Ranking szczoteczek elektrycznych - Opinie o szczoteczkach elektrycznych

Ranking szczoteczek elektrycznych


 

Ranking szczoteczek elektrycznych może okazać się bardzo przydatny – szczególnie wtedy, gdy jest zrobiony rzetelnie i dokładnie. Nasz ranking właśnie taki jest.

 


 

Zakup szczoteczki elektrycznej wbrew pozorom nie jest prostą sprawą, dlatego ranking szczoteczek elektrycznych z pewnością pomoże dokonać odpowiedniego wyboru. Obecnie rynek sprzedaży szczoteczek oferuje tak wiele rozwiązań technologicznych, że przeciętny klient może poczuć się zakłopotany. Szczoteczki elektryczne to nie tylko szczoteczki z ruchem oscylacyjno-rotacyjnym, ale także soniczne i ultradźwiękowe. W zależności od rodzaju technologii szczoteczki różnią się pracą mechanizmu oraz ruchem włókien, a co za tym idzie – sposobem usuwania płytki nazębnej i poziomem bezpieczeństwa dla dziąseł.

Poddaliśmy ocenie pięć – naszym zdaniem najlepszych – modeli szczoteczek elektrycznych, czyli Philips Sonicare Diamond Clean, Megasonex M8, Panasonic DM81, Braun Oral-B GENIUS 9000 oraz Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey. Przeanalizowaliśmy je pod względem skuteczności działania, bezpieczeństwa użycia, wyglądu, składu zestawu oraz ogólnego poziomu zadowolenia użytkownika, przyznając każdej szczoteczce punkty – od 1 (najniższa ocena) do 5 (ocena najwyższa). Te oceny stały się podstawą naszego końcowego rankingu.

 


 

I. Skuteczność działania

Skuteczność działania to jedna z najważniejszych cech. Wydając pieniądze na szczoteczkę do zębów, oczekujemy, że będzie ona skutecznie i dokładnie czyściła nasze zęby, docierając do trudno dostępnych miejsc i nie podrażniając dziąseł. Chcemy, aby dzięki dokładnemu czyszczeniu zęby stały się zdrowe, mocne i naturalnie białe. Oceniając szczoteczki, wzięliśmy pod uwagę dokładność czyszczenia, delikatność oraz możliwość zmiany trybu pracy. Jak pod tym względem sprawdzają się szczoteczki z naszej listy? Oto wyniki:

 

 

Philips Sonicare Diamond Clean

  (KUP TERAZ)
 

Panasonic DM81

  (KUP TERAZ)
 

Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey

  (KUP TERAZ)
 

Megasonex M8

  (KUP TERAZ)
 

Braun Oral-B GENIUS 9000

  (KUP TERAZ)
 

 


 

II. Bezpieczeństwo użycia 

Bezpieczeństwo użytkowania jest niezwykle istotne. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy cierpimy na wszelkie choroby jamy ustnej oraz w przypadku dzieci. Dlatego szczoteczka do zębów musi nie tylko skutecznie czyścić, ale również nie powinna powodować żadnych uszczerbków na naszym zdrowiu. Oceniając szczoteczki, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim ich delikatność, możliwość ich użytkowania przez dzieci oraz w przypadku chorób jamy ustnej. Oto rezultaty:

 

Philips Sonicare Diamond Clean

  (KUP TERAZ)
 

Megasonex M8

  (KUP TERAZ)
 

Panasonic DM81

  (KUP TERAZ)
 

Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey

  (KUP TERAZ)
 

Braun Oral-B GENIUS 9000

  (KUP TERAZ)
 

 


 

III. Wygląd

Wybierając szczoteczkę, patrzymy jak się prezentuje, jaki ma kolor lub kształt – to już na samym początku rzuca się w oczy. Wygląd ma duże znaczenie szczególnie w przypadku dzieci i kobiet. Uwielbiamy ładne rzeczy – to one zwracają naszą uwagę. Dlatego producenci dbają, aby produkty się wyróżniały. W dzisiejszych czasach szczoteczka nie może być jedynie funkcjonalna, musi też zachwycić klientów swoim wyglądem oraz jakością wykonania. Oto wyniki:

 

Philips Sonicare Diamond Clean

  (KUP TERAZ)
 

Megasonex M8

  (KUP TERAZ)
 

Panasonic DM81

  (KUP TERAZ)
 

Braun Oral-B GENIUS 9000

  (KUP TERAZ)
 

Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey

  (KUP TERAZ)
 

 

Pamiętajmy jednak, że każdy ma inny gust, dlatego wielu z was może się nie zgadzać z naszymi ocenami.

