Oferta hurtowa - kliknij tutaj

VITIS Sensitive pasta na nadwrażliwość zębów 100ml

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 08626
 • Producent: Dentaid
 • Waga: 0.08 kg
 • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

 • Historia ceny
 • szt.
 • 26,90 zł 24,90 zł

VITIS Sensitive pasta na nadwrażliwość zębów

Linia produktów VITIS Sensitive to najbardziej zaawansowane rozwiązanie w leczeniu nadwrażliwości zębów. Dzięki innowacyjnej formule DENTAID Technology Nanorepair, opartej na zastosowaniu nanocząsteczek hydroksyapatytu, VITIS Sensitie pasta na nadwrażliwe zęby naprawia powierzchnię szkliwa, uszczelnia kanaliki zębowe eliminując dolegliwości bólowe. Fluor zawarty w paście wspomaga proces remineralizacji szkliwa zwiększając ochronę przed próchnicą i nadwrażliwością zębową. Azotan potasu w szybki i skuteczny sposób uśmierza ból wrażliwych zębów.

 

Nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów jest problemem, który dotyka 1 na 7 osób. Nieleczona może wywoływać choroby jamy ustnej takie jak próchnica, zapalenie dziąseł lub przyzębia. Nadwrażliwość zębowa jest wynikiem osłabienia struktury szkliwa zębowego, które jest naturalną ochroną wnętrza zębów (zębiny i kanalików). W przypadku gdy dziąsła zaczynają się obniżać lub szkliwo z czasem ulega zniszczeniu (erozja szkliwa), następuje odsłonięcie zębiny co powoduje reakcję bólową na działanie bodźców termicznych (ciepło i zimno) oraz chemicznych (słodkie, kwaśne). Odpowiednie składniki są wstanie odbudować szkliwo, skutecznie wzmacniając zęby.

 

VITIS Sensitive pasta na nadwrażliwość zębów

 • Nanocząsteczki hydroksyapatytu (0,45%) wbudowują się w powierzchnię szkliwa, uszczelniając jego strukturę (kanaliki zębiny). Na powierzchni zębów tworzy  się warstwa ochronna, która zapobiega przenoszeniu bodźców zewnętrznych skutecznie neutralizując nadwrażliwość zębów.
 • Azotan potasu (5%) hamuje przesyłanie bodźców zewnętrznych do zakończeń nerwowych łagodząc ból wrażliwych zębów. Ulga w bólu jest natychmiastowa a różnica wyczuwalna jest już po pierwszym szczotkowaniu.
 • Monofluorofosforan sodu (1,1% 1450ppm) wspomaga remineralizację utwardzając warstwę ochroną na powierzchni zębów. Fluor w połączeniu z nano hydroksyapatytem zapewnia najlepszą ochronę przed próchnicą oraz eliminuje nadwrażliwość zębów.
 • Prowitamina B5 chroni i regeneruje dziąsła, opóźniając proces odsłaniania szyjek zębowych.
 • Witamina E chroni i wzmacnia dziąsła.

 
Pastę do zębów VITIS Sensitive cechuje niski współczynnik ścieralności co spowalnia pogłębianie istniejących uszkodzeń szkliwa.

Badania wykazują, że 95,45% Pacjentów po zastosowaniu pasty do zębów VITIS Sensitive odczuło zmniejszenie nadwrażliwości zębów już po pierwszym użyciu. Pasta przeznaczona jest dla osób cierpiących z powodu nadwrażliwości zębowej, a także po zabiegach stomatologicznym (skaling, piaskowanie) oraz po wybielaniu zębów.

Stosowanie: Pasta przeznaczona jest do użytku codziennego. Należy nałożyć niewielką ilość pasty na włosie szczoteczki i czyścić zęby przez min. 2 minuty. Zęby należy szczotkować po każdym posiłku. Najlepsze rezultaty osiągnięte zostają przy regularnym szczotkowaniu zębów.

Skład: Aqua, Sorbitol, Glycerin, Silica, Potassium Nitrate, Titanium Dioxide, Sodium Monofluorophosphate, Panthenol, Xanthan Gum, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyapatite (nano), Sodium Lauryl Sulfate, Potassium Chloride, Tocopherylacetate, Allantoin, Sodium Methylparaben, Sodium Saccharin, Citric Acid, Aroma, Limonene