czas realizacji: Wysyłka w 24h
 • Dostawa od: 10,90 zł
 • szt.
 • 63,00 zł
 • Niedostępny

BLUEM 500ml (DUŻY)- specjalistyczna płukanka dentystyczna do pielęgnacji implantów i dziąseł

BLUEM to nowoczesna linia preparatów do profesjonalnej higieny jamy ustnej dla osób z implantami zębowymi oraz dla Pacjentów z chorobami dziąseł. Produkty BLUEM w swoim składzie zawierają wyłącznie naturalne składniki, tj. tlen, miód, xylitol oraz laktoferynę. Udowodniono, że naturalny tlen daje pozytywne rezultaty w leczeniu ran pozabiegowych oraz pozytywnie wpływa na stan zdrowia zębów i dziąseł. 

Płyn do higieny jamy ustnej BLUEM został stworzony z myślą o zachowaniu zdrowych zębów i profilaktyce implantów dentystycznych. Płyn zawiera wysokie stężenie naturalnego tlenu, 20mg/l (w części uwalnianego z enzymów miodu). Podczas płukania jamy ustnej aktywny tlen penetruje głęboko w głąb tkanek miękkich, działając antybakteryjnie. Po zastosowaniu płynu BLUEM kieszonki dziąsłowe wokół zębów oraz implantów są czyste i wolne od szkodliwych bakterii. Płyn BLUEM stanowi doskonałe uzupełnienie dla pasty w codziennej higienie jamy ustnej.

Składniki aktywne w produktach BLUEM:

Naturalny tlen - wolne rodniki tlenowe posiadają silne właściwości antybakteryjne, które podawane w odpowiedni sposób oraz odpowiedniej ilości sterylizują ranę i znacznie przyspieszają procesy gojenia.

Miód - wytwarzany przez pszczoły na plantacjach Manuka, zawiera enzymy, które po zetknięciu z raną uwalniają nadtlenek wodoru działający antyseptycznie, dezynfekująco i przeciwzapalnie.

Xylitol - naturalnie występujący pentatol węglowodanowy, który zmniejsza ilość bakterii (streptococcus mutans, streptococuss sorbinus, salivarius, sanguis, lactobacillus) w jamie ustnej.

Laktoferyna - substancja antybakteryjna i immunomodelująca (stymulująca wzrost kości). Stymulują działanie osteoblastów i hamuje działanie komórek odpowiedzialnych za rozpuszczanie i resorpcję tkanki kostnej. 

Właściwości płynu BLUEM:

- wyjątkowa formuła zapewnia skuteczną ochronę zębów, dziąseł i implantów,

- zawiera składniki aktywne, które działają antyseptycznie, dezynfekująco i przeciwzapalnie,

- skutecznie zwalcza bakterie odpowiedzialne za tworzenie płytki nazębnej co zapewnia zdrowie dziąseł i powodzenie leczenia implantologicznego,

- efektywnie wspomaga proces redukcji głębokości kieszonek dziąsłowych,

- redukuje stany zapalne i krwawienie dziąseł,

- zapewnia świeży oddech,

- nie zawiera fluoru, 

- poprawia kondycję systemu immunologicznego.

Stosowanie: Płyn przeznaczony jest do codziennego stosowania. Należy płukać jamę ustną przez 30 sekund po każdym myciu zębów a także po posiłkach. Płynu nie należy połykać. Po zakończeniu płukania należy wypluć resztki płynu. Nie płukać ust wodą. Po przepłukaniu jamy ustnej płukanką BLUEM nie należy spożywać posiłków i palić tytoniu przez min. 30 minut. Przeznaczona do stosowana dla osób powyżej 18 roku życia. Dla lepszych rezultatów zaleca się stosowanie płynu w połączeniu z pastą BLUEM.

Zastosowanie produktów z linii BLUEM:

- zabiegi implantologiczne oraz chirurgiczne w jamie ustnej,

- zapalenie dziąseł,

- zapalenie przyzębia,

- zapalenie błony śluzowej jamy ustnej,

- owrzodzenie jamy ustnej,

- afty i opryszczki,

- zapalenia błony śluzowej wokół implantu,

- zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, 

- leczenie efektów ubocznych po chemioterapii i naświetlaniu.

Produkt nie zawiera fluoru. Zawiera 20mg/l naturalnego tlenu.

Skład: Aqua, Glycerin, Mel, Sodium Lauryl Sulfate, PVP, Lactoferrin, Sodium Citrate, Xylitol, Critic Acid, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Aroma, Cellulose Gum, Magnesium Sulfate, Sodium Perborate, Sodium Methylparaben, Methyl Salicylate, Cl42090.