 


 

IV. Skład zestawu

Wybierając odpowiednią szczoteczkę, zawsze zwracamy uwagę na to, co jeszcze znajdziemy w zestawie. Uwielbiamy, kiedy producent daje nam „w prezencie” dodatkowe gadżety, które przyciągają głównie młodszych użytkowników. Dlatego w tym przypadku oceniliśmy szczoteczki pod względem ilości dodatków w zestawie. Oto wyniki:

 

Philips Sonicare Diamond Clean

  (KUP TERAZ)
 

Braun Oral-B GENIUS 9000

  (KUP TERAZ)
 

Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey

  (KUP TERAZ)
 

Megasonex M8

  (KUP TERAZ)
 

Panasonic DM81

  (KUP TERAZ)
 

 


 

V. Ogólny poziom zadowolenia klientów 

Tworząc ranking szczoteczek do zębów, wzięliśmy pod uwagę najważniejszą opinię, czyli opinię naszych klientów. To właśnie oni, korzystając ze szczoteczek na co dzień, są w stanie podać na ich temat naprawdę rzetelne informacje, które pomogą innym dokonać właściwego wyboru. Oto wyniki: 

 

Philips Sonicare Diamond Clean

  (KUP TERAZ)
 

Megasonex M8

  (KUP TERAZ)
 

Panasonic DM81

  (KUP TERAZ)
 

Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey

  (KUP TERAZ)
 

Braun Oral-B GENIUS 9000

  (KUP TERAZ)
 

 


 

Podsumowanie rankingu wygląda następująco: 

 


KUP TERAZ

 

1. Philips Sonicare Diamond Clean

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Diamond Clean to flagowy model szczoteczek SONICARE®. Spełnia on cechy idealnej szczoteczki do zębów, biorąc pod uwagę technologię, jakość czyszczenia, bezpieczeństwo oraz niesamowitą estetykę i precyzję wykonania. Drgania soniczne, zdaniem specjalistów, doskonale rozbijają płytkę nazębną, a pięć trybów pracy pozawala na dostosowanie intensywności szczotkowania do indywidualnych preferencji i stanu zdrowia jamy ustnej użytkownika. Skład zestawu zaspokaja wszystkie potrzeby codziennej pielęgnacji jamy ustnej, a dzięki etui z możliwością ładowania przez port USB ta szczoteczka jest idealną propozycją dla osób, które często podróżują. Szczoteczki soniczne Sonicare Diamond Clean to niewątpliwie jej znak rozpoznawczy. Ceramiczna rękojeść, szklana ładowarka w postaci kubka zainstalowanego na „srebrnej” bazie wyglądają niezwykle elegancko. Szczoteczka Diamond Clean została wykonana z dbałością o każdy szczegół i z najlepszych materiałów, co wpływa na jej ekskluzywny look.  

 


 

KUP TERAZ

2. Megasonex M8

Szczoteczka elektryczna Megasonex M8 łączy w sobie technologię soniczną i ultradźwiękową. Zastosowanie technologii fal ultradźwiękowych sprawia, że szczoteczka nie usuwa nalotu wyłącznie poprzez mechaniczne ścieranie, lecz za pomocą działania ultradźwięków rozbijających płytkę nazębną tworzącą się na zębach. Szczoteczka soniczno-ultradżwiękowa Megasonex posiada trzy tryby pracy, w których szczoteczka emituje fale ultradźwiękowe, a w dwóch dodatkowych szczotkowanie wzmacniane jest drganiami sonicznymi. Dzięki tak zaawansowanej technologii ultradźwiękowej szczoteczka elektryczna Megasonex spełnia funkcje terapeutyczną w leczeniu chorób dziąseł oraz po poważnych zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej. Szczoteczka elektryczna MEGASONEX wykonana jest z dobrej jakości gładkiego plastiku o połyskującej strukturze. Posiada bardzo estetyczne elementy w kolorze srebra, które nadają eleganckiego wyglądu. Sama rękojeść jest smukła, lekka i pozwala na stabilny uchwyt. Materiał, z którego wykonana jest szczoteczka, nie żółknie i jest łatwy w czyszczeniu.

