Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare PLATINUM ELDORADO GREY HX9172/14

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 31006
 • Producent: Philips Sonicare
 • Waga: 1 kg
 • Dostępność: PRODUKT WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY

 • Historia ceny
 • szt.
 • 659,00 zł
 • Niedostępny

Szczoteczka soniczna SONICARE Philips FlexCare PLATINUM ELDORADO GREY HX9172/14 to najbardziej zaawansowany technologicznie model szczoteczki do zębów, dedykowany dla całej rodziny.

 

Szczoteczka soniczna do zębów Sonicare FlexCare PLATINUM ELDORADO GREY zapewnia kompletne i głębokie czyszczenie zębów oraz przestrzeni międzyzębowych. Dziewięć opcji szczotkowania, czujnik nacisku oraz najnowsza końcówka Adaptive Clean zapewniają czyszczenie zębów na najwyższym poziomie skuteczności i bezpieczeństwa. Szczotkowanie zębów szczoteczką Sonicare FlexCare Platinum ELDORADO GREY wykracza poza tradycyjne czyszczenie zapewniajac niezwykle skuteczne usuwanie płytki nazębnej oraz poprawia zdrowie dziąseł, utrzymując je w dobrej kondycji.

Model Sonicare FlexCare PLATINUM ELDORADO GREY jest szczoteczką rodzinną, gdyż dzięki zastosowaniu wielu funkcji i dodatków znajdujących się w zestawie, doskonale pielęgnuje jamę ustną dzieci. Funkcja Easy Start w ciągu 14 dni zwiększa sukcesywnie moc szczotkowania pozwalając dzieciom i osobom z delikatnymi dziąsłami na bezpieczne i komfortowe przystosowanie się do nowej jakości czyszczenia. Chroni dziąsła przed podrażnieniem jakie mogą pojawić się u dzieci w wyniku intensywnego szczotkowania zębów. Wygodna, nagumowana rękojeść dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się podczas szczotkowania dzięki czemu starsze dzieci mogą w bezpieczny sposób samodzielnie czyścić zęby. Timer motywuje i pilnuje aby zęby były szczotkowane przez zalecany czas dwóch minut dając pewność, że zęby szczotkowane są odpowiednio umyte.

Stacja dezynfekująca (Sanitizer) emitujący światło UV działa antybakteryjnie oczyszczając końcówki wymienne do szczoteczek sonicznych Sonicare. Jest bardzo przydatne urządzenie szczególnie gdy Użytkownicy często chorują na zapalenie górnych dróg oddechowych. Choć nie każdy zdaje sobie sprawę, ale po każdej przebytej infekcji należy wymienić końcówkę do zębów w celu uniknięcia ponownego zakażenia. Zwiększa to znacząco koszty użytkowania szczoteczki sonicznej. Będąc w posiadaniu sanitizera można szybko i dokładnie oczyścić końcówki wymienne, mając pewność, że światło UV zabija do 99% bakterii i drobnoustrojów. Urządzenie przydatne w przypadku użytkowania szczoteczki przez małe dzieci lub osoby cierpiące z powodu halitozy (nieświeżego oddechu).

 

Jak działa szczoteczka soniczna Philips SONICARE?

Generator dźwięków wbudowany w głowice szczoteczki Sonicare emituje fale dźwiękowe. Fale te wprawiają w drgania włosie szczotki, rozchodzące się w płynie (woda, ślina, płyn w kieszonkach dziąsłowych) i wywołujące w nim powstanie chmury bąbelków, które oczyszczają mechanicznie miejsca niedostępne dla włókna szczotki. Sonicare łączy w sobie zalety bardzo szybkiego szczotkowania (ruch wymiatający włosia wynosi 31.000 drgań na minutę) oraz emisji fal dźwiękowych, które usuwają płytkę bakteryjna w trudno dostępnych miejscach.

