EMAG Emmi-Dent SB2 Ortho 2szt. - końcówki ortodontyczne do szczoteczek ultradźwiękowych EMAG

Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 10141
  • Producent: EMAG
  • Waga: 0.04 kg
  • Dostępność: DUŻA ILOŚĆ NA MAGAZYNIE (CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA OD 1 DO 3 DNI ROBOCZYCH) DUŻA ILOŚĆ NA MAGAZYNIE (CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA OD 1 DO 3 DNI ROBOCZYCH)
  • Dostawa od: 11,90 zł
  • szt.
  • 59,00 zł

Opis końcówek do szczoteczek ultradźwiekowych EMAG, model Emmi-Dental oraz Emmi-Dent 6

Ultradźwięki, które generuje mechanizm szczoteczki przekazywane są przez włosie głowicy czyszczącej na specjalną pastę Emmi-Dental, bez której fale ultradźwiękowe nie będą działać wydajnie. Szczoteczki ultradźwiękowe uskuteczniają czyszczenie trudno dostępnych miejsc, usuwanie przebarwień z powierzchni szkliwa, redukują krwawienia dziąseł oraz zapobiegają powstawaniu nieświeżego oddechu.

Ultradźwięki uskuteczniają również higienę jamy ustnej Pacjentom ze stałymi aparatami ortodontycznymi. Szczoteczka ultradźwiękowa czyści zęby i aparat ortodontyczny wszędzie tam, gdzie klasyczna szczoteczka nie dociera. Fale ultradźwiękowe czyszczą dogłębnie wszystkie szczeliny oraz elementy aparatu ortodontycznego. Szczoteczka działa bakteriobójczo i zabezpiecza zęby przed próchnicą, na którą w trakcie leczenia ortodontycznego, Pacjenci są jeszcze bardziej narażeni.

W zestawie znajdują się dwie głowice wymienne. Końcówki czyszczące mają włosie w różnych kolorach dla lepszego rozróżnienia szczoteczek przez Użytkowników. Zgodnie z zaleceniami dentystów, ze względów higienicznych, jednej końcówki czyszczącej powinna używać wyłącznie jedna osoba. Wymiana końcówek jest bardzo łatwa i nie stanowi problemu nawet dla najmłodszych Użytkowników.

Fale ultradźwiękowe działają bakteriobójczo na mikroorganizmy zawarte w płynie poddanym falom ultradźwiękowym. Efekt ten samoistnie rozwiązuje problem dezynfekcji końcówek czyszczących i stosowania dodatkowych sanitizerów. Pomimo tego zaleca się wymianę głowic czyszczących co 3 miesiące.