 


 

KUP TERAZ

3. Panasonic DM81

Szczoteczka soniczna Panasonic model DM81 jest odzwierciedleniem japońskiej myśli technologicznej. Niezwykła prostota wykonania nadaje eleganckiego charakteru szczoteczce, która staje się coraz bardziej popularna na rynku polskim. Szczoteczka elektryczna Panasonic DM81 z zaawansowaną technologią silnika liniowego generuje 31 000 ruchów poziomych na minutę, dzięki czemu szczoteczka dogłębnie oczyszcza zęby, a mikro bąbelki, które powstają w wyniku drgań sonicznych, wspomagają odrywanie płytki nazębnej. Specjalnie zaprojektowane włókna końcówki wymiennej docierają w głąb kieszonek dziąsłowych, usuwając bakterie powodujące choroby dziąseł. Dwa tryby pracy – Normal i Soft – zapewniają odpowiednio intensywne lub delikatne szczotkowanie. Kompaktowe wymiary sprawiają, że szczoteczka Panasonic DM81 sprawdza się w każdej podróży, szkole i pracy.

 


 

KUP TERAZ

 

4. Braun Oral-B GENIUS 9000

Szczoteczka elektryczna Braun ORAL-B GENIUS 9000 to pierwsza szczoteczka w zestawieniu, której mechanizm generuje ruch oscyalycyjno-rotacyjno-pulsacyjny. Szczoteczka do zębów Oral-B GENIUS 9000 zapewnia trójwymiarowe czyszczenie, tzw. 3D Action (rotacja, oscylacja, pulsacja). Model GENIUS 9000 posiada 6 trybów pracy oraz wiele przydatnych funkcji, które motywują, kontrolują i obrazują efekty szczotkowania. Zdaniem producenta i użytkowników szczoteczka elektryczna Braun Oral-b GENIUS 9000 jest najnowocześniejszą szczoteczką z technologią 3D Action na rynku, a jej skuteczność określana jest na poziomie profesjonalnej higieny stomatologicznej. Ponadto w skład zestawu wchodzą: cztery końcówki wymienne, ładowarka indukcyjna, etui, uchwyt ścienny na smartfona oraz kabel USB. Szczoteczka elektryczna Braun Oral-B GENIUS 9000 została wykonana z dbałością o każdy szczegół i z wykorzystaniem najnowszych trendów współczesnego designu. Szczoteczka Oral-b GENIUS wygląda niezwykle nowocześnie, a użyte materiały znacząco zwiększają komfort użycia. System SmartRing pozwala na personalizację szczoteczki, która świeci kolorami tęczy.

 


 

KUP TERAZ

5. Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey

Szczoteczka soniczna Sonicare Flex Care Platinum to kolejna propozycja firmy Philips, która czyści zęby, wykonując ruch wymiatający z częstotliwością drgań 31 000 na minutę. Drgania soniczne wspierane chmurą mikro bąbelków wytworzonych w jamie ustnej skutecznie i dogłębnie oczyszczają zęby oraz miejsca trudnodostępne, niedostępne dla innych szczoteczek do zębów. Szczoteczka soniczna Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey jest bardzo solidnie wykonana, a wizualnie zadowala najbardziej wymagających Klientów. Kolory szary, srebrny i biały doskonale współgrają, przez co całość wygląda niezwykle designersko. Użytkownicy pozytywnie oceniają model szczoteczki sonicznej Sonicare Flex Care Platinum głównie ze względu na regulację mocy szczotkowania przy każdym z trzech trybów pracy. Jest to bowiem najlepszy sposób na dostosowanie jakości czyszczenia do indywidualnych potrzeb zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

 


 

Mamy nadzieję, że nasz ranking szczoteczek elektrycznych okaże się pomocny w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Ponad dziesięcioletnia działalność w branży produktów do pielęgnacji jamy ustnej, a co najważniejsze kontakt z Klientem, pozwolił nam na stworzenie zestawienia, które opiera się na ocenie samych użytkowników. Ponadto staraliśmy się przekazać rzetelne i dokładne informacje na temat wybranych produktów. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejsze jest, aby zdecydować się na taką szczoteczkę, która będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb.