Oferta hurtowa - kliknij tutaj

CLEANPIK Angle FlossPicks 30szt. - niciowykałaczka do czyszczenia przestrzeni pomiędzy zębami trzonowymi

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 05002
  • Producent: Cleanpik
  • Waga: 0.07 kg
  • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

  • Historia ceny
  • szt.
  • 11,90 zł

Niciowykałaczka Cleanpik Angle Flosspick jest bardzo wygodnym sposobem czyszczenia przestrzeni międzyzębowych szczególnie pomiędzy zębami trzonowymi. Wygodny uchwyt pomoże skierować krótki odcinek nici w wybrane przez nas miejsce i kontrolować czyszczenie przestrzeni międzyzębowej nie dopuszczając do skaleczenia dziąsła. Dwie dodatkowe wykałaczki pomogą usunąć większe resztki pokarmu z przestrzeni międzyzębowych.

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych za pomocą nici dentystycznej nie należy do ulubionych zadań przy higienie jamy ustnej, jednak wszyscy wiedzą, że jest konieczne! Niciowykałaczka Cleanpik sprawi, że z przyjemnością zaczniesz używać nici dentystycznej!

Cleanpik jest połączeniem nici dentystycznej z wygodnym uchwytem i wykałaczką. Niciowykałaczka Cleanpik jest wielokrotnego użytku.

W opakowaniu znajduje się 30 niciowykałaczek Angle.


Opis Cleanpik AngleCechy niciowykałaczki Cleanpik Angle:

1. Zagięta końcówka z szerokim uchwytem zapewnia wygodne czyszczenie przestrzeni pomiędzy zębami trzonowymi.
2. Cienka, kevlarowa i śliska nić z łatwością dostaje się do najtrudniej dostępnych przestrzeni międzyzębowych, jest odporna na przerywanie i strzępienie się.
3. Zagięta wykałaczka pomaga usunąć resztki pokarmu.
4. Wykałaczka wymienna jest mała i dyskretna w użyciu.


Sposób użycia niciowykałaczki:

Po wsunięciu nici dentystycznej do przestrzeni między zębami należy lekko przycisnąć nić do powierzchni zęba i wykonać kilka ruchów góra-dół od dziąsła w kierunku zewnętrznym. Ten sposób zapewnia bezpieczne i skuteczne usunięcie resztek pokarmowych oraz nalotu zębnego.


Cechy Cleanpik Angle


Jak ważne jest stosowanie nici dentystycznej (niciowykałaczki):

Stomatolodzy i higienistki są zgodni, że czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest bardzo ważnym elementem codziennej higieny jamy ustnej.

Najnowsze badania wykazały, że stosowanie nici dentystycznej może być nawet ważniejsze niż mycie zębów szczoteczką. Około pół godziny po posiłku, ślina częściowo neutralizuje bakterie na powierzchni zębów. Przestrzenie międzyzębowe są jednak nadal najbardziej narażone na próchnicę.

Zaleca się czyszczenie przestrzeni między zębami przynajmniej raz na dobę. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych można robić przed szczotkowaniem, dzięki czemu fluor zawarty w paście do zębów łatwiej penetruje oczyszczone przestrzenie międzyzębowe.