Oferta hurtowa - kliknij tutaj

PIKSTERS Regular szczoteczki międzyzębowe 10 szt. - WYBIERZ ROZMIAR

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 31498
 • Producent: Erskine
 • Waga: 0.01 kg
 • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

 • Historia ceny
 • szt.
 • 15,90 zł

PIKSTERS - szczoteczki międzyzebowe

Szczoteczki międzyzębowe Piksters to doskonały i bezpieczny sposób na dokładne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Popularne na całym świecie Pikstersy zostały zaprojektowane przez firmę australijską, która od 21 lat specjalizuje się w tworzeniu produktów do higieny jamy ustnej. Rekomendowane i polecane przez specjalistów w dziedzinie stomatologii do codziennej pielęgnacji jamy ustnej dla Pacjenta.

Piksters szczoteczki międzyzębowe


Szczoteczki międzyzębowe Piksters to małe, walcowate czyściki, których włosie po wsunięciu szczoteczki, wypełnia całą przestrzeń międzyzębową. Włosie w przeciwieństwie do nici usuwa płytkę nazębną z całej powierzchni bocznej (obszary furkacji) zębów. Rdzeń szczoteczek Piksters stanowi drut powlekany tworzywem sztucznym, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użycia. Szczoteczki międzyzębowe Piksters łatwo wprowadza się w przestrzeń, bez konieczności użycia nadmiernej siły, a dzięki odpowiedniej konstrukcji szybko i skutecznie czyści wszystkie trudnodostępne obszary przestrzeni międzyzębowej. Pikstersy nie podrażniają brodawek dziąsłowych, nie rysują implantów i innych wypełnień protetycznych. Walcowaty kształt uchwytu umożliwia rolowanie szczoteczki, która bez przeszkód obraca się w przestrzeni międzyzębowej zwiększając efektywność czyszczenia.

 

czyszczenie przestrzeni międzyzębowych


Szczoteczki międzyzębowe Piksters to doskonałe rozwiązanie, udoskonalenie i łatwość w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Zapewniają efektywne, bezpieczne i wielowymiarowe czyszczenie przestrzeni międzyzębowej, w tym miejsc niedostępnych dla klasycznej nici dentystycznej czy wykałaczki. Na wielu uczelniach stomatologicznych w Europie, stosowanie szczoteczek międzyzębowych jest uważane za podstawową metodę czyszczenia przestrzeni międzyzębami.

Dlaczego szczoteczki międzyzębowe Piksters są tak bardzo polecane przez specjalistów?

Eksperci w dziedzinie stomatologii polecają szczoteczki międzyzębowe Piksters ze względu na ich idealną budowę zapewniającą łatwość i bezpieczeństwo użycia. Zdaniem wielu stomatologów Pacjenci tym chętniej podchodzą i wprowadzają dodatkowe elementy do codziennej pielęgnacji jamy ustnej im są one prostsze w użyciu. Szczoteczki miedzyzębowe Piksters są bezpieczne nawet dla osób, które dopiero zaczynają wprowadzać czyszczenie przestrzeni międzyzębowych do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Higiena przestrzeni międzyzębowych dla zdrowia całej jamy ustnej!

Powszechnie wiadomo, że klasyczne mycie zębów to tylko połowa sukcesu w kierunku pięknego i zdrowego uśmiechu. Na prawidłową higienę jamy ustnej składa się wiele czynności, takich jak szczotkowanie zębów, nitkowanie, płukanie, irygowanie i wiele innych. Czynność, która najczęściej stwarza problem to czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną. Wiele Pacjentów ma problem z odpowiednim użyciem nici, która rani brodawki dziąsłowe, uszkadza kąciki ust itp. Poza tym nić, ze względu na swoją formę, nie jest w stanie usunąć płytki nazębnej z całej powierzchni bocznej zęba.

Stan zdrowia brodawki dziąsłowej jest równoznaczny z aktywnym procesem chorobowym przyzębia i dziąseł. Miejsca, które szczególnie narażone są na powstanie próchnicy czy chorób dziąseł to przestrzenie międzyzębowe, niedostępne podczas klasycznego szczotkowania zębów. Zalegająca patogenna płytka nazębna w postaci beztlenowych bakterii, które wywołują choroby kości i dziąseł. Bakterie powodują stany zapalne w organizmie i doprowadzają do uszkodzenia kości zębów. Proces ten jest powolny i często nieodczuwalny dla Pacjenta. Ujawnia się najczęściej w momencie gdy rozległy stan zapalny poważnie zagraża zdrowiu naszych zębów i dziąseł.

 

szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS

 

Konsekwencje braku odpowiedniej pielęgnacji przestrzeni międzyzębowej...

Pierwszy znak ostrzegawczy choroby dziąseł jest pojawienie się krwawienia podczas szczotkowania. Jest to objaw zapalenia dziąseł, proces, który jest na tym etapie odwracalny. Nieleczony stan zapalny dziąseł "postępuje" w głąb kości i doprowadza do choroby przyzębia i ten etap niesie za sobą nieodwracalne zmiany. Regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych zapobiega gromadzeniu się i rozmnażaniu bakterii, które wywołują stany zapalne dziąseł.

Szczoteczki międzyzębowe Piksters - co warto wiedzieć przed zastosowaniem, jak dobrać rozmiar szczoteczki międzyzębowej

 • W wyborze odpowiedniego rozmiaru szczoteczki pomóc może lekarz stomatolog, który ma możliwość zmierzenia przestrzeni międzyzębowych i dobrania odpowiedniego rozmiaru szczoteczki Piksters. Stomatolodzy posiadają profesjonalny zestaw startowy, który pomaga w ocenie i doborze odpowiedniego rozmiaru. Stomatolog bądź higienistka stomatologiczna przeprowadzają z Pacjentem krótki instruktarz prawidłowego czyszczenia chroniąc Pacjenta przed podrażnieniem dziąseł.
 • Jeżeli nie mamy możliwości skorzystać z pomocy specjalistyczny możemy zaopatrzyć się w zestaw startowy szczoteczek międzyzębowych Piksters, który składa się z różnych rozmiarów od 00 do 7. Metodą prób dopasowujemy szczoteczkę do danej przestrzeni międzyzębowej.

Odpowiednio dobrany rozmiar szczoteczki międzyzębowej Piksters zapewnia optymalną jakość i bezpieczeństwo czyszczenia. Szczoteczka powinna przemieszczać się w przestrzeni międzyzębowej bez nadmiernego tarcia, a jej umiejscowienie nie powinno wymagać użycia siły. Szczoteczek międzyzębowych nie należy wsuwać "na siłę" jak również nie może ona zbyt luźno przechodzić przez przestrzeń.

Ważne: Pojawienie się krwawienia podczas jednego z pierwszych użyć nie oznacza od razu, że rozmiar szczoteczki został nieodpowiednio dobrany. Brodawki dziąsłowe potrzebują czasu aby przystosować się do regularnego czyszczenia, które skutecznie je wzmocni. Krwawienie podczas czyszczenia może być też oznaką istniejącego stanu zapalanego, wywołanego nagromadzoną płytką bakteryjną. Wówczas tym bardziej nie należy przerywać regularnego oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Zapalenie dziąseł powoduje ich osłabienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych, dziąsła stają się delikatne z tendencją do krwawień nawet podczas łagodnego pobudzenia szczoteczką Piksters. Regularne czyszczenie przestrzeni zębowych leczy stany zapalne i zmniejsza krwawienie dziąseł, zapewnia doskonałą profilaktykę w leczeniu implantów oraz przy innych uzupełnieniach protetycznych. Szczoteczki międzyzębowe Piksters uskuteczniają także pielęgnację jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego.

Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS można używać na dwa sposoby:

 • Regulując długość uchwytu

Krótki uchwyt ułatwia czyszczenie przednich przestrzeni międzyzębowych. Osłonka znajdująca się na każdej szczoteczce służy do higienycznego przechowywania PIKSTERSów. Osłonka może służyć również jako przedłużenie uchwytu. Dłuższy uchwyt zwiększa komfort użytkowania i kontrolę nad szczoteczką. Ułatwia czyszczenie przestrzeni między zębami trzonowymi oraz wsuwania szczoteczki od wewnętrznej strony luku zębowego.

 • Dostosowując kąt rdzenia do miejsc czyszczonych

Przednie przestrzenie międzyzębowe czyścimy wsuwają szczoteczkę PIKSTERS prostopadle w przestrzeń. Są jednak takie obszary w jamie ustnej, które dla lepszego i bezpieczniejszego czyszczenia, wymagają zgięcia rdzenia szczoteczki. Rdzeń w postaci drutu powleczonego tworzywem sztucznym, przystosowany jest do kilkukrotnego zginania. Odpowiednie zagięcie drutu nie zmniejsza właściwości czyszczących oraz nie zmniejsza bezpieczeństwa użycia. Warto mieć na uwadze, że im częściej zaginamy rdzeń szczoteczki PIKSTERS tym szybciej straci on swoją sztywność.

wielofunkcyjne szczoteczki międzyzębowe piksters


Jak prawidłowo stosować szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS

 • Przed przystąpieniem do czyszczenie szczoteczkami międzyzębowymi PIKSTERS należy wybrać odpowiedni ich rozmiarach, tj taki, który umożliwi nam umiejscowienie szczoteczki w przestrzeni bez użycia siły.
 • Przestrzenie międzyzębowe czyścimy poprzez prostopadłe umieszczenie szczoteczki w przestrzeni, jednorazowe wsunięcie a następnie wyjęcie szczoteczki. Rdzeń szczoteczki nie powinien się wyginać czy pod wpływem siły, zaginać. Jeżeli drut ulegnie deformacji należy zakończyć czyszczenie daną szczoteczką, gdyż traci ona swoją sztywność i kolejne aplikacje mogą podrażniać brodawki dziąsłowe. Umieszczając szczoteczkę w przestrzeni międzyzębowej możemy wykonywać ruch obrotowy, poprzez rolowanie przystosowanego do tej czynności uchwytu co ułatwia bezpieczne wsunięcie szczoteczki i zwiększa efektywność czyszczenia.
 • W przypadku czyszczenia tylnich przestrzeni międzyzębowych zgięcie szczoteczki ułatwia aplikację i oczyszczanie. Czyszczenie zagiętą szczoteczką nie powinno odbywać się więcej niż 4 razy. Częste zaginanie szczoteczki zmniejsza wytrzymałość rdzenia, który przy ponownym czyszczeniu może uszkodzić dziąsło.
 • Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS są produktem wielokrotnego użycia. Po zakończeniu czyszczenia szczoteczkę należy opłukać pod bieżącą, letnią wodą. PIKSTERSy zapewniają efektywne czyszczenie do momentu gdy posiadają włosie i rdzeń nie jest zdeformowany.

 

Szczoteczki międzyzębowe Piksters - rodzaj - rozmiar rdzenia - przykładowe przeznaczenie

Szczoteczki międzyzębowe Piksters występują w 10 rozmiarach. Rozmiary "małe" służą do czyszczenia przednich lub wąskich przestrzeni międzyzębowych, doskonałe dla osób mających ciasno stłoczone zęby. Szczoteczki międzyzębowe o "dużych" rozmiarach przeznaczone są do czyszczenia szerszych przestrzeni z obkurczoną brodawką dziąsłową, mostów czy implantów. Rozmiary "ogromne" służą do czyszczenia jamy ustnej w miejscach po ekstrakcji zęba oraz okolicach mostów i implantów wokół, których widoczna jest utrata dziąsła lub kości.

 

Piksters Oryginal rozmiary szczoteczek międzyzębowych

 

Rozmiar szczoteczek Piksters należy wybrać powyżej w opcji WYBIERZ ROZMIAR. Szczoteczki międzyzębowe Piksters pakowane są po 10 sztuk w opakowaniu przy rozmiarach Size00, Size0, Size1, Size2, Size3, Size4, Size5 oraz Size 6. Opakowania w rozmiarach Size7, Size8 oraz Size9 zawierają 7 szczoteczek międzyzębowych. Każda szczoteczka posiada osłonkę (etui) służącą jako przedłużenie uchwytu lub do higienicznego przechowywania.

PIKSTERS - szczoteczki międzyzebowe

Szczoteczki międzyzębowe Piksters to doskonały i bezpieczny sposób na dokładne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Popularne na całym świecie Pikstersy zostały zaprojektowane przez firmę australijską, która od 21 lat specjalizuje się w tworzeniu produktów do higieny jamy ustnej. Rekomendowane i polecane przez specjalistów w dziedzinie stomatologii do codziennej pielęgnacji jamy ustnej dla Pacjenta.

Piksters szczoteczki międzyzębowe


Szczoteczki międzyzębowe Piksters to małe, walcowate czyściki, których włosie po wsunięciu szczoteczki, wypełnia całą przestrzeń międzyzębową. Włosie w przeciwieństwie do nici usuwa płytkę nazębną z całej powierzchni bocznej (obszary furkacji) zębów. Rdzeń szczoteczek Piksters stanowi drut powlekany tworzywem sztucznym, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użycia. Szczoteczki międzyzębowe Piksters łatwo wprowadza się w przestrzeń, bez konieczności użycia nadmiernej siły, a dzięki odpowiedniej konstrukcji szybko i skutecznie czyści wszystkie trudnodostępne obszary przestrzeni międzyzębowej. Pikstersy nie podrażniają brodawek dziąsłowych, nie rysują implantów i innych wypełnień protetycznych. Walcowaty kształt uchwytu umożliwia rolowanie szczoteczki, która bez przeszkód obraca się w przestrzeni międzyzębowej zwiększając efektywność czyszczenia.

 

czyszczenie przestrzeni międzyzębowych


Szczoteczki międzyzębowe Piksters to doskonałe rozwiązanie, udoskonalenie i łatwość w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Zapewniają efektywne, bezpieczne i wielowymiarowe czyszczenie przestrzeni międzyzębowej, w tym miejsc niedostępnych dla klasycznej nici dentystycznej czy wykałaczki. Na wielu uczelniach stomatologicznych w Europie, stosowanie szczoteczek międzyzębowych jest uważane za podstawową metodę czyszczenia przestrzeni międzyzębami.

Dlaczego szczoteczki międzyzębowe Piksters są tak bardzo polecane przez specjalistów?

Eksperci w dziedzinie stomatologii polecają szczoteczki międzyzębowe Piksters ze względu na ich idealną budowę zapewniającą łatwość i bezpieczeństwo użycia. Zdaniem wielu stomatologów Pacjenci tym chętniej podchodzą i wprowadzają dodatkowe elementy do codziennej pielęgnacji jamy ustnej im są one prostsze w użyciu. Szczoteczki miedzyzębowe Piksters są bezpieczne nawet dla osób, które dopiero zaczynają wprowadzać czyszczenie przestrzeni międzyzębowych do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Higiena przestrzeni międzyzębowych dla zdrowia całej jamy ustnej!

Powszechnie wiadomo, że klasyczne mycie zębów to tylko połowa sukcesu w kierunku pięknego i zdrowego uśmiechu. Na prawidłową higienę jamy ustnej składa się wiele czynności, takich jak szczotkowanie zębów, nitkowanie, płukanie, irygowanie i wiele innych. Czynność, która najczęściej stwarza problem to czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną. Wiele Pacjentów ma problem z odpowiednim użyciem nici, która rani brodawki dziąsłowe, uszkadza kąciki ust itp. Poza tym nić, ze względu na swoją formę, nie jest w stanie usunąć płytki nazębnej z całej powierzchni bocznej zęba.

Stan zdrowia brodawki dziąsłowej jest równoznaczny z aktywnym procesem chorobowym przyzębia i dziąseł. Miejsca, które szczególnie narażone są na powstanie próchnicy czy chorób dziąseł to przestrzenie międzyzębowe, niedostępne podczas klasycznego szczotkowania zębów. Zalegająca patogenna płytka nazębna w postaci beztlenowych bakterii, które wywołują choroby kości i dziąseł. Bakterie powodują stany zapalne w organizmie i doprowadzają do uszkodzenia kości zębów. Proces ten jest powolny i często nieodczuwalny dla Pacjenta. Ujawnia się najczęściej w momencie gdy rozległy stan zapalny poważnie zagraża zdrowiu naszych zębów i dziąseł.

 

szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS

 

Konsekwencje braku odpowiedniej pielęgnacji przestrzeni międzyzębowej...

Pierwszy znak ostrzegawczy choroby dziąseł jest pojawienie się krwawienia podczas szczotkowania. Jest to objaw zapalenia dziąseł, proces, który jest na tym etapie odwracalny. Nieleczony stan zapalny dziąseł "postępuje" w głąb kości i doprowadza do choroby przyzębia i ten etap niesie za sobą nieodwracalne zmiany. Regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych zapobiega gromadzeniu się i rozmnażaniu bakterii, które wywołują stany zapalne dziąseł.

Szczoteczki międzyzębowe Piksters - co warto wiedzieć przed zastosowaniem, jak dobrać rozmiar szczoteczki międzyzębowej

 • W wyborze odpowiedniego rozmiaru szczoteczki pomóc może lekarz stomatolog, który ma możliwość zmierzenia przestrzeni międzyzębowych i dobrania odpowiedniego rozmiaru szczoteczki Piksters. Stomatolodzy posiadają profesjonalny zestaw startowy, który pomaga w ocenie i doborze odpowiedniego rozmiaru. Stomatolog bądź higienistka stomatologiczna przeprowadzają z Pacjentem krótki instruktarz prawidłowego czyszczenia chroniąc Pacjenta przed podrażnieniem dziąseł.
 • Jeżeli nie mamy możliwości skorzystać z pomocy specjalistyczny możemy zaopatrzyć się w zestaw startowy szczoteczek międzyzębowych Piksters, który składa się z różnych rozmiarów od 00 do 7. Metodą prób dopasowujemy szczoteczkę do danej przestrzeni międzyzębowej.

Odpowiednio dobrany rozmiar szczoteczki międzyzębowej Piksters zapewnia optymalną jakość i bezpieczeństwo czyszczenia. Szczoteczka powinna przemieszczać się w przestrzeni międzyzębowej bez nadmiernego tarcia, a jej umiejscowienie nie powinno wymagać użycia siły. Szczoteczek międzyzębowych nie należy wsuwać "na siłę" jak również nie może ona zbyt luźno przechodzić przez przestrzeń.

Ważne: Pojawienie się krwawienia podczas jednego z pierwszych użyć nie oznacza od razu, że rozmiar szczoteczki został nieodpowiednio dobrany. Brodawki dziąsłowe potrzebują czasu aby przystosować się do regularnego czyszczenia, które skutecznie je wzmocni. Krwawienie podczas czyszczenia może być też oznaką istniejącego stanu zapalanego, wywołanego nagromadzoną płytką bakteryjną. Wówczas tym bardziej nie należy przerywać regularnego oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Zapalenie dziąseł powoduje ich osłabienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych, dziąsła stają się delikatne z tendencją do krwawień nawet podczas łagodnego pobudzenia szczoteczką Piksters. Regularne czyszczenie przestrzeni zębowych leczy stany zapalne i zmniejsza krwawienie dziąseł, zapewnia doskonałą profilaktykę w leczeniu implantów oraz przy innych uzupełnieniach protetycznych. Szczoteczki międzyzębowe Piksters uskuteczniają także pielęgnację jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego.

Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS można używać na dwa sposoby:

 • Regulując długość uchwytu

Krótki uchwyt ułatwia czyszczenie przednich przestrzeni międzyzębowych. Osłonka znajdująca się na każdej szczoteczce służy do higienycznego przechowywania PIKSTERSów. Osłonka może służyć również jako przedłużenie uchwytu. Dłuższy uchwyt zwiększa komfort użytkowania i kontrolę nad szczoteczką. Ułatwia czyszczenie przestrzeni między zębami trzonowymi oraz wsuwania szczoteczki od wewnętrznej strony luku zębowego.

 • Dostosowując kąt rdzenia do miejsc czyszczonych

Przednie przestrzenie międzyzębowe czyścimy wsuwają szczoteczkę PIKSTERS prostopadle w przestrzeń. Są jednak takie obszary w jamie ustnej, które dla lepszego i bezpieczniejszego czyszczenia, wymagają zgięcia rdzenia szczoteczki. Rdzeń w postaci drutu powleczonego tworzywem sztucznym, przystosowany jest do kilkukrotnego zginania. Odpowiednie zagięcie drutu nie zmniejsza właściwości czyszczących oraz nie zmniejsza bezpieczeństwa użycia. Warto mieć na uwadze, że im częściej zaginamy rdzeń szczoteczki PIKSTERS tym szybciej straci on swoją sztywność.

wielofunkcyjne szczoteczki międzyzębowe piksters


Jak prawidłowo stosować szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS

 • Przed przystąpieniem do czyszczenie szczoteczkami międzyzębowymi PIKSTERS należy wybrać odpowiedni ich rozmiarach, tj taki, który umożliwi nam umiejscowienie szczoteczki w przestrzeni bez użycia siły.
 • Przestrzenie międzyzębowe czyścimy poprzez prostopadłe umieszczenie szczoteczki w przestrzeni, jednorazowe wsunięcie a następnie wyjęcie szczoteczki. Rdzeń szczoteczki nie powinien się wyginać czy pod wpływem siły, zaginać. Jeżeli drut ulegnie deformacji należy zakończyć czyszczenie daną szczoteczką, gdyż traci ona swoją sztywność i kolejne aplikacje mogą podrażniać brodawki dziąsłowe. Umieszczając szczoteczkę w przestrzeni międzyzębowej możemy wykonywać ruch obrotowy, poprzez rolowanie przystosowanego do tej czynności uchwytu co ułatwia bezpieczne wsunięcie szczoteczki i zwiększa efektywność czyszczenia.
 • W przypadku czyszczenia tylnich przestrzeni międzyzębowych zgięcie szczoteczki ułatwia aplikację i oczyszczanie. Czyszczenie zagiętą szczoteczką nie powinno odbywać się więcej niż 4 razy. Częste zaginanie szczoteczki zmniejsza wytrzymałość rdzenia, który przy ponownym czyszczeniu może uszkodzić dziąsło.
 • Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS są produktem wielokrotnego użycia. Po zakończeniu czyszczenia szczoteczkę należy opłukać pod bieżącą, letnią wodą. PIKSTERSy zapewniają efektywne czyszczenie do momentu gdy posiadają włosie i rdzeń nie jest zdeformowany.

 

Szczoteczki międzyzębowe Piksters - rodzaj - rozmiar rdzenia - przykładowe przeznaczenie

Szczoteczki międzyzębowe Piksters występują w 10 rozmiarach. Rozmiary "małe" służą do czyszczenia przednich lub wąskich przestrzeni międzyzębowych, doskonałe dla osób mających ciasno stłoczone zęby. Szczoteczki międzyzębowe o "dużych" rozmiarach przeznaczone są do czyszczenia szerszych przestrzeni z obkurczoną brodawką dziąsłową, mostów czy implantów. Rozmiary "ogromne" służą do czyszczenia jamy ustnej w miejscach po ekstrakcji zęba oraz okolicach mostów i implantów wokół, których widoczna jest utrata dziąsła lub kości.

 

Piksters Oryginal rozmiary szczoteczek międzyzębowych

 

Rozmiar szczoteczek Piksters należy wybrać powyżej w opcji WYBIERZ ROZMIAR. Szczoteczki międzyzębowe Piksters pakowane są po 10 sztuk w opakowaniu przy rozmiarach Size00, Size0, Size1, Size2, Size3, Size4, Size5 oraz Size 6. Opakowania w rozmiarach Size7, Size8 oraz Size9 zawierają 7 szczoteczek międzyzębowych. Każda szczoteczka posiada osłonkę (etui) służącą jako przedłużenie uchwytu lub do higienicznego przechowywania.