Oferta hurtowa - kliknij tutaj

POLYDENT Flossing Toothpick 200szt. - nicio-wykałaczki do bezpiecznego oczyszczania przestrzeni międzyzębowych

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 32822
  • Producent: Polydent
  • Waga: 0.18 kg
  • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 26,90 zł brutto
  • szt.
  • 28,90 zł

Stomatolodzy i eksperci w dziedzinie pielęgnacji jamy ustnej są zgodni, że czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest bardzo ważnym elementem codziennej higieny jamy ustnej.

Najpopularniejszą i jak do tej pory niezastąpioną metodą oczyszczania przestrzeni międzyzebowych było nitkowanie klasyczną nicią dentystyczną. Nitka dentystyczna jest niezastąpionym elementem codziennej higieny jamy ustnej jednak dla wielu Pacjentów posługiwanie się samą nitką jest niewygodne i problematyczne. Rozwiązaniem tego problemu z pewnością okażą się tzw. nicio-wykałaczki. To niezwykle prosta i wygodna forma czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

Nicio-wykałaczka marki POLYDENT to idealna kombinacja nitki dentystycznej i wykałaczki. Na niewielkiej wykałaczce umieszczona jest, odpowiednio naprężona, niewoskowana nić dentystyczna nasączona fluorem. Taka forma uchwytu nici ułatwia wprowadzenie i czyszczenie przestrzeni międzyzębowch. Stosując nicio-wykałaczki unikniemy uciążliwego nawijania nici na palce i regularnego podrażniania kącików ust. Fluor, którym nasączona jest nić w nicio-wykałaczce POLYDENT, wzmacnia szkliwo i chroni miejsca szczególnie narażone, przed próchnicą. Elastyczna nić, składająca się z kilku włókien doskonale dopasowuje się do rozmiaru przestrzeni międzyzębowych i zapewnia jeszcze dokładniejsze czyszczenie.

Sposób użycia nicio-wykałaczki:

Po wsunięciu nici dentystycznej do przestrzeni między zębami należy lekko przycisnąć nić do powierzchni zęba i wykonać kilka ruchów góra-dół od dziąsła w kierunku zewnętrznym. Ten sposób zapewnia bezpieczne i skuteczne usunięcie resztek pokarmowych oraz nalotu zębnego.

Polydent Wykałaczko NitkiJak ważne jest stosowanie nici dentystycznej (nicio-wykałaczki):

Najnowsze badania wykazały, że stosowanie nici dentystycznej może być ważniejsze niż mycie zębów klasyczną szczoteczką. Około pół godziny po posiłku, ślina częściowo neutralizuje bakterie na powierzchni zębów. Przestrzenie międzyzębowe są jednak nadal najbardziej narażone na próchnicę.

Zaleca się czyszczenie przestrzeni między zębami przynajmniej raz na dobę. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych można robić przed szczotkowaniem, dzięki czemu fluor zawarty w paście do zębów łatwiej penetruje oczyszczone przestrzenie międzyzębowe.