Oferta hurtowa - kliknij tutaj

CURAPROX BDC 100 Daily 60ml - żel do codziennej pielęgnacji protez

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 06191
  • Producent: Curaprox
  • Waga: 0.09 kg
  • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

  • Historia ceny
  • szt.
  • 33,90 zł

CURAPROX BDC 100 Daily

 

Osoby, które noszą protezy zębowe potrzebują dyskrecji w higienie jamy ustnej. Od prawidłowej pielęgnacji protezy zależy stan zdrowia jamy ustnej oraz jakość życia Pacjenta.

Warto wiedzieć, że protezy delikatnie uciskają dziąsła utrudniając naturalne ukrwienie tkanek w jamie ustnej. Prowadzi to do zmniejszenia wydzielania śliny, szybkiego zniszczenia protezy a najgorszym razie do zapalenia dziąseł. Brak świeżej śliny sprzyja tworzeniu się płytki nazębnej pod protezami. Płytka bakteryjna może wywołać przewlekłe owrzodzenie dziąseł co jest potencjalnym źródłem udarów i ataków serca. Mogą prowadzić również do powstania nieświeżego zapachu z ust a w najgorszym przypadku do wywołania chorób nowotworowych.

Tradycyjne środki do czyszczenia protez w większości przypadków zawierają aktywny tlen, który sprzyja uszkodzeniom akrylu protezy. Na powierzchni protezy powstają mikropory i drobne pęknięcia, w których gromadzą się bakterie, toksyny i zarodniki grzybów. 

 

Niezwykła skuteczność działania produktów z linii Curaprox BDC opiera się na naturalnych składnikach:

- kwasek cytrynowy - rozpuszcza osady, które tworzą płytkę nazębną, nie uszkadzając protezy,
- olejek eukaliptusowy - zapewnia długotrwałe uczucie świeżości, pokrywa protezę delikatną warstwę, która chroni protezę i sprawia, że wygląda jak nowa,
- sól morska - stabilizuje i zwiększa efekt działania kwasku cytrynowego. 

Żel Curaprox BDC 100 Daily przeznaczony jest do codziennego czyszczenia protez zębowych. Delikatnie czyści i dezynfekuje dzięki czemu proteza na dłużej pozostaje jak nowa. Żel BDC nie zawiera substancji abrazyjnych, kwasu solnego i innych składników drażniących jamę ustną. Kwasy owocowe, zawarte w żelu BDC 100, skutecznie rozpuszczają płytkę bakteryjną nie uszkadzając powierzchni akrylowej protezy zębowej. Regularne stosowanie żelu Curaprox BDC, w połączeniu z masażem dziąseł powoduje lepszy komfort noszenia i trwałość protezy. Żel zapewnia długotrwałe uczucie świeżości i chroni błony śluzowe przed infekcjami, które mogą spowodować bakterie znajdujące się w protezie.

Dla jeszcze lepszych efektów i doskonałej higieny jamy ustnej, protezę zębową należy czyścić przy pomocy specjalnej szczoteczki CURAPROX BDC.

Żel Curaprox BDC 100 Daily nie zawiera olejku eukaliptusowego.

Sposób użycia: Nałożyć 2-3 krople żelu na szeroką część szczoteczki do protez BDC a następnie delikatnie czyścić zewnętrzną powierzchnię protezy. Nanieść kolejne 2-3 krople żelu na spiralną szęść szczoteczki BDC, którą czyścimy wewnętrzną część protezy. Po czyszczeniu należy dokładnie opłukać protezę.

Skład żelu do pielęgnacji protez CURAPROX BDC 100 Daily: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisohiazolinone