Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS

 

Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS to numer I światowych rynków sprzedaży! A teraz dostępny już w Polsce! PIKSTERS to kolorowe czyściki, zaprojektowane przez australijską firmę, która od 21 lat specjalizuje się w tworzeniu produktów do higieny jamy ustnej. Rekomendowane i polecane przez specjalistów w dziedzinie stomatologii, zaakceptowane przez miliony Pacjentów!

Najlepsze szczoteczki międzyzębowe

Powszechnie wiadomo, że klasyczne mycie zębów to tylko połowa sukcesu w kierunku pięknego i zdrowego uśmiechu. Na prawidłową higienę jamy ustnej składa się wiele czynności, takich jak szczotkowanie zębów, nitkowanie, płukanie, irygowanie i wiele innych. Czynność, która najczęściej stwarza problem to czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną. Wiele Pacjentów ma problem z odpowiednim użyciem nici, która rani brodawki dziąsłowe, uszkadza kąciki ust itp. Poza tym nić, ze względu na swoją formę, nie jest w stanie usunąć płytki nazębnej z całej powierzchni bocznej zęba. Szczoteczki międzyzębowe to doskonałe rozwiązanie, udoskonalenie i łatwość w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Zapewniają efektywne i przede wszystkim bezpieczne czyszczenie całej przestrzeni międzyzębowej, niedostępnej dla klasycznej nici dentystycznej.

 

Szczoteczki międzyzębowe piksters

Ale zacznijmy od początku...

Higiena przestrzeni międzyzębowych dla zdrowia jamy ustnej!

Stan zdrowia brodawki dziąsłowej jest równoznaczny z aktywnym procesem chorobowym przyzębia i dziąseł. Miejsca, które szczególnie narażone są na powstanie próchnicy czy chorób dziąseł to przestrzenie międzyzębowe, niedostępne podczas klasycznego szczotkowania zębów. Zalegająca patogenna płytka nazębna w postaci beztlenowych bakterii, które wywołują choroby kości i dziąseł. Bakterie powodują stany zapalne w organizmie i doprowadzają do uszkodzenia kości zębów. Proces ten jest powolny i często nieodczuwalny dla Pacjenta. Ujawnia się najczęściej w momencie gdy rozległy stan zapalny poważnie zagraża zdrowiu naszych zębów i dziąseł. Konsekwencje braku odpowiedniej pielęgnacji przestrzeni międzyzębowej... Pierwszy znak ostrzegawczy choroby dziąseł jest pojawienie się krwawienia podczas szczotkowania. Jest to objaw zapalenia dziąseł, proces, który jest na tym etapie odwracalny. Nieleczony stan zapalny dziąseł "postępuje" w głąb kości i doprowadza do choroby przyzębia i ten etap niesie za sobą nieodwracalne zmiany. Regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych zapobiega gromadzeniu się i rozmnażaniu bakterii, które wywołują stany zapalne dziąseł.

bakterie

 

Dlaczego PIKSTERS?

Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS to małe, walcowate czyściki, których włosie po wsunięciu szczoteczki, wypełnia całą przestrzeń międzyzębową. Włosie w przeciwieństwie do nici usuwa płytkę nazębną z całej powierzchni bocznej (obszary furkacji) zębów. Rdzeń szczoteczek PIKSTERS stanowi drut powlekany tworzywem sztucznym, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użycia. Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS łatwo wprowadza się w przestrzeń, bez konieczności użycia nadmiernej siły, a dzięki odpowiedniej konstrukcji szybko i skutecznie czyści wszystkie trudnodostępne obszary przestrzeni międzyzębowej. PIKSTERSy nie podrażniają brodawek dziąsłowych, nie rysują implantów i innych wypełnień protetycznych. Walcowaty kształt uchwytu umożliwia rolowanie szczoteczki, która bez przeszkód obraca się w przestrzeni międzyzębowej i zwiększa efektywność czyszczenia.

 

Piksters logo

 

Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS występują w 10 rozmiarach. Rozmiary "małe" służą do czyszczenia przednich lub wąskich przestrzeni międzyzębowych, doskonałe dla osób mających ciasno stłoczone zęby. Szczoteczki międzyzębowe o "dużych" rozmiarach przeznaczone są do czyszczenia szerszych przestrzeni z obkurczoną brodawką dziąsłową, mostów czy implantów. Rozmiary "ogromne" służą do czyszczenia jamy ustnej w miejscach po resekcji zęba oraz okolicach mostów i implantów wokół, których widoczna jest utrata dziąsła lub kości.

Szczoteczki miedzyzebowe piksters tabela

 

Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS, jako jedyne można używać na dwa sposoby! 1. Regulując długość uchwytu - krótki uchwyt ułatwia czyszczenie przednich przestrzeni międzyzębowych. Osłonka znajdująca się na każdej szczoteczce służy do higienicznego przechowywania PIKSTERSów. Osłonka może służyć również jako przedłużenie uchwytu. Dłuższy uchwyt zwiększa komfort użytkowania i kontrolę nad szczoteczką. Ułatwia czyszczenie przestrzeni między zębami trzonowymi oraz wsuwania szczoteczki od wewnętrznej strony luku zębowego. 2. Dostosowując kąt rdzenia do miejsc czyszczonych - przednie przestrzenie międzyzębowe czyścimy wsuwają szczoteczkę PIKSTERS prostopadle w przestrzeń. Są jednak takie obszary w jamie ustnej, które dla lepszego i bezpieczniejszego czyszczenia, wymagają zgięcia rdzenia szczoteczki. Rdzeń w postaci drutu powleczonego tworzywem sztucznym, przystosowany jest do kilkukrotnego zginania. Odpowiednie zagięcie drutu nie zmniejsza właściwości czyszczących oraz nie zmniejsza bezpieczeństwa użycia. Warto mieć na uwadze, że im częściej zaginamy rdzeń szczoteczki PIKSTERS tym szybciej straci on swoją sztywność.

 

Piksters jak stosowac

 

Jak prawidłowo stosować szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS? 

Przed przystąpieniem do czyszczenie szczoteczkami międzyzębowymi PIKSTERS należy wybrać odpowiedni ich rozmiarach, tj taki, który umożliwi nam umiejscowienie szczoteczki w przestrzeni bez użycia siły. Przestrzenie międzyzębowe czyścimy poprzez prostopadłe umieszczenie szczoteczki w przestrzeni, jednorazowe wsunięcie a następnie wyjęcie szczoteczki. Rdzeń szczoteczki nie powinien się wyginać czy pod wpływem siły, zaginać. Jeżeli drut ulegnie deformacji należy zakończyć czyszczenie daną szczoteczką, gdyż traci ona swoją sztywność i kolejne aplikacje mogą podrażniać brodawki dziąsłowe. Umieszczając szczoteczkę w przestrzeni międzyzębowej możemy wykonywać ruch obrotowy, poprzez rolowanie przystosowanego do tej czynności uchwytu co ułatwia bezpieczne wsunięcie szczoteczki i zwiększa efektywność czyszczenia. W przypadku czyszczenia tylnych przestrzeni międzyzębowych zgięcie szczoteczki ułatwia aplikację i oczyszczanie. Czyszczenie zagiętą szczoteczką nie powinno odbywać się więcej niż 4 razy. Częste zaginanie szczoteczki zmniejsza wytrzymałość rdzenia, który przy ponownym czyszczeniu może uszkodzić dziąsło. Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS są produktem wielokrotnego użycia. Po zakończeniu czyszczenia szczoteczkę należy opłukać pod bieżącą, letnią wodą. PIKSTERSy zapewniają efektywne czyszczenie do momentu gdy posiadają włosie i rdzeń nie jest zdeformowany.

Szczoteczki PIKSTERS opinia

Zachęcam każdego do zabawy PIKSTERS'ami! Do spróbowania na czym polega czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i jakie są tego zalety! Korzyści z pewnością zauważycie już po pierwszym użyciu. Stosując szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS macie pewność, że higiena jamy ustnej zachowana jest na najwyższym poziomie. Dla początkujących polecam zestaw startowy PISTERS Regular MIX Size0-7 Dla osób, które mają zmierzone przestrzenie międzyzębowe przez stomatologa lub też używały wcześniej szczoteczek międzyzębowych i znają rozmiar potrzebnej szczoteczki polecam zestawy PIKSTERS Regular 10szt. w konkretnym rozmiarze POLECAM Basia

 

Piksters szczoteczki miedzyzebowe