Opatentowana technologię DFA (ang. Dynamic Fluid Action) umożliwia połączenie niezwykle szybkich ruchów włókien (o częstotliwości dźwiękowej) z jednoczesnym szerokim zakresem ruchów wymiatających. Dzięki temu szczotka dźwiękowa Sonicare jest bardzo skuteczna w oczyszczaniu powierzchni miedzy zębowych, kieszeni dziąsłowej oraz okolicy przydziąsłowej, a także zachyłków w obrębie aparatów ortodontycznych, stałych oraz w usuwaniu przebarwień, płytki nazębnej oraz biofilmu.

 

Cechy szczoteczki sonicznej Sonicare FlexCare Platinum ELDORADO GREY
 
końcówka do szczoteczki sonicznej adaptive clean

Końcówka AdaptiveClean dopasowująca się do kształtu zębów usuwa płytkę nazębną wzdłuż linii dziąseł oraz w przestrzeniach międzyzębowych. Specjalnie zaprojektowane włosie główki AdaptiveClean sięga głęboko w przestrzenie międzyzębowe i szczelinę dziąsłową. Miękkie gumowe włókna delikatnie czyszczą i chronią dziąsła, bez względu na siłę nacisku podczas szczotkowania. Włókna "przypominające" bledną w miarę użycia końcówki wskazując czas jej wymiany.

ruch wymiatający szczoteczki sonicznej Ruch wymiatający włosia szczoteczki wynosi 31.000 drgań na minutę. Emisja fal dźwiękowych pozwala na usuwanie płytki bakteryjnej w trudno dostępnych miejscach. Szczotkowanie zębów przy zastosowaniu ruchów wymiatających ma niezwykle pozytywny wpływ na polepszenie kondycji i ogólnego stanu zdrowia dziąseł.
dynamiczna akcja czyszcząca sonicare Zastosowanie nowoczesnej technologii dźwiękowej powoduje powstanie dynamicznego przepływu cieczy DFA (ang. Dynamic Fluid Action ) w przestrzeniach międzyzębowych powodującego efekt kawitacji, który skutkuje rozrywaniem bakterii. Powstałe mikro bąbelki wspomagają odrywanie płytki nazębnej dogłębnie oczyszczając szkliwo. Regularne szczotkowanie zębów szczoteczką soniczną Sonicare przywraca zębom naturalną biel.
 tryby pracy szczoteczki sonicznej Sonicare

Szczoteczka posiada 3 indywidualne tryby szczotkowania:

 • CLEAN (czyszczenie) - tryb codzienny, podstawowy (2 minuty czyszczenia)
 • WHITE (wybielanie) - tryb wybielający, usuwa przebarwienia dzięki czemu zęby stają się bielsze (2 minuty czyszczenia + 30 sekund polerowania)
 • DEEP CLEAN (dogłębne czyszczenie) - intensywne czyszczenie i usuwanie uporczywych przebarwień

Poszczególne tryby pracy możemy ustawiać w trzech różnych prędkościach: LOW - delikatna, MEDIUM - średnia, HIGH - wysoka intensywność szczotkowania.

sanitizer sonicare do dezynfekcji końcówek do szczoteczki Stacja dezynfekująca UV (zintegrowany z ładowarką) naświetla końcówki promieniami światła ultrafioletowego. Dzięki temu 99% bakterii i drobnoustrojów zostają wyeliminowane. Cykl czyszczenia trwa 10 minut. Urządzenie pozwala na jednorazowe czyszczenie 2 głowic. Urządzenie jest w pełni bezpieczne w obsłudze. Dzięki lustrom ekranującym promienie UV nie wydostają się poza urządzenie
etui podróżne do szczoteczki sonicznej sonicare flexcare platinum W zestawie znajduje się praktyczne plastikowe etui turystyczne z miejscem na szczoteczkę oraz dwie końcówki. Idealne w podróży, do szkoły i pracy. Pozwala w higieniczny sposób przechowywać szczoteczkę i końcówki wymienne. Łatwe zamykanie nie stanowi problemu dla dzieci i osób starszych.
 dwuminutowy timer szczoteczki sonicznej sonicare

Timer 2-minutowy (Smartimer) - szczoteczka wyłącza się automatycznie po upływie 2 minut w trybie Clean. Tyle czasu potrzeba aby uzyskać optymalne rezultaty czyszczenia zębów.

Timer 30-sekundowy (Quadpacer) - nasze uzębienie jest podzielone na cztery strefy: 1. Górna Prawa, 2.Górna Lewa, 3.Doln aLewa i 4.Dolna Prawa. Co 30 sekund pojawia się sygnał tzw. interwał, który informuje o konieczności przejścia do mycia następnej strefy.

czujnik siły nacisku szczoteczki sonicznej Sonicare

 

Czujnik nacisku w szczoteczce sonicznej Sonicare w przypadku zbyt intensywnego szczotkowania zębów rękojeść zaczyna wibrować informując o konieczności zmniejszenia siły nacisku szczoteczki na zęby. Funkcja ta chroni dziąsła przed podrażnieniem spowodowanym zbyt mocnym szczotkowaniem.

 

 bateria jonowo-litowa w szczoteczkach sonicare Szczoteczka posiada baterię litowo-jonową, która pozwala na 3 tygodnie użytkowania, bez konieczności ładowania (użycie 2 razy dziennie po 2 minuty).
 funkcja łagodnego startu szczoteczki sonicznej sonicare Funkcję łatwy start (EasyStart) systematycznie w okresie 14 dni zwiększa intensywność pracy szczoteczki sonicznej. Jest to funkcja, które pozwala na bezpieczne i komfortowe przyzwyczajenie się Użytkownika do nowej jakości szczotkowania zębów. Niezwykle przydatna w przypadku szczotkowania zębów u dzieci. Funkcję można wyłączyć w każdym momencie.

 

Zalety szczotkowania zębów szczoteczką soniczną Philips Sonicare FlexCare Platinum:

 • Profesjonalna pomoc w przestrzeganiu prawidłowych zasad codziennej pielęgnacji jamy ustnej, tj. przestrzeganie zalecanego czasu szczotkowania, ochrona przez zbyt mocnym naciskiem podczas mycia zębów.
 • Personalizacja sposobu czyszczenia dzięki 3 trybom pracy połączonym z 3 poziomami intensywności czyszczenia.
 • Wyjątkowo skuteczne czyszczenie zębów udowodnione i potwierdzone badaniami klinicznymi.
 • Dostosowanie do Twojego trybu życia dzięki akumulatorowi i długiej żywotności oraz turystycznemu etui i ładowarce.
 • Model dostosowany potrzeb całej rodziny w tym małych dzieci dzięki funkcji Easy Start, regulacji intensywności szczotkowania oraz sanitizerowi, który dezynfekuje końcówki wymienne.

 

W skład zestawu wchodzi:

 • Oryginalne opakowanie
 • Gwarancja polskiego dystrybutora 24 miesiące
 • Instrukcja obsługi w języku polskim
 • 1x napęd (szczoteczka) SONICARE FlexCare PLATINUM ELDORADO GREY
 • 1 x końcówka czyszcząca AdaptiveClean Standard
 • 1 x końcówka czyszcząca InterCare Standard
 • 1 x baza ładująca zintegrowana ze stacją dezynfekującą
 • 1 x ładowarka podróżna
 • 1 x plastikowe etui podróżne
 • 2 x nakładki ochronna na głowice

 

Do szczoteczki dokładamy 4 tabletki wybarwiające GUM Red-Cote, które pozwolą dokładnie ocenić jakość czyszczenia zębów szczoteczką SONICARE.

 

Uchwyt OVIDEN Ovi-one do przechowywania końcówek do szczoteczki sonicznej

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Flexcare PLATINUM jest przystosowana do częstego użytkowania przez większą liczbę Użytkowników. Wystarczy posiadać własną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb, końcówkę i można szczotkować zęby szczoteczką soniczną ELDORADO GREY. Przy większej licznie Użytkowników zawsze występują problem z przechowywaniem końcówek. Dlatego szczególnie polecamy uniwersalny uchwyt na końcówki wymienne OVIDEN Ovione, który w higieniczny sposób zaprowadzi ład i porządek w każdej łazience. Prosty, łatwy w użyciu i funkcjonalny uchwyt przechowuje końcówki wymienne do szczoteczek sonicznych ale także rotacyjnych i ultradźwiękowych.

 

uchwyt na końcówki do szczoteczek sonicznych