Oferta hurtowa - kliknij tutaj

ORAL7 żel na suchość jamy ustnej z kompleksem enzymów, substytut śliny - 40ml

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 30501
 • Producent: ORAL7
 • Waga: 0.07 kg
 • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 29,67 zł brutto
 • szt.
 • 34,90 zł

Żel nawilżający ORAL7 Moisturising

 
jest doskonałym preparatem łagodzącym objawy i uporczywe skutki suchości jamy ustnej. Żel ORAL7 posiada doskonałe właściwości nawilżające błony śluzowe przynosząc natychmiastową ulgę nawet przy najbardziej uciążliwej odmianie choroby. Regularne i długotrwałe stosowanie żelu nawilżającego ORAL7 znacznie zwiększa poziom nawilżenia błon śluzowych w porównaniu z początkową fazą leczenia.

 

Żel na kserostomię ORAL7, określany mianem sztucznej śliny, zawiera naturalnie występujące w ślinie enzymy: Lizozym, Laktoferynę, Glukozydazę, które utrzymują naturalną florę bakteryjną w jamie ustnej. Stosując żel nawilżający Oral7 zawierający enzymy ograniczamy ryzyko pojawienia się próchnicy, chorób dziąseł, aft, grzybicy, a także problemu nieświeżego oddechu. Żel na suchość jamy ustnej ORAL7 w przeciwieństwie do preparatów podobnego przeznaczenia nie zawiera mentolu, kwasku cytrynowego i innych drażniących substancji, których stosowanie podczas leczenia kserostomii może pogłębić problem. Żel ORAL7 występuje w opakowaniu o pojemność 48ml.

 

ORAL7 ŻEL
 
 
Opatentowana formuła żelu ORAL7 bazuje na enzymach z zakresu Oral Care, akceptowanych i uznanych za bezpieczne dla naturalnej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Specjalnie opracowana formuła żelu nawilżającego ORAL7 powstała w oparciu o ścisłe przepisy i bazuje na oryginalnych, skutecznych i powszechnie akceptowanych składnikach do pielęgnacji jamy ustnej w problemie zaburzeń przepływu śliny.
 

Kserostomia  to choroba, która poważnie zagraża zdrowiu całej jamy ustnej


Jama ustna chroniona jest przez delikatnie zrównoważony Bio-System enzymów i lubrykantów zawartych w ślinie, co wpływa na wzrost pożytecznych bakterii i zahamowaniu rozwoju bakterii chorobotwórczych.

Enzymy wchodzące w skład śliny to:

- Lizozym (Lysozyme) - "naturalny antybiotyk", niszczy bakterie chorobotwórcze atakując ich ściany komórkowe.
- Laktoferyny (Lactoferirin) - białko, rozbija wiązania żelaza w bakteriach patenogennych, zapobiegając ich rozwojowi.
- Glukozydaza + Laktoperoksydaza (Glucose Oxidase + Lactoperoxidase) - redukcja bakterii oraz wspomaganie naturalnej substancji antybakteryjnej zawartej w ślinie.
 
 

Suchość w ustach - skuteczna walka z kserostomią z Oral7

 
Zmniejszona ilość śliny zaburza naturalną florę bakteryjną w jamie ustnej powodując szybszy rozwój bakterii, które odpowiadają za powstanie próchnicy, przykrego zapachu z ust oraz chorób dziąseł. Suchość jamy ustnej to także dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, polegający na trudnościach w spożywaniu pokarmów oraz mówieniu, uczuciu nieustannego pragnienia, lepkości w ustach czy bolesnych zmian w obrębie języka i błon śluzowych w jamie ustnej. Brak śliny w jamie ustnej to także dyskomfort w noszeniu protez zębowych, odczuwania smaków a skutkiem przewlekłej suchości w ustach może być również pojawienie się grzybicy.

Stosowanie nieodpowiednich produktów do pielęgnacji jamy ustnej może skutkować jedynie pogłębieniem dolegliwości, gdyż większość dostępnych past i płynów zawiera szkodliwe dla błon śluzowych składniki. Sodium Lauryl Sulfate (SLS) to popularny element większości past do zębów, chemiczny detergent, który wysusza błony śluzowe potęgując uczucie suchości. Alkohol stosowany w płukankach dentystycznych również działa wysuszająco co w przypadku zaburzeń nawilżenia w jamie ustnej jedynie pogłębia problem. Składników tych zdecydowanie należy unikać w produktach do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, a szczególnie w przypadku braku śliny i suchości jamy ustnej.

Większość dostępnych na rynku produktów na suchość jamy ustnej działa nawilżająco, łagodząc jedynie objawy i dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Produkty na suchość w ustach ORAL7 nie tylko nawilżają błony śluzowe, ale dzięki enzymom zawartym w składzie, utrzymują naturalną florę bakteryjną w jamie ustnej, przejmując opiekę nad gospodarką bakteryjną w jamie ustnej niczym ślina, kontrolując rozwój dobrych bakterii a ograniczając rozwój bakterii chorobotwórczych. Poza tym nie zawierają szkodliwych, sztucznych detergentów i alkoholu.
 
 
Oral7 produkty nasuchość jamy ustnej

 

 

Dobroczynne właściwości żelu na suchość w ustach ORAL7

 • enzymy Lizozym, Laktoferyny, Glukozydaza + Laktoperoksydaza - redukują ilość bakterii patogennych w jamie ustnej, które wywołują stany zapalne dziąseł, rozwój próchnicy oraz odpowiedzialne są na powstanie przykrego zapachu z ust,
 • ksylitol przywraca naturalne pH neutralizując negatywne działanie kwasów w jamie ustnej i chroniąc zęby przed próchnicą,
 • doskonale nawilża dziąsła i błony śluzowe w jamie ustnej przynosząc natychmiastową ulgę, nawilżenie utrzymuje się nawet do 7 godzin,
 • poprzez nawilżenie wzmacnia i chroni dziąsła,
 • zwalcza przyczynę przykrego zapachu i zapewnia długotrwałe uczucie świeżości,
 • ułatwia przełykanie i mówienie oraz zapobiega wysuszaniu warg,
 • delikatny smak nie wzmaga uczucia pieczenia czy bólu u osób z nasiloną suchością błon śluzowych,
 • nie zawiera chemicznych detergentów, sztucznych spieniaczy (SLS) oraz alkoholu, które działają wysuszająco na błony śluzowe w jamie ustnej,
 • wyciąg z Aloe Vera łagodzi podrażnione błony śluzowe zapewniając ukojenie i komfort w jamie ustnej,
 • nie zawiera cukru i sacharyny.

 

Stosowanie żelu na kserostomię Oral7

Żel ORAL7 Moisturising przeznaczony jest do codziennego stosowania. Zaleca się użycie żelu w szczególności na noc a w ciągu dnia smarować jamę ustną gdy tylko pojawia się uczucie suchości. Żel w ilości 1-2cm należy nałożyć na palec na stępnie umiścić na języku. Przy pomocy języka należy rozprowadzić żel po całej jamie ustnej. Żel jest bezpieczny i przypadkowe połykanie preparatu nie stanowi zagrożenia.

 

ORAL7 Moisturising to najskuteczniejsza linia produktów na suchość jamy ustnej

ORAL7 to linia australijskich produktów stomatologicznych do pielęgnacji jamy ustnej dla całej rodziny. Produkty ORAL7 zostały opracowane przez specjalistów z dziedziny stomatologii i przeznaczone są do nawilżania błon śluzowych oraz wzmacniania ochronnej funkcji śliny, dla zachowania równowagi naturalnej flory bakteryjnej i zdrowia w jamie ustnej. Produkty ORAL7 od ponad 20 lat są uznawane przez australijskich specjalistów z zakresu pielęgnacji i zdrowia jamy ustnej za najskuteczniejszy oręż w walce suchością błon śluzowych, które jako jedyne na świecie, leczą zaburzenia a nie tylko objawyKserostomia - Kilka cennych informacji o suchości jamy ustnej (suchość w ustach)

Suchość jamy ustnej jest zazwyczaj słabo diagnozowanym stanem, a jej symptomy nie są w pełni niezawodnym wskaźnikiem zarówno ilości, jak i jakości wydolności gruczołów ślinowych w spoczynku. W rzeczywistości pacjenci mogą być nieświadomi zmniejszonej wydajności dopóki wskaźnik przepływu śliny spoczynkowej nie jest mniejszy niż połowa normalnego przepływu. Odwodnienie i suchość w jamie ustnej mogą z łatwością indywidualnie wpływać na zdrowie osobnika na skutek wielu codziennych czynników związanych ze stylem życia (np. przyjmowanie kofeiny, spożywanie alkoholu i zażywanie nikotyny, chrapanie, wysiłek fizyczny czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach). Ponadto, wiele poważnych zaburzeń zdrowotnych (chorób) jest związanych z kserostomią - suchością ust (zespół Sjögrena, cukrzyca, radioterapia, chemioterapia, astma, dializa nerek). W dodatku, ponad 400 leków może wywoływać kserostomię - włączając te, które są samodzielnie ordynowane i leki „bez recepty”, takie jak środki wykrztuśne, preparaty zmniejszające przekrwienie oraz wiele leków przepisywanych na receptę, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne, diuretyki.
 

Dla uzyskania najlepszej ochrony i leczeniu suchości jamy ustnej zaleca się stosowanie wszystkich produktów z linii ORAL7 w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

 

 

Skład żelu na suchość w ustach Oral7

Hydrogenated Starch Hydrosylate, Glycerin, Aqua, Xylitol, Glyceryl Acrylate, / Acrylic Acid Copolymer, Hydroxyethyl Cellulose, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Lactoperoxidase, Dextrose Monohydrate, Glucose Oxidase, Lactoferrin, Lysozyme, Potassium Thiocyanate, Cellulose Gum.

 

Oral7 suchość jamy ustnej kserostomia