Oferta hurtowa - kliknij tutaj

ORAL7 - nawilżający płyn do płukania jamy ustnej z enzymami na suchość w ustach - 500ml

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 30512
 • Producent: ORAL7
 • Waga: 0.6 kg
 • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 33,92 zł brutto
 • szt.
 • 39,90 zł

Oral7 - najskuteczniejszy płyn do płukania jamy ustnej na kserostomię

Zmniejszona ilość śliny zaburza naturalną florę bakteryjną w jamie ustnej powodując szybszy rozwój bakterii, które odpowiadają za powstanie próchnicy, przykrego zapachu z ust oraz chorób dziąseł. Suchość jamy ustnej to także dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, polegający na trudnościach w spożywaniu pokarmów oraz mówieniu, uczuciu nieustannego pragnienia, lepkości w ustach czy bolesnych zmian w obrębie języka i błon śluzowych w jamie ustnej. Brak śliny w jamie ustnej to także dyskomfort w noszeniu protez zębowych, odczuwania smaków a skutkiem przewlekłej suchości w ustach może być również pojawienie się grzybicy.

 
Stosowanie nieodpowiednich produktów do pielęgnacji jamy ustnej może skutkować jedynie pogłębieniem dolegliwości, gdyż większość dostępnych past i płynów zawiera szkodliwe dla błon śluzowych składniki. Sodium Lauryl Sulfate (SLS) to popularny element większości past do zębów, chemiczny detergent, który wysusza błony śluzowe potęgując uczucie suchości. Alkohol stosowany w płukankach dentystycznych również działa wysuszająco co w przypadku zaburzeń nawilżenia w jamie ustnej jedynie pogłębia problem. Składników tych zdecydowanie należy unikać w produktach do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, a szczególnie w przypadku braku śliny i suchości jamy ustnej.
 
Większość dostępnych na rynku produktów na suchość jamy ustnej działa nawilżająco, łagodząc jedynie objawy i dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Produkty ORAL7 nie tylko nawilżają błony śluzowe, a dzięki enzymom zawartym w składzie, utrzymują naturalną florę bakteryjną w jamie ustnej. Enzymy zawarte w produktach Oral7 przejmują opiekę nad gospodarką bakteryjną w jamie ustnej niczym ślina, kontrolując rozwój dobrych bakterii a ograniczając rozwój bakterii chorobotwórczych. Poza tym Oral7 nie zawierają szkodliwych, sztucznych detergentów i alkoholu.
 
 

Płyn do płukania jamy ustnej ORAL7 - właściwości i skuteczne leczenie suchości w ustach

 • enzymy Lizozym, Laktoferyny, Glukozydaza + Laktoperoksydaza - redukują ilość bakterii patogennych w jamie ustnej, które wywołują stany zapalne dziąseł, rozwój próchnicy oraz odpowiedzialne są na powstanie przykrego zapachu z ust,
 • naturalne pH neutralizuje negatywne działanie kwasów w jamie ustnej i chroniąc zęby przed próchnicą,
 • stanowi uzupełnienie codziennego szczotkowania zębów wspomając ochronę przeciwpróchniczą,
 • wspomaga nawilżanie dziąseł i błon śluzowych w jamie ustnej zwiększając skuteczność żelu ORAL7,
 • delikatny smak nie wzmaga uczucia pieczenia czy bólu u osób z nasiloną suchością błon śluzowych,
 • nie zawiera chemicznych detergentów oraz alkoholu, które działają wysuszająco na błony śluzowe w jamie ustnej,
 • olejek z mięty pieprzowej zapewnia subtelne aczkolwiek długotrwałe uczucie świeżości,
 • nie zawiera cukru i sacharyny.

 

Oral7 - skuteczna profilaktyka suchości jamy ustnej

 

ORAL7 to linia australijskich produktów stomatologicznych do pielęgnacji jamy ustnej dla całej rodziny. Produkty ORAL7 zostały opracowane przez specjalistów z dziedziny stomatologii i przeznaczone są do nawilżania błon śluzowych oraz wzmacniania ochronnej funkcji śliny, dla zachowania równowagi naturalnej flory bakteryjnej i zdrowia w jamie ustnej.

Opatentowana formuła produktów ORAL7 bazuje na enzymach z zakresu Oral Care, akceptowanych i uznanych za bezpieczne dla naturalnej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Skład żelu, pasty oraz płyn  ORAL7 Moisturising powstał w oparciu o ścisłe przepisy i bazuje na oryginalnych, skutecznych i powszechnie akceptowanych składnikach do pielęgnacji jamy ustnej w problemie zaburzeń przepływu śliny.

Produkty ORAL7 od ponad 20 lat są uznawane przez australijskich specjalistów z zakresu pielęgnacji i zdrowia jamy ustnej za najskuteczniejszy oręż w walce suchością błon śluzowych, które jako jedyne na świecie, leczą zaburzenia a nie tylko objawy.
 
 

Enzymy w produktach ORAL7 - substytut śliny

Jama ustna chroniona jest przez delikatnie zrównoważony Bio-System enzymów i lubrykantów zawartych w ślinie, co wpływa na wzrost pożytecznych bakterii i zahamowaniu rozwoju bakterii chorobotwórczych.

 

Enzymy wchodzące w skład śliny to:

 • Lizozym (Lysozyme) - "naturalny antybiotyk", niszczy bakterie chorobotwórcze atakując ich ściany komórkowe.
 • Laktoferyny (Lactoferirin) - białko, rozbija wiązania żelaza w bakteriach patenogennych, zapobiegając ich rozwojowi.
 • Glukozydaza + Laktoperoksydaza (Glucose Oxidase + Lactoperoxidase) - redukcja bakterii oraz wspomaganie naturalnej substancji antybakteryjnej zawartej w ślinie.

ORAL7 produkty na kserostomięStosowanie: Płyn ORAL7 Moisturising przeznaczony jest do codziennego stosowania i stanowi uzupełnienie codziennego szczotkowania zębów. Stosować min. 2 razy dziennie, zaleca się stosowanie płynu po każdym posiłku. Płukać jamę ustną ilością odmierzoną przez nakrętkę, przez ok. 30 sekund a następnie wypluć. Po użyciu nie płukać ust wodą.

 

 

Kserostomia - Kilka cennych informacji o suchości jamy ustnej


Suchość jamy ustnej jest zazwyczaj słabo diagnozowanym stanem, a jej symptomy nie są w pełni niezawodnym wskaźnikiem zarówno ilości, jak i jakości wydolności gruczołów ślinowych w spoczynku. W rzeczywistości pacjenci mogą być nieświadomi zmniejszonej wydajności dopóki wskaźnik przepływu śliny spoczynkowej nie jest mniejszy niż połowa normalnego przepływu. Odwodnienie i suchość w jamie ustnej mogą z łatwością indywidualnie wpływać na zdrowie osobnika na skutek wielu codziennych czynników związanych ze stylem życia (np. przyjmowanie kofeiny, spożywanie alkoholu i zażywanie nikotyny, chrapanie, wysiłek fizyczny czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach). Ponadto, wiele poważnych zaburzeń zdrowotnych (chorób) jest związanych z kserostomią - suchością ust (zespół Sjögrena, cukrzyca, radioterapia, chemioterapia, astma, dializa nerek). W dodatku, ponad 400 leków może wywoływać kserostomię - włączając te, które są samodzielnie ordynowane i leki „bez recepty”, takie jak środki wykrztuśne, preparaty zmniejszające przekrwienie oraz wiele leków przepisywanych na receptę, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne, diuretyki.


Dla uzyskania najlepszej ochrony i leczeniu suchości jamy ustnej zaleca się stosowanie wszystkich produktów z linii ORAL7 w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

 

Skład płynu do płukania jamy ustnej Oral7

 
Aqua, Monopropylene Glycol, Xylitol, Sorbitol, Poloxamer 407, Hydroxyethyl Cellulose, Sodium Benzoate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Mentha Piperita (Peppermint Oil), Benzoic Acid, Zinc Gluconate, Lactoferrin, Lysozyme, Lactoperoxidase, Potassium Thiocyanate, Calcium Lactate, Glucose Oxidase.
 
 
 
ORAL7 suchość w ustach