Oferta hurtowa - kliknij tutaj

Ranking szczoteczek elektrycznych - Opinie o szczoteczkach elektrycznych

Ranking szczoteczek elektrycznych


 

Ranking szczoteczek elektrycznych może okazać się bardzo przydatny – szczególnie wtedy, gdy jest zrobiony rzetelnie i dokładnie. Nasz ranking właśnie taki jest.

Aktualizacja 2019-05-15

 


 

W świecie szczoteczek elektrycznych dzieje się ostatnimi czasy na prawdę bardzo dużo a to skłania nas do aktualizowania naszego rankingu szczoteczek elektrycznych. Zmieniają się trendy, pojawiają się nowe technologie, aplikacje i funkcje wspomagające codzienną pielęgnację jamy ustnej. Producenci prześcigają się w tworzeniu idealnych szczoteczek elektrycznych do zębów przez co na rynku pojawiają się nowe modele znanych i lubianych marek, które w większym bądź mniejszym zwiększają jakość szczotkowania zębów.

Wybór szczoteczki elektrycznej to nadal nie jest prosta sprawa, szczególnie przy tak bogato rozbudowanych ofertach sklepów oferujących artykuły do higieny jamy ustnej. Przed zakupem szczoteczki elektrycznej Kupujący powinien otrzymać rzetelne informacje dotyczące poszczególnych technologii oraz poznać wady i zalety każdej z nich. Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że zarówno technologia ruchów rotacyjnych, sonicznych czy fal ultradźwiękowych zapewniają skuteczne oczyszczanie zębów i doskonałą pielęgnację jamy ustnej. Zadowolenie Użytkownika wynikać będzie z prawidłowego dopasowania technologii do jego indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia jamy ustnej. Stąd tak ważny jest wywiad z Klientem, zadanie pytań pozwalających na ustalenie jego oczekiwań i ewentualnych problemów zdrowotnych.

Szczoteczka elektryczna szyta na miarę? W wieloletniej pracy z Klientami staramy się możliwie najlepiej dobrać szczoteczkę elektryczną do potrzeb przyszłych Użytkowników. Zadajemy wiele pytań dotyczących preferencji, oczekiwań i stanu zdrowia jamy ustnej. Przedstawiamy wady i zalety poszczególnych szczoteczek elektrycznych i zastosowanych w nich technologii tak aby Klient miał pełną świadomość wyboru. Staramy się również testować wszystkie pojawiającej się na rynku modele szczoteczek elektrycznych i obiektywnie opisywać ich działanie oraz wpływ na jakość codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Na testy wzięliśmy szczoteczkę rotacyjną Oral-B GENIUS 10000N, szczoteczkę ultradźwiękową Megasonex oraz szczoteczki soniczne SEYSSO, Panasonic oraz Philips Sonicare starając się dokonać rzetelnej oceny w 5 kategoriach. Oto nasze wyniki.

 


 

I. Skuteczność działania szczoteczek elektrycznych

Efektywność szczotkowania to chyba najważniejsze kryterium jakim powinniśmy kierować się podczas wybierania szczoteczki elektrycznej. Wszystkie modele wzięte do testów zapewniały wysoką jakość czyszczenia zębów i pielęgnację miejsc trudnodostępnych w jamie ustnej. Czy któryś model nas szczególnie zachwycił? Szczoteczka elektryczna Megasonex i szczoteczka soniczna Philips Sonicare Diamond Clean nadal utrzymują wysoką jakość szczotkowania zębów i efektywną pielęgnację jamy ustnej. Szczoteczka soniczna Panasonic DL83, dzięki innowacyjnej technologii ruchów wektorowych, ujęła nas precyzją doczyszczania zębów wzdłuż linii dziąseł i tzw. test języka zdała koncertowo. Szczoteczka soniczna SEYSSO Gold to model, który zaskoczył nas doskonałą efektywnością czyszczenia w porównaniu z poprzednimi modelami , gdyż zastosowana technologia DCT+ czyści zęby i miejsca trudno dostępne w jamie ustnej jeszcze skuteczniej. Duże wrażenie zrobiła na nasz szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000N. Jest to najnowszy model marki Oral-B, w którym zastosowano szereg funkcji i programów zwiększających jakość czyszczenia. Model Oral-B GENIUS 10000N posiada największą ilość ruchów oscylacyjno-rotacyjnych i pulsacyjnych, które w połączeniu z innowacyjną końcówką Ultra SensiThin zapewniają najwyższą jakość szczotkowania wszystkich powierzchni zęba, szczególnie w miejsca niedostępnych dla szczoteczek manualnych.

 

Braun Oral-B GENIUS 10000N

 

SEYSSO Gold

 

Panasonic DL83

 

Philips Sonicare Diamond Clean

 

Megasonex M8

 

 


 

II. Bezpieczeństwo użycia szczoteczek elektrycznych 

Technologie zastosowane w testowanych szczoteczkach elektrycznych są w pełni bezpieczne dla zębów i dziąseł. Wszelkie problemy w jamie ustnej pojawiające się podczas użytkowania szczoteczek elektrycznych są wynikiem niewłaściwego użytkowania szczoteczki. Rozpowszechniane stwierdzenia wskazujące, że szczoteczki rotacyjne ścierają dziąsła czy szczoteczki soniczne nie domywają zębów, są tylko i wyłącznie prawdziwe wówczas gdy Użytkownik w sposób niewłaściwy korzysta z danej szczoteczki elektrycznej. Zarówno technologia soniczna jak i rotacyjna zapewniają efektywne i przede wszystkim bezpieczne czyszczenie zębów i pielęgnację dziąseł. Klasyfikując szczoteczki w tej kategorii braliśmy pod uwagę szereg funkcji, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo szczotkowani zębów, szczególnie gdy ze szczoteczki korzystają dzieci lub osoby początkujące. W tej kategorii szczoteczka Oral-B GENIUS 10000N może pochwalić się najwyższą oceną ze względu na zastosowany system ochrony dziąseł. Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000N posiada wbudowany czujnik nacisku, który przy zastosowaniu niewłaściwej techniki szczotkowania wyłącza ruchy pulsacyjne, zmniejsza ilość ruchów oscylacyjno-rotacyjnych oraz w sposób świetlny sygnalizuje zbyt mocny docisk szczoteczki do zębów.

 

Braun Oral-B GENIUS 10000N

 

Panasonic DL83

 

SEYSSO Gold

 

Philips Sonicare Diamond Clean

 

Megasonex M8

 

 


 

III. Wygląd

Wygląd szczoteczki elektrycznej dla wielu z nas jest kwestią drugorzędną i jest pomijanym aspektem podczas wyboru szczoteczki. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że na naszą szczoteczkę elektryczną patrzymy kilka razy dziennie to z pewnością lepiej gdy będzie ona cieszyła nasze oko. Producenci szczoteczek elektrycznych oferują obecnie najwyższej jakości materiały, ponadczasowe wzory i desing, który ma zachwycić przyszłego Użytkownika. W tej kategorii wyrób był dość trudny, gdyż trzy modele z pięciu testowanych charakteryzowały się innowacyjnym wygładem oraz doskonałą jakością materiałów. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Diamond Clean zajęła miejsce pierwsze gdyż jej desing zachwyca, ceramiczna rączka szczoteczki, szklana ładowarka zadają szyku i elegancji spełniając oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

 

Philips Sonicare Diamond Clean

 

Braun Oral-B GENIUS 10000N

 

SEYSSO Gold

 

Megasonex M8

 

Panasonic DL83

 

 

Pamiętajmy jednak, że każdy ma inny gust, dlatego wielu z was może się nie zgadzać z naszymi ocenami.

 


 

IV. Skład zestawu

Ilość dodatków oferowanych w zestawach szczoteczek elektrycznych z pewnością podnosi komfort użytkowania szczoteczki ale również wpływa na wzrost ceny zestawu. Dodatkowe elementy zestawu takie jak etui turystyczne, ładowarka czy pojemniki do przechowywania końcówek zwiększają wygodę korzystania ze szczoteczki elektrycznej. W tej kategorii miejsce pierwsze zajmuje szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000, której skład zestawu jest najbogatszy i zawiera etui turystyczne z opcją ładowania USB, pojemnik na końcówki, ładowarkę, uchwyt na smartphona oraz zestaw zapasowych końcówek dla całej rodziny.

 

Braun Oral-B GENIUS 10000N

 

SEYSSO Gold

 

Philips Sonicare Diamond Clean

 

Panasonic DL83

 

Megasonex M8

 

 


 

Podsumowanie rankingu wygląda następująco:

 


KUP TERAZ

 

1. Braun Oral-B GENIUS 10000N

Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000N to doskonała szczoteczka do zębów, która zapewnia efektywne szczotkowanie zębów i jest bezpieczna dla dziąseł. Oral-B GENIUS 10000N to szczoteczka elektryczna zaprojektowana w technologii ORP, tzn. że mechanizm wprawa główkę szczoteczki w ruchy oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne. Technologia zwana również 3D Action pozwala na dokładne usunięcie płytki nazębnej i najbardziej uporczywych osadów. Różnorodność trybów pracy dostępna w modelu Oral-B GENIUS 10000N pozwana na dostosowanie intensywności czyszczenia do indywidualnych potrzeb Użytkownika. Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 10000N polecana jest dla dorosłych i dzieci, dla osób oczekujących dokładnego polerowania zębów ale również dla osób z nadwrażliwością zębową i delikatnymi dziąsłami. Model Oral-B GENIUS 10000N posiada również szereg funkcji i programów wspomagających codzienną pielęgnację jamy ustnej. Funkcja kontroli czasu, aplikacja Oral-B, czujniki nacisku zwiększają efektywność oraz bezpieczeństwo czyszczenia zapewniając zdrowy i śnieżnobiały uśmiech. Bogaty zestaw dodatków szczoteczki elektrycznej Oral-B GENIUS 10000N w postaci etui turystycznego z możliwością ładowania USB, ładowarka stacjonarna z etui na końcówki, uchwyt na smartphona oraz dodatkowe końcówki wymienne zwiększają komfort użytkowania szczoteczki przez całą rodzinę.

 


 

KUP TERAZ

2. SEYSSO Gold

Szczoteczka elektryczna SEYSSO GOLD została zaprojektowana w celu efektywnego szczotkowania zębów i pielęgnacji dziąseł. Szczoteczka SEYSSO GOLD to szczoteczka soniczna, której mechanizm generuje fale dźwiękowe, które wprawiają włosie szczoteczki w ruch drgania soniczne. Model SEYSSO GOLD to najbardziej zaawansowana szczoteczka soniczna SEYSSO, której mechanizm generuje do 98 000 ruchów wymiatających na minutę co zapewnia dogłębne oczyszczanie zębów a także miejsc niedostępnych dla włosia klasycznych szczoteczek manualnych. Szczoteczka soniczna posiada 5 trybów pracy dzięki czemu łatwo dopasowuje się do indywidualnych potrzeb Użytkownika i jest modelem polecanym dla całej rodziny. Szczoteczka SEYSSO GOLD wykonana jest z najwyższej jakości materiałów z dbałością o każdy szczegół i z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających Użytkowników. Bogaty zestaw dodatków zwiększa komfort użytkowania.

 


 

KUP TERAZ

3. Panasonic DL83

Szczoteczka elektryczna Panasonic EW DL83 to wysoce skuteczna szczoteczka soniczna, która skutecznie usuwa zalegającą płytkę nazębną, uporczywe przebarwienia i osady przywracając zębom naturalną biel. Zaawansowana technologia silnika linowego, który generuje 31 000 ruchów poziomych włosia na minutę (wibracja soniczna), zapewnia szybkie i gruntowne szczotkowanie powierzchni zęba ale także oczyszczanie miejsc niedostępnych dla tradycyjnych szczoteczek manualnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych szczoteczek sonicznych silnik liniowy wprawia włókna w ruch poziomy, wzdłuż linii dziąseł. Wektorowy ruch włosia szczoteczki sonicznej zapewnia dokładniejsze wymiatanie resztek pokarmu z przestrzeni międzyzębowych, linii dziąsłowej czy anatomicznych kieszeni dziąsłowych. Poziomy ruch włókien szczoteczki w odpowiedni sposób stymuluje krążenie krwi polepszając ogólną kondycję dziąseł. Model PANASONIC DL83 posiada trzy tryby pracy, czujnik nacisku oraz funkcję kontroli czasu szczotkowania i łagodnego startu dzięki czemu zapewnia dokładnego, efektywne i bezpieczne szczotkowanie zębów zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Stosunkowo niski koszt końcówek wymiennych sprawia, że szczoteczka soniczna jest tańsza w użytkowaniu w porównaniu z innymi szczoteczkami sonicznymi.

