Oferta hurtowa - kliknij tutaj

MEGASONEX M8T1 końcówka do szczoteczki w formie skrobaka do języka

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 25204
 • Producent: MEGASONEX
 • Waga: 0.02 kg
 • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

 • Historia ceny
 • szt.
 • 47,90 zł

Skrobak do czyszczenia języka MEGASONEX - doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Skrobak MEGASONEX - pierwszy na świecie ultradźwiękowy skrobak do języka.

Skrobak MEGASONEX to dodatkowa końcówka do szczoteczki MEGASONEX, która służy do czyszczenia powierzchni języka. Czyszczenie języka jest bardzo ważną czynnością w codziennej higienie jamy ustnej. Większość bakterii, które są odpowiedzialne za tworzenie się płytki nazębnej oraz powstawanie nieświeżego oddechu, znajduje się właśnie na języku. Porowata powierzchnia, duża wilgotność oraz stałe dostarczanie pokarmu są wspaniałą okazją do kolonizowania się bakterii.

Należy monitorować stan skrobaka. Kiedy zauważysz, że skrobak się zniszczył, widać na nim rowki lub nierówności należy wymienić go na nowy. Mycie języka tępym skrobakiem może powodować jego podrażnienie lub uszkodzenie powierzchni. Końcówki do szczoteczki w tym skrobak MEGASONEX należy przechowywać w odpowiedni, higieniczny sposób. Służą do tego specjalistyczne uchwyty na końcówki do szczoteczek, które odseparowują główki poszczególnych użytkowników oraz pozwalają na ich swobodne wyschnięcie. Szczególnie polecamy, sprawdzony, uniwersalny uchwyt na końcówki OVIDEN Ovi-One.

 

Jak działa skrobak MEGASONEX

 • na prawdę ultradźwiękowy - dzięki zastosowaniu fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 MHz,  firma MEGASONEX stworzyła pierwszy na świecie ultradźwiękowy skrobak do języka. Po uruchomieniu szczoteczki, z założoną końcówką do języka, zacznie ona emitować 192 miliony pulsacji na minutę. Jest to dokładnie ta sama częstotliwość, która jak pokazują badania, rozrywa łańcuchy bakterii odpowiedzialne za tworzenie się płytki nazębnej w jamie ustnej.
 • ogranicznik nacisku - język spełnia ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu dlatego należy o niego dbać w szczególny sposób. Język jest bardzo delikatnym narządem dlatego nasz skrobak został zaprojektowany tak, aby uniemożliwić, poprzez jego stosowanie, uszkodzenia brodawek czy kubków smakowych. Skrobak MEGASONEX pozwala na czyszczenie jedynie do głębokości 1 mm w głąb powierzchni języka.
 • pełna kontrola - skrobak MEGASONEX został zaprojektowany tak aby zminimalizować dyskomfort związany z jego stosowaniem. Zbudowany jest z dwóch ramion o różnych średnicach, które pozwalają na wybór preferowanego sposobu czyszczenia (wzdłuż lub wszerz języka).
 • regulacja mocy - szczoteczka MEGASONEX po uruchomieniu umożliwia wybór jednego z trzech trybów pracy do czyszczenia języka. Skrobak może więc generować 18.000, 9.000 lub zero ruchów sonicznych na minutę. Niezależnie od tego, który tryb pracy wybierzesz, skrobak MEGASONEX zawsze będzie dodatkowo emitował fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz, które rozbijają łańcuchy bakterii znajdujące się na języku.
 • dwie strony czyszczące - w odróżnieniu od innych skrobaków dostępnych na rynku, skrobak MEGASONEX posiada dwie krawędzie czyszczące o różnych wysokościach (z jednej strony 0,5mm, z drugiej strony 1,0mm). Dzięki temu masz możliwość wyboru preferowanego sposobu czyszczenia.
 • bezpieczne krawędzie - skrobak MEGASONEX został wykonany z polipropylenu - specjalnego plastiku, który doskonale sprawdza się w przypadku tego typu urządzeń. Krawędź skrobaka została zaprojektowana tak aby nie uszkodzić brodawek  językowych oraz kubków smakowych. Kiedy skrobak się zużyje należy wymienić go na nowy aby nie dochodziło do zranień powierzchni języka.

Tryby pracy skrobaka MEGASONEX

Skrobak MEGASONEX może być używany w jednych z czterech następujących trybów:

 1. Fale ultradźwiękowe 1,6 MHz + 18.000 ruchów sonicznych
 2. Fale ultradźwiękowe 1,6 MHz + 9.000 ruchów sonicznych
 3. Fale ultradźwiękowe 1,6 MHz (bez ruchów sonicznych)
 4. Czyszczenie manualne (przy wyłączonej szczoteczce)


MEGASONEX M8T1 jezyk przed i po
Rys. Powierzchnia języka pokryta bakteriami (po lewej) oraz bez bakterii (po prawej).

Jak prawidłowo czyścić język z użyciem skrobaka MEGASONEX

Zamontuj skrobak na szczoteczce MEGASONEX. Wybierz najbardziej odpowiadający Ci program pracy. Przyłóż skrobak w 3/4 długości języka (u jego nasady), w okolicy tylnej części gardła. Przesuwaj skrobak w stronę końca języka na całej powierzchni. Czynność należy powtórzyć kilkukrotnie. Po zakończeniu czyszczenia opłucz skrobak, wytrzyj do sucha i zdejmij ze szczoteczki.


MEGASONEX skrobaczka do języka