Oferta hurtowa - kliknij tutaj

ROKO MULTICLEAN Dental Cleaner 5x5g - specjalistyczny proszek do czyszczenia protez termoplastycznych oraz z akrylu i metalu

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 36901
  • Producent: Roko
  • Waga: 0.05 kg
  • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

  • Historia ceny
  • szt.
  • 34,90 zł

NOWOŚĆ wśród preparatów do czyszczenia protez zębowych. Jako jeden z nielicznych przeznaczony jest do oczyszczania protez termoplastycznych, które inne środki mogłyby uszkodzić.

Protezy zębowe, zdaniem protetyków, powinny być czyszczone preparatami dedykowanymi do tego typu produktów protetycznych. Czyszczenie protez pastami do zębów, które w większości przypadków posiadają właściwości ścierne, może spowodować mikrouszkodzenia, zarysowania powłoki protezy, w których następnie gromadzi się płytka nazębna (bakterie). Im więcej mikrouszkodzeń tym więcej bakterii znajduje się na protezie a ich usunięcie jest uciążliwe. Objawem niewłaściwej pielęgnacji protezy są zaczerwienienia dziąseł, stan zapalny błon śluzowych oraz nieprzyjemny zapach.

Specjalistyczny proszek do czyszczenia różnego rodzaju protez, Multiclean, został zaprojektowany z uwzględnieniem wszystkich parametrów tworzyw termoplastycznych, wykorzystywanych m.in. do produkcji protez zębowych. Działa oczyszczająco i antybakteryjnie a także pozwala zachować protezę w idealnej kondycji. Multiclean dokładnie usuwaj płytkę nazębną nie uszkadzając tworzywa, z którego wykonana jest proteza. Szybko i odczuwalnie niweluje nieprzyjemny zapach, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości w jamie ustnej.

Właściwości proszku Multiclean Dental Cleaner:

- Oczyszczające - preparat dokładnie i niezwykle delikatnie czyści protezy, szyny, retainery, itp.

- Ochronne - proszek zapobiega uszkodzeniom termoplastycznych materiałów, które mogą ulec deformacji z powodu różnić temperatur i kwasowości w jamie ustnej,

- Odświeżające - skutecznie neutralizuje nieprzyjemny zapach spowodowany niewłaściwą pielęgnacją protezy, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości,

- Konserwujące - regularne stosowanie preparatu zachowuje oryginalny wygląd protezy, zapobiega zmianom koloru i przeźroczystości tworzyw termoplastycznych.

Sposób użycia: Preparat Multiclean przeznaczony jest do stosowania w warunkach domowych. Dla zwiększenia efektywności czyszczenia zaleca się stosowanie preparatu w specjalistycznej myjce SONIC DENTURE CLEANER, która generuje drgania soniczne, wzmacniające oddziaływanie proszku na protezę.

Roztwór przygotować z 1/2-1 saszetki, którą należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Roztwór pozostawiamy na 3 minuty. Protezę oczyścić z resztek pokarmu przy  pomocy szczoteczki do zębów a następnie zanurzyć ją w roztworze. Mocno zabrudzone protezy należy pozostawić w roztworze na całą noc. Tak wykonany roztwór posiada swoje właściwości od 7 do 10 dni. Po tym czasie należy sporządzić nowy roztwór. Protezy posiadające miękkie elementy, nie powinny być pozostawione w roztworze dłużej niż 20 min.

Opakowanie zawiera 5 saszetek po 5g proszku. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

MultiClean