Oferta hurtowa - kliknij tutaj

PIKSTERS Regular MIX Size 00-6 8szt. ZESTAW STARTOWY szczoteczkek międzyzębowych (E2067)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 31510
 • Producent: Erskine
 • Waga: 0.01 kg
 • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 4,95 zł brutto
 • szt.
 • 9,90 zł

PIKSTERS Regular - zestaw startowy szczoteczek międzyzębowych

Zestaw startowy szczoteczek międzyzębowych Piksters Regular to doskonałe rozwiązanie dla osób zaczynających przygodę z czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych. Dostępność 8 różnych rozmiarów pozwala na sprawdzenie i dobranie odpowiedniej i dopasowanie wielkości szczoteczki międzyzębowej do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS Regular to efektywne uzupełnienie codziennej pielęgnacji jamy ustnej. PIKSTERS Regular zapewniają efektywne i przede wszystkim bezpieczne czyszczenie całej przestrzeni międzyzębowej, niedostępnej dla klasycznej nici dentystycznej. Na wielu uczelniach stomatologicznych w Europie, stosowanie szczoteczek międzyzębowych jest uważane za podstawową metodę czyszczenia przestrzeni międzyzębami. Eksperci w dziedzinie stomatologii polecają szczoteczki międzyzębowe Piksters ze względu na ich idealną budowę, łatwość i bezpieczeństwo użycia. Wielu Stomatologów twierdzi, że Pacjenci tym chętniej podchodzą i wprowadzają dodatkowe elementy do codziennej pielęgnacji jamy ustnej im są one prostsze w wykonaniu. Szczoteczki miedzyzębowe Piksters są proste w użyciu nawet dla osób, które dopiero zaczynają wprowadzać czyszczenie przestrzeni międzyzębowych do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS

 

Co to jest szczoteczka międzyzębowa PIKSTERS Regular?

Szczoteczki międzyzębowe Piksters to małe, walcowate czyściki, których włosie po wsunięciu szczoteczki, wypełnia całą przestrzeń międzyzębową. Włosie w przeciwieństwie do nici usuwa płytkę nazębną z całej powierzchni bocznej (obszary furkacji) zębów. Rdzeń szczoteczek Piksters stanowi drut powlekany tworzywem sztucznym, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użycia. Szczoteczki łatwo wprowadza się w przestrzeń, bez konieczności użycia nadmiernej siły, a dzięki odpowiedniej konstrukcji szybko i skutecznie czyści wszystkie trudnodostępne obszary przestrzeni międzyzębowej. Pikstersyy nie podrażniają brodawek dziąsłowych, nie rysują implantów i innych wypełnień protetycznych. Walcowaty kształt uchwytu umożliwia rolowanie szczoteczki, która bez przeszkód obraca się w przestrzeni międzyzębowej i zwiększa efektywność czyszczenia.

Higiena przestrzeni międzyzębowych dla zdrowia jamy ustnej!


Stan zdrowia brodawki dziąsłowej jest równoznaczny z aktywnym procesem chorobowym przyzębia i dziąseł. Miejsca, które szczególnie narażone są na powstanie próchnicy czy chorób dziąseł to przestrzenie międzyzębowe, niedostępne podczas klasycznego szczotkowania zębów. Zalegająca patogenna płytka nazębna w postaci beztlenowych bakterii, które wywołują choroby kości i dziąseł. Bakterie powodują stany zapalne w organizmie i doprowadzają do uszkodzenia kości zębów. Proces ten jest powolny i często nieodczuwalny dla Pacjenta. Ujawnia się najczęściej w momencie gdy rozległy stan zapalny poważnie zagraża zdrowiu naszych zębów i dziąseł.

Konsekwencje braku odpowiedniej pielęgnacji przestrzeni międzyzębowej...

Pierwszy znak ostrzegawczy choroby dziąseł jest pojawienie sie krwawienia podczas szczotkowania. Jest to objaw zapalenia dziąseł, proces, który jest na tym etapie odwracalny. Nieleczony stan zapalny dziąseł "postępuje" w głąb kości i doprowadza do choroby przyzębia i ten etap niesie za sobą nieodwracalne zmiany. Regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych zapobiega gromadzeniu sie i rozmnażaniu bakterii, które wywołują stany zapalne dziąseł.

Rozmiary szczoteczek międzyzębowych PIKSTERS Regular

Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS występują w 10 rozmiarach. Rozmiary "małe" służą do czyszczenia przednich lub wąskich przestrzeni międzyzębowych, doskonałe dla osób mających ciasno stłoczone zęby. Szczoteczki międzyzębowe o "dużych" rozmiarach przeznaczone są do czyszczenia szerszych przestrzeni z obkurczoną brodawką dziąsłową, mostów czy implantów. Rozmiary "ogromne" służą do czyszczenia jamy ustnej w miejscach po ekstrakcji zęba oraz okolicach mostów i implantów wokół, których widoczna jest utrata dziąsła lub kości.

 

Piksters szczoteczki międzyzębowe rozmiary


Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS można używać na dwa sposoby:

 • Regulując długość uchwytu: Krótki uchwyt ułatwia czyszczenie przednich przestrzeni międzyzębowych. Osłonka znajdująca się na każdej szczoteczce służy do higienycznego przechowywania PIKSTERSów.Osłonka może służyć również jako przedłużenie uchwytu. Dłuższy uchwyt zwiększa komfort użytkowania i kontrolę nad szczoteczką. Ułatwia czyszczenie przestrzeni między zębami trzonowymi oraz wsuwania szczoteczki od wewnętrznej strony luku zębowego.
 • Dostosowując kąt rdzenia do miejsc czyszczonych: Przednie przestrzenie międzyzębowe czyścimy wsuwają szczoteczkę PIKSTERS prostopadle w przestrzeń. Są jednak takie obszary w jamie ustnej, które dla lepszego i bezpieczniejszego czyszczenia, wymagają zgięcia rdzenia szczoteczki. Rdzeń w postaci drutu powleczonego tworzywem sztucznym, przystosowany jest do kilkukrotnego zginania. Odpowiednie zagięcie drutu nie zmniejsza właściwości czyszczących oraz nie zmniejsza bezpieczeństwa użycia. Warto mieć na uwadze, że im częściej zaginamy rdzeń szczoteczki PIKSTERS tym szybciej straci on swoją sztywność.

 

sposoby użycia szczoteczek międzyzębowych

 

Jak prawidłowo stosować szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS:

 • Przed przystąpieniem do czyszczenie szczoteczkami międzyzębowymi PIKSTERS należy wybrać odpowiedni ich rozmiarach, tj taki, który umożliwi nam umiejscowienie szczoteczki w przestrzeni bez użycia siły.
 • Przestrzenie międzyzębowe czyścimy poprzez prostopadłe umieszczenie szczoteczki w przestrzeni, jednorazowe wsunięcie a następnie wyjęcie szczoteczki. Rdzeń szczoteczki nie powinien się wyginać czy pod wpływem siły, zaginać. Jeżeli drut ulegnie deformacji należy zakończyć czyszczenie daną szczoteczką, gdyż traci ona swoją sztywność i kolejne aplikacje mogą podrażniać brodawki dziąsłowe. Umieszczając szczoteczkę w przestrzeni międzyzębowej możemy wykonywać ruch obrotowy, poprzez rolowanie przystosowanego do tej czynności uchwytu co ułatwia bezpieczne wsunięcie szczoteczki i zwiększa efektywność czyszczenia.
 • W przypadku czyszczenia tylnich przestrzeni międzyzębowych zgięcie szczoteczki ułatwia aplikację i oczyszczanie. Czyszczenie zagiętą szczoteczką nie powinno odbywać się więcej niż 4 razy. Częste zaginanie szczoteczki zmniejsza wytrzymałość rdzenia, który przy ponownym czyszczeniu może uszkodzić dziąsło.
 • Szczoteczki międzyzębowe PIKSTERS są produktem wielokrotnego użycia. Po zakończeniu czyszczenia szczoteczkę należy opłukać pod bieżącą, letnią wodą. PIKSTERSy zapewniają efektywne czyszczenie do momentu gdy posiadają włosie i rdzeń nie jest zdeformowany.
 •  

Piksters Oryginal rozmiary szczoteczek międzyzębowych

 

W zestawie startowym szczoteczek międzyzębowych PIKSTERS znajduje się 8 rozmiarów od 00 do 6. Każda szczoteczka posiada osłonkę (etui) służącą jako przedłużenie uchwytu lub do higienicznego przechowywania.

Dowiedz się więcej o szczoteczkach międzyzębowych PIKSTERS