 


 

KUP TERAZ

4. Philips Sonicare Diamond Clean

Szczoteczka elektryczna Philips Sonicare Diamond Clean to flagowy model szczoteczek sonicznych SONICARE. Spełnia on cechy idealnej szczoteczki do zębów, biorąc pod uwagę technologię, jakość czyszczenia, bezpieczeństwo oraz niesamowitą estetykę i precyzję wykonania. Drgania soniczne, doskonale rozbijają płytkę nazębną, a pięć trybów pracy pozawala na dostosowanie intensywności szczotkowania do indywidualnych preferencji i stanu zdrowia jamy ustnej Użytkownika. Skład zestawu Sonicare DiamondClean zaspokaja wszystkie potrzeby codziennej pielęgnacji jamy ustnej, a dzięki etui z możliwością ładowania przez port USB ta szczoteczka jest idealną propozycją dla osób, które często podróżują. Ceramiczna rękojeść czy szklana ładowarka wyglądają niezwykle elegancko. Szczoteczka soniczna Sonicare Diamond Clean została wykonana z dbałością o każdy szczegół i z najlepszych materiałów, co wpływa na jej ekskluzywny look. Wysoki koszt końcówek wymiennych to jedyny dla wielu Użytkowników minus i czynnik, który wpływa na decyzję zakupową.

 


 

KUP TERAZ

5. Megasonex

Szczoteczka elektryczna Megasonex M8 łączy w sobie technologię soniczną i ultradźwiękową. Zastosowanie technologii fal ultradźwiękowych sprawia, że szczoteczka nie usuwa nalotu wyłącznie poprzez mechaniczne ścieranie, lecz za pomocą działania ultradźwięków rozbijających płytkę nazębną tworzącą się na zębach. Szczoteczka soniczno-ultradźwiękowa Megasonex posiada trzy tryby pracy, w których szczoteczka emituje fale ultradźwiękowe, a w dwóch dodatkowych szczotkowanie wzmacniane jest drganiami sonicznymi. Dzięki tak zaawansowanej technologii ultradźwiękowej szczoteczka elektryczna Megasonex spełnia funkcje terapeutyczną w leczeniu chorób dziąseł oraz po poważnych zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej. Szczoteczka elektryczna Megasonex wykonana jest z dobrej jakości gładkiego plastiku o połyskującej strukturze. Posiada bardzo estetyczne elementy w kolorze srebra, które nadają eleganckiego wyglądu. Sama rękojeść jest smukła, lekka i pozwala na stabilny uchwyt. Materiał, z którego wykonana jest szczoteczka, nie żółknie i jest łatwy w czyszczeniu. Szczoteczka Megasonex to doskonała propozycja dla osób z delikatnymi dziąsłami oraz wymagających szczególnej i specjalistycznej pielęgnacji jamy ustnej.

 


 

Mamy nadzieję, że nasz ranking szczoteczek elektrycznych okaże się pomocny w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Ponad dziesięcioletnia działalność w branży produktów do pielęgnacji jamy ustnej, a co najważniejsze kontakt z Klientem, pozwolił nam na stworzenie zestawienia, które opiera się na ocenie samych użytkowników. Ponadto staraliśmy się przekazać rzetelne i dokładne informacje na temat wybranych produktów. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejsze jest, aby zdecydować się na taką szczoteczkę, która będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb.