CURAPROX BDC 105 Weekly 100ml - koncentrat do czyszczenia protez

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 06192
  • Producent: Curaprox
  • Waga: 0.15 kg
  • Dostępność: DUŻA ILOŚĆ NA MAGAZYNIE DUŻA ILOŚĆ NA MAGAZYNIE
    Czas realizacji: Wysyłka w 24h
  • Dostawa od: 11,90 zł
  • szt.
  • 28,90 zł

Opis CURAPROX BDC 105 Weekly 100ml:

Curaprox BDC (z ang. Biological Denture Care) to najnowsza linia produktów do higieny protez!

Osoby, które noszą protezy zębowe potrzebują dyskrecji w higienie jamy ustnej. Od prawidłowej pielęgnacji protezy zależy stan zdrowia jamy ustnej oraz jakość życia Pacjenta.

Warto wiedzieć, że protezy delikatnie uciskają dziąsła utrudniając naturalne ukrwienie tkanek w jamie ustnej. Prowadzi to do zmniejszenia wydzielania śliny, szybkiego zniszczenia protezy a najgorszym razie do zapalenia dziąseł. Brak świeżej śliny sprzyja tworzeniu się płytki nazębnej pod protezami. Płytka bakteryjna może wywołać przewlekłe owrzodzenie dziąseł co jest potencjalnym źródłem udarów i ataków serca. Mogą prowadzić również do powstania nieświeżego zapachu z ust a w najgorszym przypadku do wywołania chorób nowotworowych.

Tradycyjne środki do czyszczenia protez w większości przypadków zawierają aktywny tlen, który sprzyja uszkodzeniom akrylu protezy. Na powierzchni protezy powstają mikropory i drobne pęknięcia, w których gromadzą się bakterie, toksyny i zarodniki grzybów. 

Niezwykła skuteczność działania produktów z linii Curaprox BDC opiera się na naturalnych składnikach:

- kwasek cytrynowy - rozpuszcza osady, które tworzą płytkę nazębną, nie uszkadzając protezy,
- olejek eukaliptusowy - zapewnia długotrwałe uczucie świeżości, pokrywa protezę delikatną warstwę, która chroni protezę i sprawia, że wygląda jak nowa,
- sól morska - stabilizuje i zwiększa efekt działania kwasku cytrynowego.

Koncentrat Curaprox BDC 105 Weekly polecany jest do co tygodniowej, intensywnej higieny jamy ustnej. Koncentrat delikatnie czyści i dezynfekuje protezę przynosząc długotrwałe uczucie świeżości.

Sposób czyszczenia: Koncentrat należy wlać do pudełka Curaprox BDC, do zakrycia kratki, która się w nim znajduje. Włożyć protezę do pojemnika i uzupełnić pojemnik zimną wodą do całkowitego zanurzenia protezy. Tak przygotowany roztwór z protezą pozostawić na 6-8 godzin. Po wyjęciu protezy należy ją dokładnie opłukać.

Skład: Aqua, Alkyethersulfate, Citric Acid, Eucalyptus Oil, Methyldibromo Glutaronitrile Phenoxyethanol