Oferta hurtowa - kliknij tutaj

MEGASONEX M8 szczoteczka ultradźwiękowa i soniczna + 2 końcówki SOFT z rabatem -33% !!

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 25221
 • Producent: MEGASONEX
 • Waga: 1 kg
 • Dostępność: PRODUKT WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY

 • Historia ceny
 • szt.
 • 638,00 zł 625,00 zł
 • Niedostępny

Szczoteczka ultradźwiękowa MEGASONEX

 

Najnowszej generacji szczoteczka do zębów MEGASONEX M8, która łączy technologię soniczną i ultradźwiękową. !! Prezentujemy ultradźwiękową szczoteczkę MEGASONEX M8 !!

Przedstawiamy wyjątkową szczoteczkę do zębów MEGASONEX, która poprzez zastosowanie technologii fal ultradźwiękowych nie usuwa nalotu wyłącznie poprzez mechaniczne ścieranie, lecz za pomocą działania ultradźwięków rozbijających płytkę nazębną tworzącą się na zębach. Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki wykorzystaniu specjalnego kryształu MEGACRYSTAL umieszczonego w główce szczoteczki, który wprawiony w ruch wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 Mhz = 1.600.000 Hz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96.000.000 pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych oraz sonicznych szczoteczek do zębów. Typowe szczoteczki soniczne wprawiają główkę szczoteczki w ruch od 15 000 do 40 000 ruchów na minutę (od 250 do 666 Hz). Częstotliwość ta jest więc niższa od tej wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX uśredniając aż 4 800 razy!

Szczoteczka ultradźwiękowa MEGASONEX

Zasada działania szczoteczki ultradźwiękowej MEGASONEX


Ultradźwięk to dźwięk o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na niego reagować. Dlatego też fale emitowane przez szcz. MEGASONEX nie są dla nas słyszalne. Zastosowana w szczoteczce częstotliwość fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna i została dopuszczona do użytku domowego przez amerykańską FDA już ponad 20 lat temu. O jej bezpieczeństwie najlepiej świadczy fakt, że lekarze od wielu lat używają tej lub podobnych częstotliwości fal dźwiękowych do leczenia uszkodzonych i złamanych kości oraz ran skóry. Właśnie ze względu na zastosowanie częstotliwość 1,6 Mhz potocznie nazywana jest „terapeutyczną”. W przypadku szczoteczki MEGASONEX najważniejsze jest jednak to, że fale dźwiękowe o tej częstotliwości mają również działanie antybakteryjne.

Po uruchomieniu, znajdujący się w główce szczoteczki kryształ MEGACRYSTAL wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 miliona drgań na sekundę (wielokrotnie wyższej niż wykorzystywana w popularnych szczoteczkach sonicznych). Jak pokazują wyniki badań, częstotliwość terapeutyczna fal dźwiękowych niszczy znajdujące się w jamie ustnej złe bakterie, nie tylko poprzez rozrywanie istniejących pomiędzy nimi połączeń, ale także niszczenie powierzchni ich komórek. Efekt ten osiągany jest już w momencie, gdy zęby znajdują się w odległości 5 mm od powierzchni włosia szczoteczki.

Szczoteczka ultradźwiękowa MEGASONEX niezależnie od wybranego trybu pracy zawsze generuje fale ultradźwiękowe. Oprócz tego generuje mechaniczne wibracje soniczne o częstotliwości 18.000 lub 9.000 wibracji na minutę (w zależności od trybu pracy). Tym samym jest jedyną szczoteczką na rynku, która łączy w sobie działanie fal ultradźwiękowych wraz z ruchami sonicznymi szczoteczki.


Bakterie przed i po dzialaniu Ultradzwiekow.

Rys. Łańcuchy bakterii przed (lewy) i po (prawy) działaniem ULTRADŹWIĘKÓW.


Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny i Stomatologii w Tokyo potwierdziło znakomite własności ultradźwięków. Bakterie Streptococcus odpowiedzialne za tworzenie się płytki nazębnej, zostały wystawione na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 Mhz (96.000.000 pulsacji na minutę). W wyniku tego działania łańcuchy bakterii zostały rozerwane, czyniąc je w efekcie nieszkodliwymi. Badanie zostało przeprowadzone na oryginalnej wersji szczoteczki Ultima, która nie wytwarzała podczas badania żadnych dodatkowych ruchów sonicznych. Badanie zostało opublikowane w magazynie „Japanese Journal of Conservative Dentistry”, Vol. 42, No. 2, 1999.


MEGASONEX - zasada działania szczoteczki elektrycznej

Rys. Działanie ULTRADŹWIĘKÓW.


Zalety stosowania szczoteczki ultradźwiękowej MEGASONEX

 • MEGASONEX, dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej, pozwala na bardzo delikatne czyszczenie. Dzięki temu unikamy ścierania się szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manualnych i elektrycznych szcz. do zębów.
 • Pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i poniżej linii dziąseł.  Z tego względu MEGASONEX znakomicie sprawdza się w przypadku osób z aparatami ortodontycznymi, wieloma wypełnieniami, licówkami czy implantami.
 • Bakterie tworzące płytkę nazębną zbierają się na zębach zarówno powyżej jak i poniżej linii dziąseł. Fale ultradźwiękowe w odróżnieniu od tradycyjnych szczoteczek do zębów pozwalają na eliminację bakterii znajdujących nawet do 5 mm poniżej linii dziąsła.
 • Podczas mycia, fale ultradźwiękowe wywierają pozytywny wpływ na dziąsła, poprawiając krwioobieg w naczyniach krwionośnych jamy ustnej poprzez delikatny masaż poddanych falom ultradźwiękowych powierzchni ciała.
 • Regularne czyszczenie zębów szcz. MEGASONEX zapewnia uczucie świeżości i czystości.Tryby pracy szczoteczki MEGASONEX

W celu uniknięcia ścierania powierzchni szkliwa czy uszkodzeń dziąseł większość stomatologów zaleca swoim pacjentom stosowanie miękkich szczoteczek do zębów. Dzięki unikalnym rozwiązaniom szczoteczka MEGASONEX jest idealnym wyborem w przypadku pacjentów z wrażliwymi dziąsłami czy wymagającymi bardzo dokładnego czyszczenia. Szczoteczka, w odróżnieniu od konkurencyjnych produktów, może być naprawdę miękka i delikatna, ponieważ całą "brudną robotę" wykonują za nią emitowane ultradźwięki. Dzięki temu wibracje mechaniczne w szcz. MEGASONEX mogą być co najmniej dwukrotnie mniejsze niż w przypadku konkurencyjnych szczoteczek chroniąc szkliwo zębów.


1. NORMALNY - 18 000 wibracji sonicznych na minutę + ULTRADŹWIĘKI
2. DELIKTANY - 9 000 wibracji sonicznych na minutę + ULTRADŹWIĘKI
3. BEZ RUCHU - brak wibracji sonicznych , TYLKO ULTRADŹWIĘKI

Zestaw szczoteczki ultradźwiękowej MEGASONEX

 • szczoteczkę MEGASONEX M8
 • dwie końcówki wymienne: miękka i średnią
 • ładowarkę indukcyjną do szczoteczki
 • zasilacz do ładowarki (100-240V)
 • etui podróżne na szczoteczkę
 • instrukcja w języku polskim i angielskim
 • 2 KOŃCÓWKI MEGASONEX SOFT z RABATEM - 33% !!! 


Szczoteczka objęta jest dwuletnią gwarancją producenta/dystrybutora.

 

Instrukcja użycia szczoteczki MEGASONEX M8

MEGASONEX M8 opis zestawu