Oferta hurtowa - kliknij tutaj

ORAL7 nawilżająca pasta do zębów z kompleksem enzymów, kserostomia - 75ml

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: 30506
 • Producent: ORAL7
 • Waga: 0.13 kg
 • Dostępność: PRODUKT W MAGAZYNIE

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 25,42 zł brutto
 • szt.
 • 29,90 zł

Pasta do zębów Oral7 - profilaktyka suchości jamy ustnej (kserostomia)

Pasta do zębów ORAL7 stanowi doskonałe uzupełnienie gamy produktów ORAL7 przeznaczonych do stosowania w leczeniu kserostomii (suchość w ustach). Pasta do zębów ORAL7 zawiera kompleks naturalnie występujących w ślinie enzymów: Lizozym, Laktoferyna, Glukozydaza, które utrzymują równowagę flory bakteryjnej w jamie ustnej. Pasta na suchość jamy ustnej ORAL7 nie zawiera SLSu, detergentów i innych substancji drażniących stosowanych w większości past do zębów, przez co nie obniża działania żelu nawilżającego produktów na kserostomię.

Pasta do zębów ORAL7 zawiera 1000 ppm fluoru dzięki czemu zapewnia skuteczną ochronę przed próchnicą. Wchodzący w skład pasty ORAL7 ksylitol wyrównuje pH w jamie ustnej zmniejszając ryzyko erozji szkliwa spowodowaną działaniem kwasów. Nie zawiera metolu, a jej smak bazuje na olejku z mięty pieprzowej dzięki czemu pasta jest łagodna dla osób z wysuszoną śluzówką.

 

Unikalna formuła pasty ORAL7 zawierająca naturalne enzymy, fluor, wapń, ksylitol oraz olejek z mięty pieprzowej sprawia, że pasta doskonale oczyszcza i chroni zęby przed próchnicą i erozją szkliwa, a także jest nie niezwykle łagodna dla błon śluzowych w jamie ustnej. Zalecana do codziennej pielęgnacji jamy ustnej całej rodziny. Doskonałe właściwości nawilżające pasty do zębów Oral7 sprawiają, że jest ona niezastąpiona podczas leczenia suchości jamy ustnej spowodowaną radioterapią i chemioterapią. Pasta do zębów ORAL7 polecana jest także podczas leczenia ortodontycznego oraz w trakcie nosze protez dentystycznych. Dzięki zawartości enzymów skutecznie chroni jamę ustną przed chorobami dziąseł, przyzębia a także przed pojawianiem się aft, pleśniawek i zmian grzybicznych.

 

ORAL7 - trzy kroki dla zdrowia jamy ustnej

Opatentowana formuła produktów ORAL7 bazuje na enzymach z zakresu Oral Care, akceptowanych i uznanych za bezpieczne dla naturalnej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Skład żelu, pasty oraz płyn  ORAL7 Moisturising powstał w oparciu o ścisłe przepisy i bazuje na oryginalnych, skutecznych i powszechnie akceptowanych składnikach do pielęgnacji jamy ustnej w problemie zaburzeń przepływu śliny.

Produkty ORAL7 od ponad 20 lat są uznawane przez australijskich specjalistów z zakresu pielęgnacji i zdrowia jamy ustnej za najskuteczniejszy oręż w walce suchością błon śluzowych, które jako jedyne na świecie, leczą zaburzenia a nie tylko objawy.

Jama ustna chroniona jest przez delikatnie zrównoważony Bio-System enzymów i lubrykantów zawartych w ślinie, co wpływa na wzrost pożytecznych bakterii i zahamowaniu rozwoju bakterii chorobotwórczych.

Enzymy wchodzące w skład śliny to:

- Lizozym (Lysozyme) - "naturalny antybiotyk", niszczy bakterie chorobotwórcze atakując ich ściany komórkowe.
- Laktoferyny (Lactoferirin) - białko, rozbija wiązania żelaza w bakteriach patenogennych, zapobiegając ich rozwojowi.
- Glukozydaza + Laktoperoksydaza (Glucose Oxidase + Lactoperoxidase) - redukcja bakterii oraz wspomaganie naturalnej substancji antybakteryjnej zawartej w ślinie.

 

Suchość w ustach (kserostiomia) - objawy, zagrożenie i skuteczne metody leczenia

Zmniejszona ilość śliny zaburza naturalną florę bakteryjną w jamie ustnej powodując szybszy rozwój bakterii, które odpowiadają za powstanie próchnicy, przykrego zapachu z ust oraz chorób dziąseł. Suchość jamy ustnej to także dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, polegający na trudnościach w spożywaniu pokarmów oraz mówieniu, uczuciu nieustannego pragnienia, lepkości w ustach czy bolesnych zmian w obrębie języka i błon śluzowych w jamie ustnej. Brak śliny w jamie ustnej to także dyskomfort w noszeniu protez zębowych, odczuwania smaków a skutkiem przewlekłej suchości w ustach może być również pojawienie się grzybicy.

