NAKŁADKA zgryzowa na bruksizm - szyna relaksacyjna łagodząca bóle osób cierpiących na bruksizm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 32943
  • Producent: Pozostale
  • Waga: 0.02 kg
  • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE PRODUKT W MAGAZYNIE
    Czas realizacji: Wysyłka w 24h
  • Dostawa od: 11,90 zł
  • szt.
  • 19,90 zł


Opis nakładki zgryzowej na bruksizm:

Bruksizm to choroba (nawyk), polegająca na mimowolnym i niekontrolowanym zaciskaniu i zgrzytaniu zębami (najczęściej podczas snu). Jego główną przyczyną jest stres i napięcie mięśniowe.

Nieleczony bruksizm po pewnym czasie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych:
- zauważalne zużycie i uszkodzenie zębów oraz szkliwa,
- ból stawu skroniowo-żuchwowego i mięśni,
- wrażliwość i nawracający ból zębów,
- przewlekłe bóle głowy.

W celu ochrony szkliwa przed nocnym ścieraniem zalecane jest stosowanie szyn (nakładek) na zęby, uniemożliwiających ich zaciskanie. Oferowana nakładka (szyna) jest tylko alternatywą dla profesjonalnego leczenia. Profesjonalne, idealnie dopasowane szyny relaksacyjne, służące do leczenia bruksizmu, możecie Państwo zamówić i wykonać w gabinetach stomatologicznych.

W opakowaniu znajduje się 1 nakładka (szyna).

Sposób przygotowania nakładki (szyny) zgryzowej:

Zagotowaną wodę należy wlać do szklanego pojemnika. Kiedy woda schłodzi się do ok. 70 stopni Celsjusza szynę należy włożyć do pojemnika na 20-30 sekund. Kiedy ściany pionowe szyny lekko odchylą się do poziomu szynę należy założyć na szczękę przygryzając ją. Po okresie 1-2 minut należy wyciągnąć ją z ust i włożyć na 2-3 minuty do zimnej wody. Szyna jest gotowa do użycia. Jeżeli szyna jest za duża można ją dociąć.

Czyszczenie nakładki (szyny) zgryzowej:

Nakładkę (szynę) należy czyścić szczoteczką i pastą do zębów przed i po każdym użyciu.

UWAGA!
Przypominamy, że PROFESJONALNE, IDEALNIE DOPASOWANE szyny relaksacyjne, służące do LECZENIA bruksizmu, możecie Państwo zamówić i wykonać tyko w gabinetach stomatologicznych. Oferowana nakładka (szyna) jest tylko alternatywą dla profesjonalnego leczenia.

Szyna zgryzowa wyprodukowana jest z kopolimeru EVA (Eten-Vinyl-Acetate), bez sylikonu, lateksu lub PVC, które mogą wywołać alergię.