Stosowanie nieodpowiednich produktów do pielęgnacji jamy ustnej może skutkować jedynie pogłębieniem dolegliwości, gdyż większość dostępnych past i płynów zawiera szkodliwe dla błon śluzowych składniki. Sodium Lauryl Sulfate (SLS) to popularny element większości past do zębów, chemiczny detergent, który wysusza błony śluzowe potęgując uczucie suchości. Alkohol stosowany w płukankach dentystycznych również działa wysuszająco co w przypadku zaburzeń nawilżenia w jamie ustnej jedynie pogłębia problem. Składników tych zdecydowanie należy unikać w produktach do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, a szczególnie w przypadku braku śliny i suchości jamy ustnej.

Większość dostępnych na rynku produktów na suchość jamy ustnej działa nawilżająco, łagodząc jedynie objawy i dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Produkty ORAL7 nie tylko nawilżają błony śluzowe, ale dzięki enzymom zawartym w składzie, utrzymują naturalną florę bakteryjną w jamie ustnej, przejmując opiekę nad gospodarką bakteryjną w jamie ustnej niczym ślina, kontrolując rozwój dobrych bakterii a ograniczając rozwój bakterii chorobotwórczych. Poza tym nie zawierają szkodliwych, sztucznych detergentów i alkoholu.
 
 
Oral7 - suchość w ustach

 

 

Zalety pasty do zębów ORAL7 czyli to co wyróżnia Oral7 sposób produktów na kserostomię

 • enzymy Lizozym, Laktoferyny, Glukozydaza + Laktoperoksydaza - redukują ilość bakterii patogennych w jamie ustnej, które wywołują stany zapalne dziąseł, rozwój próchnicy oraz odpowiedzialne są na powstanie przykrego zapachu z ust,
 • ksylitol przywracając naturalne pH neutralizując negatywne działanie kwasów w jamie ustnej i chroniąc zęby przed próchnicą,
 • zawiera fluor oraz wapń, które wspomagają proces remineralizacji skutecznie wzmacniając zęby, chronią przed próchnicą i łagodzą ból związany z nadwrażliwością zębową,
 • wspomaga nawilżanie dziąseł i błon śluzowych w jamie ustnej zwiększając skuteczność żelu ORAL7 Moisturising,
 • delikatny smak pasty nie wzmaga uczucia pieczenia czy bólu u osób z nasiloną suchością błon śluzowych,
 • nie zawiera chemicznych detergentów, sztucznych spieniaczy (SLS) oraz alkoholu, które działają wysuszająco na błony śluzowe w jamie ustnej,
 • olejek z mięty pieprzowej zapewnia subtelne aczkolwiek długotrwałe uczucie świeżości,
 • nie zawiera cukru i sacharyny.


Pasta zawiera fluorek sodu 0.76% w/w (1000ppm F).

Stosowanie: Pasta ORAL7 Moisturising przeznaczona jest do codziennego stosowania. Zaleca się szczotkowanie zębów 2-3 razy dziennie. Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia, dla uzyskania optymalnej ochrony i zdrowia jamy ustnej powinny myć zęby po każdym posiłku. Dzieciom w wieku 2-6 lat zaleca się szczotkowanie zębów pastą w ilości ziarna groszku w celu zmniejszenia ryzyka połknięcia.

 

 

Kserostomia - Kilka cennych informacji o suchości jamy ustnej

Suchość jamy ustnej jest zazwyczaj słabo diagnozowanym stanem, a jej symptomy nie są w pełni niezawodnym wskaźnikiem zarówno ilości, jak i jakości wydolności gruczołów ślinowych w spoczynku. W rzeczywistości pacjenci mogą być nieświadomi zmniejszonej wydajności dopóki wskaźnik przepływu śliny spoczynkowej nie jest mniejszy niż połowa normalnego przepływu. Odwodnienie i suchość w jamie ustnej mogą z łatwością indywidualnie wpływać na zdrowie osobnika na skutek wielu codziennych czynników związanych ze stylem życia (np. przyjmowanie kofeiny, spożywanie alkoholu i zażywanie nikotyny, chrapanie, wysiłek fizyczny czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach). Ponadto, wiele poważnych zaburzeń zdrowotnych (chorób) jest związanych z kserostomią - suchością ust (zespół Sjögrena, cukrzyca, radioterapia, chemioterapia, astma, dializa nerek). W dodatku, ponad 400 leków może wywoływać kserostomię - włączając te, które są samodzielnie ordynowane i leki „bez recepty”, takie jak środki wykrztuśne, preparaty zmniejszające przekrwienie oraz wiele leków przepisywanych na receptę, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne, diuretyki.


Dla uzyskania najlepszej ochrony i leczeniu suchości jamy ustnej zaleca się stosowanie wszystkich produktów z linii ORAL7 w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Skład nawilżającej pasty do zębów Oral7

Dicalcium Phosphate, Hydrogenated Starch Hydrosylate, Glycerin, Aqua, Silica, Dextrose Monohydrate, Hydrated Silica, Isoceteth 20, Xylitol, Sodium Monofluorophosphate, Xanthan Gum, Mentha Piperita (Peppermint Oil), Sodium Benzoate, Lactoperoxidase, Potassium Thiocyanate, Lactoferrin, Lysozyme, Glucose Oxidase, Limonene, Calcium Lactate.

 

Oral7 suchość jamy ustnej kserostomia